CZERWONA STREFA: Limity w sklepach! Ilu klientów może być w sklepie? Jak robić zakupy?

2020-10-16 11:42 Magdalena Jaśkiewicz - Stawowczyk
CZERWONA STREFA: Limity w sklepach! Jak robić zakupy? Ilu klientów może byś w sklepie?
Autor: Pixabay/ maiarambarros CZERWONA STREFA: Limity w sklepach! Jak robić zakupy? Ilu klientów może byś w sklepie?

Wróciły godziny dla seniorów, ale to nie jedyne organicznie z jakim musimy się liczyć wychodząc na zakupy. W piątek Piotr Müller, rzecznik rządu, poinformował, że w strefach czerwonych powracają limity dotyczące ilości osób w sklepach. Na co muszą się przygotować klienci? Ile osób jednocześnie może być w sklepie? Odpowiadamy!

W czwartek premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o nowych obostrzeniach mających ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Nowy reżim dotyczy rozmaitych sfer życia. Zmieniają się m.in. zasady działalności gastronomii czy sklepów. 

- Limity dotyczące osób w sklepach w strefach czerwonych zostaną uzależnione, podobnie jak wiosną, od powierzchni. Dla sklepów o powierzchni do 100 m. kw. - 5 osób na kasę, dla sklepów powyżej 100 m. kw. - 1 osoba na 15 m. kw. - napisał w piątek na Twitterze rzecznik rządu.

Zgodnie z nowymi restrykcjami, od soboty 17 października, zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej lokale gastronomiczne będą mogły działać w godz. 6.00-21.00. Po godzinie 21 będą mogły wydawać posiłki tylko na wynos. Tylko co drugi stolik w restauracji czy barze będzie mógł być zajęty.

Od czwartku obowiązują już godziny dla seniorów. W godzinach od 10 do 12 w sklepach zakupy mogą zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Ta regulacja nie wszystkim klientom przypadła do gustu o czym można przeczytać i posłuchać w artykule: „Jakbym miał czekać, to z głodu bym zdechł!”. Wiemy, co naprawdę emeryci myślą o godzinach dla seniorów

Dramatyczny apel pacjentów szpitala MSWiA w Poznaniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.