Bełchatów: Przerażona kobieta uciekała oknem. Perfidni bracia bliźniacy okradli jej dom!

2020-05-28 15:55 mj-s
Bełchatów: Kobieta uciekała oknem, kiedy perfidni bracia bliźniacy dokonali włamania. Są już w rękach policji.
Autor: KPP Bełchatów Bełchatów: Kobieta uciekała oknem, kiedy perfidni bracia bliźniacy dokonali włamania. Co zrobili?

Ukradli telefon komórkowy i maszynkę do tatuażu. Poza wyniesieniem tych dwóch łupów postanowili zdemolować mieszkanie do którego dokonali włamania. Bracia bliźniacy mają na swoim koncie podobne przestępstwa.

Zdarzenie miało miejsce 22 maja w Bełchatowie. O godzinie 23:30 do bełchatowskiej komendy zgłosiła się pokrzywdzona, która złożyła zawiadomienie o kradzieży oraz zniszczeniu mienia.

- Kobieta zeznała, że 22 maja około 20.00 dwóch mężczyzn dobijało się do jej drzwi. W obawie o swoje bezpieczeństwo opuściła mieszkanie wychodząc przez okno. Kiedy wróciła okazało się, że sprawcy wyłamali drzwi. Z jej mieszkania ukradli telefon komórkowy oraz maszynkę do tatuaży, potłukli talerze powodując straty powyżej 600 złotych. Kiedy przebywała poza domem okazało się, że sprawcy znów pojawili się. Tym razem powybijali szyby w oknach  powodując straty, które pokrzywdzona oszacowała na 600 złotych – mówi Iwona Kaszewska, oficer prasowy KPP w Bełchatowie.

Policja namierzyła sprawców – bracia bliźniacy zostali zatrzymani już następnego dnia.

- Są to bliźniacy dobrze znani bełchatowskiej policji z innych przestępstw. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - dodaje Kaszewska.

Mężczyźni odpowiedzą też za zniszczenie mienia, które zagrożone jest karą do 5 lat wiezienia. Bełchatowianie w wieku 34 lat będą odpowiadać w warunkach recydywy za oznacza, że grozi im surowszy wymiar kar.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Przemoc wobec kanarów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.