Bełchatów: Udział we mszy świętej PONOWNIE OBOWIĄZKOWY? Tego chce abp Gądecki

2020-05-28 12:55 mj-s
Bełchatów: Uczestnictwo we mszy świętej PONOWNIE OBOWIĄZKOWE? Tego chce abp Gądecki
Autor: Pixabay/ Pexels Bełchatów: Uczestnictwo we mszy świętej PONOWNIE OBOWIĄZKOWE? Tego chce abp Gądecki

Od najbliższej niedzieli, 31 maja zgodnie z kolejnym etapem odmrażania gospodarki, w kościołach nie będą obowiązywały limity wiernych. Apb Stanisław Gądecki podkreśla, że chce powrotu wiernych do świątyń, jednak jest zdania, że dla niektórych dyspensa powinna być utrzymana. Koronawirus w Polsce nie ustępuje, w kościele wciąż obowiązuje nakaz noszenia maseczek zakrywających usta oraz nos.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował 27 maja, o wprowadzeniu czwartego etapu odmrażania gospodarki w Polsce. Zniesienie ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa dotyczy między innymi kościoła, gdzie od najbliższej niedzieli (31 maja) nie będzie limitu wiernych mogących uczestniczyć w mszy świętej lub nabożeństwie.

Koronawirus. Zniesienie limitu wiernych w kościołach

Czy to oznacza koniec dyspensy dla łodzian? Abp Stanisław Gądecki chce powrotu wiernych do świątyń i namawia biskupów do zniesienia dyspensy. Zaleca jednak, by dla niektórych z nich zrobić wyjątek. Należy również pamiętać, że w kościele wciąż trzeba mieć maseczkę oraz utrzymywać dystans.

- Zachęcam księży biskupów do odwoływania udzielonych ogólnych dyspens od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. Jednocześnie - w nawiązaniu do Zarządzenia Rady Stałej KEP 1/2020 z dnia 12 marca 2020 - sugeruję, aby utrzymać dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji - np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp. - oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem. Przypominam równocześnie o konieczności zachowania w kościołach dystansu dwóch metrów i obowiązku zakrywania ust i nosa - napisał abp Stanisław Gądecki.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Czy można się spotkać w gronie przyjaciół? Ognisko, grill – to możliwe? Rząd wydał zalecenia!

Abp Gądecki twierdzi, że nie ma przeszkód, aby organizować np. procesję Bożego Ciała. Uczestniczyć w niej może na otwartym powietrzu do 150 osób.

Maseczki nieobowiązkowe. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 45

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.