Kompletnie pijana 13-latka zabrana do szpitala w Łodzi. Kto za to odpowiada? Placówka i policja komentują

2022-06-23 13:10
Kompletnie pijana 13-latka zabrana do szpitala w Łodzi. Kto za to odpowiada? Placówka i policja komentują
Autor: SHUTTERSTOCK Pijana 13-latka z Łasku, która trafiła do szpiatal w Łodzi, została już wypisana do domu, zdj. ilustracyjne

Trwa wyjaśnienie okoliczności, w jakich do stanu upojenia alkoholowego została doprowadzona 13-latka z Łasku. Dziewczyna była tak pijana, że policjanci, którzy znaleźli ją w nocy z 18 na 19 czerwca, nie byli jej w stanie przebadać alkomatem. 13-latka leżała w krzakach na obrzeżach miasta, po czym trafiła do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Kompletnie pijana 13-latka zabrana do szpitala w Łodzi. Kto za to odpowiada? Placówka i policja komentują

Jak to się stało, że 13-latka z Łasku była tak pijana? Tamtejsza policja prowadzi w tej sprawie czynności, po tym jak przypadkowy mężczyzna znalazł ją leżącą w krzakach na obrzeżach miasta - obok stał należący do niej rower. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, poczuli od 13-latki woń alkoholu, ale ze względu na jej stan zdrowia nie byli jej w stanie nawet przebadać alkomatem. Dziewczyna trafiła do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. - Nastolatka została wypisana do domu tego samego dnia - kilka godzin po tym, jak do nas trafiła - więc na szczęście nic poważnego jej się nie stało - informuje Adam Czerwiński, rzecznik placówki. Lekarze nie zdradzają jednak, ile promili alkoholu miała we krwi. Tymczasem policja w Łasku wyjaśnia, jak to się stało, że 13-latka znalazła się w takim stanie. O wszystkim wiedzą już jej rodzice, a sprawą trafiła ponadto do sądu rodzinnego, który będzie m.in. sprawdzał, czy do takich sytuacji dochodziło wcześniej, czy może był to jednostkowy incydent.

- My ze swojej strony szukamy m.in. świadków zdarzenia i weryfikujemy, skąd dziewczyna miała alkohol. Jeśli podała jej go osoba dorosła, jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności - mówi starsza aspirant Katarzyna Staśkowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Łasku.

Czytaj też: Kontrowersyjna promocja w łódzkim Orientarium. Przesadzili? "W Łodzi promują miernotę i nieudacznictwo"

Sonda
Czy w Polsce istnieje kultura picia alkoholu?
"Alkoholicy sikają mi pod oknem, a miasto nie pomaga!" Dramat mieszkańca Pruszkowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE