Bełchatów: Rusza kino Helios. Od kiedy i na jakich zasadach obejrzymy film w multipleksie?

2020-06-30 9:12 mj-s
Bełchatów: Rusza kino Helios. Od kiedy i na jakich zasadach obejrzymy film w multipleksie?
Autor: Pixabay/ Derks24 Kina w Polsce zostały zamknięte dla widzów 12 marca

Blisko miesiąc temu, 6 czerwca wszedł w życie etap znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, który umożliwił uruchomienie kin. Po ponad 2 miesiącach przerwy kinomaniacy teoretycznie mogli wrócić przed wielkie ekrany. Teoretycznie, bo jak pokazała rzeczywistość nie wszystkie kina otworzyły swoje drzwi dla miłośników filmu. W Bełchatowie pierwsze ruszyło kino „Kultura” funkcjonujące przy Miejskim Centrum Kultury. Jedyny multipleks działający w naszym mieście - Helios na uruchomienie przygotowywał się dłużej. Mamy jednak dobrą wiadomość dla kinomaniaków – w końcu będą mogli skorzystać z sal multipleksu! Od kiedy i na jakich zasadach? Sprawdź!

Kina w Polsce zostały zamknięte dla widzów 12 marca. Decyzją rządu swoje drzwi dla kinomaniaków zamknęły także dwa bełchatowskie kina – Helios i „Kultura” działające w MCK- u. To drugie z wymienionych na filmowe seanse zaprosiło już 10 czerwca. Helios znacząco przesunął swoje otwarcie, ale już zapadły decyzje kiedy i w „Olimpii” będzie można pójść na seans.

Nadchodzący weekend dla miłośników filmu z pewnością będzie nie lada gratką – powody będą dwa. Po pierwsze, na 5 lipca zaplanowano pierwszy w Bełchatowie seans w ramach kina samochodowego. Po drugie Helios ogłosił, że wraca z działalnością. Pierwsze seanse zaplanowano na najbliższy piątek, 3 lipca.

Jak zapowiada kinowa sieć, w repertuarze, poza regularnymi seansami, znajdą się także różnorodne projekty specjalne, doskonale znane także bełchatowianom – Kino Kobiet, Kino Konesera, Kultura Dostępna, Nocne Maratony Filmowe i bajkowe atrakcje dla najmłodszych. 

Warto jednocześnie podkreślić, że podobnie jak w przypadku wszystkich placówek i w Heliosie będą obowiązywać rygorystyczne zasady ochrony widzów i pracowników.

Zasady dla widzów i pracowników kina Helios

  • Pracownicy zostali wyposażeni w przyłbice ochronne zakrywające oczy, nos i usta, a także płyny do dezynfekcji dłoni. Ponadto wszyscy pracownicy kina są zobligowani do noszenia rękawiczek
  • Co godzinę dezynfekowany będzie hol kina, stoliki oraz toalety
  • Po każdym seansie sale kinowe będą wietrzone i dezynfekowane. Praca instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej jest wyregulowana według zaleceń NIZP-PZH
  • Przy dużej frekwencji, po zakończonych seansach wyjście widzów z sali będzie odbywać się w miarę możliwości wyjściem ewakuacyjnym
  • Przy wejściu do kina widzowie będą zobowiązani do dezynfekcji dłoni
  • Każdy widz znajdujący się na terenie kina będzie musiał mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos
  • Widzowie powinni zachować między sobą bezpieczny odstęp minimum 1,5 metra. Aby to ułatwić na podłodze w kinowym holu zostały wyznaczone linie wskazujące bezpieczne odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce, np. po bilety.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

 

Hotplota.pl: Chłopak Adele ma dosyć ukrywania się?; Miley Cyrus na pustym stadionie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.