Szczerców: 49-letnia rowerzystka WJECHAŁA wprost pod TIR-a! Kobieta ZGINĘŁA na miejscu

2020-11-25 9:23 mj-s
49-latka wjechała wprost pod TIRa! Rowerzystka nie żyje!
Autor: KPP Bełchatów 49-latka wjechała wprost pod TIRa! Rowerzystka nie żyje!

Tragedia w gminie Szczerców (pow. bełchatowski). Nie żyje 49-letnia rowerzystka. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że cyklistka, która jechała bez żadnych elementów odblaskowych, wjechała wprost pod koła ciężarowego volvo. Kobieta zginęła na miejscu.

Do tragedii doszło we wtorek (24 listopada). O godzinie 19.00 bełchatowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku w miejscowości Tatar w gminie Szczerców.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 49-letnia rowerzystka, mieszkanka powiatu bełchatowskiego, wykonała nagły manewr skrętu w lewo i wjechała bezpośrednio pod koła jadącego w tym samym kierunku samochodu ciężarowego marki Volvo, kierowanego przez 56-letniego mieszkańca województwa lubelskiego – informują bełchatowscy policjanci.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Mimo udzielonej pomocy i przeprowadzonej akcji reanimacyjnej, przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon kobiety.

- Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego ciężarówką. Wynik badania wskazał, że mężczyzna był trzeźwy. Kierująca rowerem jechała bez żadnego oświetlenia. Była ubrana w odzież koloru ciemnego i nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych – dodają mundurowi z KPP w Bełchatowie.

CZYTAJ TAKŻE: Damian był na służbie, kiedy wjechał w niego samochód! Strażak walczy o powrót do sprawności i potrzebuje pomocy!

Policjanci apelują o ostrożność: na drodze nie ma taryfy ulgowej!

- W zderzeniu z samochodem rowerzysta lub pieszy są bez szans. Dlatego powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo. Elementy odblaskowe i oświetlenie rowerów to podstawa po zmierzchu na terenach wiejskich. Bez nich kierowca może nas nie zauważyć lub zareaguje zbyt późno. Z kolei kierowcy powinni zwiększyć swoją czujność i ograniczyć zaufanie do innych użytkowników dróg. Przewidując nieprawidłowe zachowania pieszych czy rowerzystów można uniknąć potrącenia i tragedii - apelują policjanci.

49-latka wjechała wprost pod TIRa! Rowerzystka nie żyje!
Autor: KPP Bełchatów 49-latka wjechała wprost pod TIRa! Rowerzystka nie żyje!
Wypadek awionetki koło Kozienic