Bełchatów: Strajk kobiet ruszy na ulice miasta! Protestujący pójdą dziś pod kościół! [TRASA, 30.10]

2020-10-30 15:13 mj-s
Strajk kobiet. Na ulice Bełchatowa wyszły TŁUMY Jak bełchatowianie komentują sytuację w kraju?
Autor: R.R

W całej Polsce nie cichną protesty w ramach strajku kobiet – manifestacje przechodzą przez ulice polskich miast i miasteczek od ponad tygodnia. Dziś, 30 października zaplanowano także spotkanie mieszkańców Bełchatowa. Będzie to już trzecia manifestacja jaka przejdzie przez ulice naszego miasta. Organizatorzy zapowiedzieli jednak pewne zmiany w trasie przemarszu. Gdzie można spodziewać się utrudnień w ruchu? Szczegóły na se.pl!

Manifestujący bełchatowianie spotkają się w ramach strajku kobiet już po raz trzeci w tym tygodniu. Podobnie, jak było to w miniony poniedziałek i środę, wszystko rozpocznie się na pl. Narutowicza, o godzinie 18.00.

Tym razem jednak protestujący zamierzają pójść pod kościół na osiedlu Dolnośląskim. Strajk przejdzie przez centrum miasta ulicami: Kościuszki, Pileckiego, na rondzie skręci w ulicę Lipową. Spod kościoła pw. NMP Matki Kościoła na Wyszyńskiego protestujący skręcą w ul. Edwardów dojdą do Wojska Polskiego, później wrócą ulicami: Wyszyńskiego, Lipową, Pileckiego, 1 Maja i Kwiatową do placu Narutowicza.

Kierowcy, którzy planują podróże przez centrum Bełchatowa, muszą się liczyć z utrudnieniami.

CZYTAJ TAKŻE: Strajk kobiet. Na ulice Bełchatowa wyszły TŁUMY! Jak bełchatowianie komentują sytuację w kraju? [AUDIO]

Express Biedrzyckiej - Ryszard Czarnecki: Premier powinien deeskalować protesty

Strajk kobiet. Czym jest?

Strajk kobiet to efekt orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który w orzeczeniu z 22 października uznał za niekonstytucyjne przepisy dopuszczające przeprowadzenie aborcji w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu, zagrożenia życia kobiety i w przypadku ciąży będącej efektem zgwałcenia.

Od czwartku, 22 października w niemal całej Polsce odbywają się manifestacje przeciwników faktycznej delegalizacji aborcji w Polsce.