Próbny egzamin ósmoklasisty 2020. Sprawdź, jak wyglądają arkusze CKE [TESTY]

i

Autor: Pixabay/ F1Digitals MEN oficjalnie informuje o terminach egzaminów.

Koronawirus: MATURA i egzamin 8-klasistów ZAGROŻONE? Ministerstwo informuje!

2020-03-11 12:16

Polski rząd wprowadza radykalne kroki w związku z koronawirusem. W środę (11 marca) do południa Premier Mateusz Morawiecki podał do publicznej wiadomości decyzję o zamknięciu wszystkich szkół, przedszkoli i żłobków. W świetle tych informacji pojawiają się pytania o egzaminy zarówno dla uczniów kończących szkołę podstawową jak i maturzystów.

Sytuacja w Polsce w związku z koronawirusem z dnia na dzień robi się coraz bardziej poważniejsza - w tej chwili w kraju potwierdzonych jest 25 przypadków zachorowań. Stan niektórych pacjentów jest poważny, jedna z chorych osób jest w stanie śpiączki farmakologicznej, innej stan określa się jako ciężki. Czytaj na bieżąco informacje o sytuacji w Polsce: Koronawirus w Polsce. Nie wszyscy dostaną zasiłek opiekuńczy na dziecko [RELACJA NA ŻYWO]

Jak podkreślał Mateusz Morawiecki podczas konferencji, decyzja o zamknięciu placówek oświatowych podjęta została w trosce o obywateli, tak aby maksymalnie ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Na ten moment szkoły wszystkich szczebli (włącznie z uczelniami wyższymi), przedszkola, żłobki i wszelkie inne formy opieki nad najmłodszymi zostają zamknięte na dwa tygodnie.

W tej sytuacji pojawiają się pytania o przebieg dwóch ważnych egzaminów: ósmoklasisty i te maturalne. Egzamin ósmoklasisty jest zaplanowany na dni w przedziale od 21 do 23 kwietnia. Maturzyści do arkuszy mają usiąść 4 maja, a cały maturalny maraton ma się zakończyć 22 maja.

Co z egzaminami?

W tej chwili, jak podkreślił na konferencji Dariusz Piontkowski, szef MEN żaden egzaminacyjny harmonogram nie jest zagrożony. Taka informacja została wspólnie wypracowana z pracownikami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, która czuwa nad przebiegiem egzaminów państwowych w Polsce.

CKE zaleca, by w czasie zawieszonych zajęć w 2-tygodniowym terminie uczniowie korzystali z materiałów dydaktycznych dostępnych na stronach internetowych zarówno CKE jak i MEN.

Jezus wyleczy koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają