Do województwa łódzkiego nadciąga burza! Może zrobić się NIEBEZPIECZNIE [ALERT II STOPNIA]

2020-07-10 11:22 Emilia Białecka
Do województwa łódzkiego nadciąga burza! Po południu może zrobić się NIEBEZPIECZNIE [ALERT II STOPNIA]
Autor: pixabay.com, CC0 fot. SturmjaegerTobi

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa łódzkiego ostrzeżenie II stopnia o burzach z gradem. Niebezpieczne zjawisko może wystąpić w całym regionie.

Wydane przez IMGW ostrzeżenie II stopnia o burzach z gradem obowiązuje dziś (10.07) od godz. 14:00 do godz. 1:00 w nocy dnia 11 lipca w całym województwie łódzkim. W tym czasie prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami może padać grad. Synoptycy szacują prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na 85%.

ZOBACZ TEŻ: 31-letni Wojtek Ilkiewicz z Łodzi WALCZY O ŻYCIE w chińskim szpitalu! Pandemia koronawirusa UWIĘZIŁA go na drugim końcu świata

Podsumowanie skutków powodzi na Podkarpaciu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Co oznacza alert II stopnia? Jak opisuje IMGW, w czasie obowiązywania ostrzeżenia II stopnia "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych".

Gdzie jest burza?

Jeśli jesteście ciekawi, gdzie jest burza w danym momencie, możecie skorzystać z map i radarów burzowych. W internecie dostępnych jest kilka serwisów, które na bieżąco informują, gdzie spodziewać się burz. TUTAJ znajdziecie kilka źródeł<<

ZOBACZ TEŻ: OPŁAKANE skutki BURZY w Łodzi! Zalane ulice, pod wodą parking Manufaktury! [ZDJĘCIA]