GKS Bełchatów: Koronawirus w klubie. Pozytywny test u piłkarza! Co z drużyną i ligowym meczem?

2021-02-23 7:56 mj-s
GKS Bełchatów: Koronawirus w klubie. Pozytywny test u piłkarza! Co z drużyną i ligowym meczem?
Autor: GKS Bełchatów/ amielczarski.com GKS Bełchatów: Koronawirus w klubie. Pozytywny test u piłkarza! Co z drużyną i ligowym meczem?

U jednego z piłkarzy GKS "Bełchatów" test w kierunku koronawirusa okazał się być dodatnim. Chodzi o zawodnika pierwszej drużyny, w świetle informacji przekazanych przez klub piłkarz już został odizolowany i rozpoczął kwarantannę. Co zresztą drużyny, sztabem szkoleniowym i sobotnim meczem z Górnikiem Łęczna?

Trzeba przyznać, że problemy z koronawirusem omijały klub ze Sportowej bardzo długo, ujawniony właśnie przypadek zakażenia, jest pierwszym od początku pandemii. Jakie kroki podjęli "Brunatni"?

CZYTAJ: Rozdano miliony na turystykę! Wśród projektów dofinansowanie dla powiatu. Na co? Będziecie zaskoczeni!

- W związku z tym klub niezwłocznie wdrożył wymagane procedury i poinformował o zaistniałej sytuacji zespół medyczny PZPN. Zakażony zawodnik został natychmiast odizolowany i rozpoczął kwarantannę. Reszta naszego zespołu przygotowuje się do sobotniego meczu ligowego z Górnikiem Łęczna - wyjaśnia komunikat prasowy GKS Bełchatów.

Jak informuje klub, w najbliższym możliwym terminie zostaną pobrane próbki do testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 w organizmach zawodników, trenerów i osób związanych z organizacją meczów.

POLECAMY: Kleszczów: Mógł KOGOŚ ZABIĆ, ale w porę ZATRZYMALI GO PRZECHODNIE!

Mimo dodatnich temperatur wędkarze wchodzą na lód