Gangster „łódzkiej ośmiornicy” ukrywał się w Bełchatowie! Interpol i CBŚP szukały go latami!

2020-06-05 19:57 mj-s
Szukały go Interpol i CBŚP. Gangster „łódzkiej ośmiornicy” ukrywał się w Bełchatowie! Wpadł na parkingu!
Autor: CBŚP Szukały go Interpol i CBŚP. Gangster „łódzkiej ośmiornicy” ukrywał się w Bełchatowie! Wpadł na parkingu!

Policjanci CBŚP z grupy tzw. łowców cieni zatrzymali Sylwestra G., poszukiwanego czerwoną notą przez Interpol. Mężczyzna był także poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w celu odbycia kary pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, w tym także z użyciem broni palnej.

Dzięki współpracy policjantów z grupy tzw. łowców cieni z funkcjonariuszami warszawskiego Centralnego Biura Śledczego Policji ustalono miejsce ukrywania się poszukiwanego Sylwestra G. Mężczyzna był ścigany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz czerwonej noty Interpolu, jako osoba mogąca posiadać broń palną.

- Sylwester G. był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności za takie przestępstwa jak: udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, usiłowanie zabójstwa, posiadanie broni palnej bez zezwolenia, rozboje, w tym z użyciem broni palnej, podrobienie dokumentu z zamiarem wykorzystania go jako autentyczny czy próby napadów z użyciem broni palnej. Swoją przestępczą działalność dokonywał pod parasolem zorganizowanej grupy przestępczej tzw. "łódzkiej ośmiornicy" – wyjaśniają służby prasowe CBŚP .

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Bełchatów: Prokuratura postawiła wicestaroście pięć zarzutów! Jacek B. składał fałszywe oświadczenia majątkowe

Sylwester G. ukrywał się przed organami ścigania od 2015 roku, kiedy to opuścił zakład karny, w którym odbywał zasądzoną karę. Jak wynika z ustaleń policjantów CBŚP często zmieniał miejsce pobytu. Według funkcjonariuszy ukrywał się w Niemczech lub w Polsce. W kraju przebywał na terenie województwa łódzkiego oraz świętokrzyskiego. Nowo poznanym znajomym przedstawiał się jako mechanik samochodowy, pochodzący z pow. bełchatowskiego.

- Poszukiwany został namierzony w minionym tygodniu na jednym z osiedlowych parkingów w Bełchatowie. Tam też został zatrzymany. Ubrany w roboczą odzież, aby nie wzbudzać swoją osobą zainteresowania mieszkańców bloku, a także organów ścigania. Nieschludny wygląd oraz zasłanianie znacznej części twarzy maseczką higieniczną w związku z pandemią coronavirusa, wydawałoby się że pozwoli mu skutecznie ukrywać się w dalszym ciągu – informują służby CBŚP..

Zatrzymany został osadzony w Areszcie Śledczym, skąd trafi do Zakładu Karnego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Chorzów: Bezwzględny oprawca znów zaatakował. Napadł na kobietę i pociął ją nożem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.