WYBORY PREZYDENCKIE 2020: Głosowanie korespondencyjne w II turze. Co trzeba zrobić? Czasu jest niewiele!

2020-06-30 7:18 mj-s
WYBORY PREZYDENCKIE 2020: Głosowanie korespondencyjne w II turze. Co trzeba zrobić? Czasu niewiele!
Autor: Pixabay/ radoslawczarnecki0 Wybory 2020. Przymusowe głosowanie korespondencyjne w II turze

Przed nami druga tura wyborów prezydenckich 2020. Głosowanie odbędzie się już za niespełna dwa tygodnie - w niedzielę, 12 lipca i podobnie, jak w I turze odbędzie się w sposób hybrydowy - zarówno tradycyjnie w lokalach wyborczych, jak i korespondencyjnie. Jak zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego? Kiedy upływają ustawowe terminy?

Głosowanie korespondencyjne w drugiej turze

Wyborcy, którzy chcą zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego, mają na to naprawdę niewiele czasu. Wyborcy w Polsce, którzy chcą zagłosować korespondencyjnie mają na to czas do wtorku, 30 czerwca do północy.

Pamiętajmy jednak, że konieczność taka spoczywa jedynie na osobach, które w czasie pierwszej tury wyborów prezydenckich 2020, nie zgłosiły zamiaru głosowania korespondencyjnego. To oznacza, że jeśli głosowaliśmy "pocztowo" już w pierwszej turze, to pakiet wyborczy otrzymamy także przed drugą turą, bez konieczności składania dodatkowych dokumentów.

Głosowanie korespondencyjne - jak otrzymać pakiet wyborczy?

Do głosowania korespondencyjnego można zgłosić się za pomocą portalu ewybory.msz.gov.pl, pocztą elektroniczną, ustnie, pisemnie lub telefaksem - maksymalnie do 30 czerwca do północy.

Nieco inaczej sprawa wygląda wobec wyborców, którzy z powodu koronawirusa zostali skierowani na kwarantannę lub izolację – w tym przypadku osoby te mają czas na załatwienie formalności do 7 lipca. Jeśli zostaniemy poddani kwarantannie po 7 lipca, będziemy mogli zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego do 10 lipca.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Raport 29 VI (goście: Kamiński, Czarnecki, Dziambor, Budka, Gawkowski, Migalski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.