Koronawirus w Polsce. WSTRZYMANE loty i kursy pociągów!

i

Autor: Amadeusz Calik Koronawirus. W Kępnie zatrzymano pociąg. Powodem pasażer z podejrzeniem ZAKAŻENIA

Koronawirus w Polsce. WSTRZYMANE loty i kursy pociągów! W Wuhan szczyt epidemii mija [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2020-03-13 6:29

Koronawirus w Polsce! Groźna choroba z Chin rozprzestrzenia się w coraz szybszym tempie. W Polsce zmarła pierwsza osoba zarażona koronawirusem! To 57-letnia pacjentka, która od niedzieli (8 marca) przebywała w szpitalu zakaźnym w Poznaniu. Ponadto w naszym kraju mamy już 51 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem z Chin. LOT wstrzymuje niektóre rejsy do USA, nie będą też kursować międzynarodowe połączenia kolejowe pomiędzy Polską, a Słowacją i Czechami. W miniony czwartek w Wuhan - stolicy prowincji, zmarło sześć osób. Dzień wcześniej liczba ta wyniosła osiem. Tym samym, 12 marca był kolejnym dniem z rzędu z jednocyfrowym wskaźnikiem liczby zgonów. Eksperci zauważają, że taka spadkowa tendencja – zarówno nowych zachorowań jak i zgonów - utrzymuje się, co może dawać nadzieję, że szczyt epidemii mija.

Ta relacja została zakończona. Najnowsze informacje o koronawirusie w Polsce znajdziecie TUTAJ

Koronawirus w Polsce. Szczegółowa relacja minuta po minucie!

Wywołujący zapalenie płuc koronawirus z Chin spowodował śmierć ponad czterech tysięcy osób na całym świecie. DOTARŁ JUŻ RÓWNIEŻ DO POLSKI, gdzie potwierdzono łącznie 51 przypadków zarażenia COVID-19. Niestety, do tej pory jeden przypadek okazał się śmiertelny. Śledźcie naszą relację na żywo! Najnowsze doniesienia z Polski i ze świata tylko w relacji na SE.pl.

Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Trwa nasza relacja na żywo! Cały czas jesteśmy w kontakcie z dziennikarzami ze wszystkich regionów Polski! W Polsce zmarła pierwsza osoba chora na koronawirusa. To 57-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w Poznaniu. Co nas jeszcze czeka? Czy faktycznie mamy powody do obaw?

06:20 Co powinniśmy dezynfekować i w jaki sposób?

Jak podejrzewają naukowcy, koronawirus SARS-CoV-2 potrafi przetrwać na przedmiotach plastikowych, metalowych i szklanych nawet kilka dni. Co powinniśmy dezynfekować i w jaki sposób? Koniecznie SPRAWDŹ

05:59 Szpital Uniwersytecki w Prokocimiu zmieni swoją funkcję. Kto będzie tam leczony?

Decyzją małopolskiego wojewody Piotra Ćwika Szpital Uniwersytecki w Prokocimiu zostanie przekształcony w szpital zakaźny. Chorzy, obecnie przebywający w placówce będą przenoszeni na oddziały innych szpitali. Prokocimska placów ma być przeznaczona tylko i wyłącznie dla pacjentów z koronawiusem!

Medyczna przeprowadzka na wielką skalę ma się zakończyć w przyszłym tygodniu.

Decyzja Piotra Ćwika jest zgodna z zapowiedzią ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który mówił o tym, że w każdym z województw jedna lub dwie placówki zostaną przekształcone w szpitale zakaźne.  

05:23 Indie pierwszy śmiertelny przypadek. W Wuhan szczyt epidemii mija?

Pierwsza śmiertelna ofiara koronowirusa w Indiach.

Z kolei w Korei Południowej po raz pierwszy od początku epidemii liczba ozdrowiałych przewyższa liczbę nowych zachorowań. Tendencja spadkowa w ilości nowych przypadków zachorowań jest też zauważalna w prowincji Hubei, gdzie rozpoczęła się pandemia.

W miniony czwartek w Wuhan - stolicy prowincji, zmarło sześć osób. Dzień wcześniej liczba ta wyniosła osiem. Tym samym, 12 marca był kolejnym dniem z rzędu z jednocyfrowym wskaźnikiem liczby zgonów. Eksperci zauważają, że taka spadkowa tendencja – zarówno nowych zachorowań jak i zgonów - utrzymuje się, co może dawać nadzieję, że szczyt epidemii mija.

04:55 Bilans koronawirusa w Chinach w czwartek, 12 marca

Czwartek - bilans koronawirusa w Chinach to jedynie osiem nowych przypadków zakażenia, 1 317 osób wyszło ze szpitali. Niestety zaraza ciągle zbiera nadal śmiertelne żniwo, 12 marca zmarło w Chinach 7 osób.

Jak w tej chwili wygląda sytuacja na świecie? Aktualna mapa szerzenia się koronawirusa z Chin (SARS-CoV-2), na której znajdziecie potwierdzone przypadki zakażeń na całym świecie dostępna jest TUTAJ.

Ważne! Mapa jest aktualizowana w czasie rzeczywistym!

04:28 Przypominamy, od dziś nie pójdziesz w góry!

Od piątku 13 marca placówki przestają przyjmować rezerwacje. Zamknięte będą wszystkie wejścia na teren TPN i parkingi wokół. Kolejka oraz wyciągi w rejonie Kasprowego Wierchu również. Tatrzański Park Narodowy zamknięty do odwołania,a wszystko w zawiązku z zagrożeniem rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Co z turystami, którzy przebywają w schroniskach?

PRZECZYTAJ: Koronawirus w Polsce. Tatry zamknięte dla turystów

04:06 Sophie Grégoire Trudeau, żona premiera Kanady z diagnozą: to koronawirus

U Sophie Grégoire Trudeau, żony premiera Kanady Justina Trudeau, zdiagnozowano koronawirusa - podaje agencja AP. Zanim znane były wyniki testów, premier wspólnie z małżonką zdecydowali o podaniu się kwarantannie. Polityk nie wykazuje objawów zakażenia i czuje się dobrze. Idąc za wskazaniami lekarzy podda się 14-dniowej izolacji - podał kanadyjski rząd w komunikacie.

Justin Trudeau zamierza nadal wykonywać swoje zawodowe obowiązku. Będzie pracować przede wszystkim przez telefon.

03:45 Kolejny przypadek koronowirusa w piłkarskim świecie!

Callum Hudson-Odoi, zawodnik Chealsa uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W nocy klub oficjalnie poinformował o tym fakcie. Tym samym Callum Hudson-Odoi jest pierwszym piłkarzem angielskiej Premier League, u którego stwierdzono obecność wirusa.

- Personel klubu, który miał z nim styczność podda się teraz samoizolacji. Dotyczy to przede wszystkim całej męskiej drużyny, zespołu trenerów i kilku pracowników zaplecza - napisała Chelsea w komunikacie i dodała: - Pomimo pozytywnego wyniku testu na wirusa, Callum ma się dobrze i nie może się doczekać powrotu na boisko, tak szybko, jak to możliwe.

03:22 Koronawirus w Polsce. Egzamin na prawo jazdy czy to możliwe i BEZPIECZNE?

W dobie szerzącej się epidemii koronawirusa w całym kraju wprowadzano nadzwyczajne środki – zamknięto szkoły, przedszkola i uczelnie, nie działają instytucje kultury i ośrodki sportu. Jak w tej sytuacji zareagowały Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, które egzaminują przyszłych kierowców? Różnie. Niektóre WORDy zawiesiły do odwołania egzaminy (m.in.: Kraków, Warszawa, Lublin, Gdańsk), łódzki oddział na ten moment przyjmuje przyszłych adeptów kierownicy, ale wprowadzono i udogodnienia i nadzwyczajne środki ostrożności.

WIĘCEJ: Koronawirus w Polsce. Egzamin na PRAWO JAZDY czy to możliwe i BEZPIECZNE?

02:47 Do Włoch dotarł transport z Chin. Na pokładzie: lekarze i medyczny sprzęt

Airbus A350 linii China Eastern przyleciał w nocy do Rzymu z Szanghaju. Maszyna wylądowała we włoskiej stolicy w nocy.

Na pokładzie 31 ton medycznego sprzętu – respiratory, maski, leki antywirusowe, tak potrzebne respiratory i inny sprzęt. Wraz z zaopatrzeniem do Włoch przyleciał też zespół chińskich medyków, to dziewięć osób - specjaliści do spraw intensywnej opieki medycznej, pediatrzy i pielęgniarki.  Chińczycy wyciągają pomocną dłoń chcąc dzielić się swoimi doświadczeniami w zwalczaniu epidemii koronawirusa. 

02:20 Grozi nam powrót kartek jak za PRL? Widmo reglamentacji nie jest takie odległe…

Koronawirus w Polsce zaraził już dziesiątki osób, a tysiące są pod obserwacją służb. Zgodnie z podpisaną przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawą w sprawie koronawirusa możliwe jest, że rząd wprowadzi reglamentację żywności i leków, bowiem taką moc daje władzom lokalnym i państwowym nowy dokument. Reglamentację towaru z powodu koronawirusa już wprowadziły inne kraje. Grozi nam powrót kartek jak za PRL?

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Polsce. Wrócą KARTKI JAK ZA PRL?! Reglamentacja żywności w naszym kraju

01:57 Ostre konsekwencje dla niezdyscyplinowanych - 5 tysięcy złotych za nieprzestrzeganie kwarantanny!

Kwarantanna nakładana jest na osoby zdrowe, które miały styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Trwa 14 dni od dnia styczności z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie. Osoby jej poddane podlegają kontroli przez policję. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny grozi kara grzywny do 5 tysięcy złotych.

SZCZEGÓŁY: Koronawirus w Łodzi. 5 tysięcy złotych za nieprzestrzeganie kwarantanny!

01:35 Czego może wkrótce zabraknąć w aptekach?

Ministerstwo Zdrowia opublikowało na początku marca nową listę leków i wyrobów medycznych, których nie można wywieźć za granicę. Mogą być one pomocne w walce z koronawirusem. Jak tłumaczy na Twitterze wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski, lista ma charakter prewencyjny.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW: Tych leków nie wywieziesz za granicę. Czego może wkrótce zabraknąć w aptekach?

01:15 Belgia ostro reaguje na koronawirusa

Od dziś (13 marca) przez najbliższe 5 tygodni belgijskie szkoły będą zamknięte. Restrykcje dotyczą też restauracji, kawiarni i niektórych sklepów.

00:45 LOT wstrzymuje niektóre połączenia do USA i Norwegii!

Od najbliższej soboty, 14 marca do 13 kwietnia Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały o zawieszeniu połączeń z Warszawy do: Miami, Newark, Los Angeles i z Budapesztu do Nowego Jorku (JFK). Pozostałe rejsy do USA, czyli z Warszawy do Nowego Jorku oraz Warszawy i Krakowa do Chicago będą wykonywane zgodnie z planowanym rozkładem.

Z kolei połączenie Warszawa-Oslo zostaje zawieszone od 13 do 27 marca.

- W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV i w obliczu wprowadzenia przez kolejne państwa dodatkowych restrykcji dla podróżnych, LOT podjął decyzję o dostosowaniu swojej siatki połączeń do bieżących regulacji - poinformował w komunikacie LOT.

00:30 Grand Prix Australii Formuły 1 odwołane!

Koronawirus „demoluje” kolejne sportowe imprezy. Tym razem z obawy przed śmiercionośnym wirusem zdecydowano o odwołaniu Grand Prix Australii Formuły 1. Taką decyzję późnym wieczorem 12 marca podały władze serii.

00:11 Mikel Arteta uzyskał wynik pozytywny w badaniu na obecność koronawirusa!

Arsenal poinformował wieczorem w czwartek (12 marca), że Mikel Arteta uzyskał wynik pozytywny w badaniu na obecność koronawirusa. Londyński klub testował swoich piłkarzy i sztab szkoleniowy pod kątem obecności SARS-CoV-2, a wynik Artety jest jedynym pozytywnym, niemniej jednak cały zespół Arsenalu zostali poddany kwarantannie.

Jak poinformował na swojej oficjalnej stronie Arsenal wszystkie centra treningowe Colney i Hale End zostaną gruntownie zdezynfekowane.

Dyrektor zarządzający Vinai Venkatesham powiedział: „Zdrowie naszych ludzi i ogółu społeczeństwa jest naszym priorytetem i na tym właśnie się skupiamy. Nasze myśli są z Mikelem, który jest rozczarowany, ale w dobrym nastroju. Prowadzimy aktywny dialog ze wszystkimi istotnymi osobami, aby odpowiednio zarządzać tą sytuacją i nie możemy się doczekać powrotu do szkolenia i gry, gdy tylko pozwolą na to zalecenia medyczne. ”

23:48 Ruch międzynarodowych pociągów wstrzymany

Od 13 marca zostaje wstrzymany ruch międzynarodowych pociągów na granicy polsko-słowackiej, a od soboty 14 marca, na granicy polsko-czeskiej - taką informację za pośrednictwem Twittera przekazał Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Ograniczenia, które wejdą w życie od piątku, na ten moment mają obowiązywać przez 14 dni.

Przypomnijmy, rząd Słowacji zadecydował w czwartek (12 marca), że granice państwowe będą mogli przekraczać tylko cudzoziemcy zarejestrowani na pobyt stały lub czasowy. Na Słowacji jest w tej chwili już 21 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem.

23:36 Kolejne kraje zamykają się na Europę

Po Stanach Zjednoczonych i decyzji Donalda Trumpa o niewpuszczaniu podróżnych z krajów Strefy Schengen, przyszła pora na kolejne kraje. Boliwia zawiesza do odwołania podróże do oraz z Europy. Ograniczenia wprowadziły też: Argentyna i Peru. To efekt obaw o rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Godz. 22:50 Koronawirus w Polsce. Szokująca relacja z bydgoskiego szpitala! "Bez wody, bez pomocy, bez niczego"

Czy tak naprawdę wygląda rzeczywistość Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy? Swoimi refleksami w czasie pobytu w placówce podzielił się jeden z internautów, który opublikował w mediach społecznościowych filmik poświęcony tematowi walki z koronawirusem. Jak mówi autor nagrania, procedury mające chronić przed epidemią nie do końca się sprawdzają [ZOBACZ WIĘCEJ].

Godz. 22:35 Epidemia koronawirusa. Jak nie dać się wirusowi?

Poznaj zalecenia immunologów w artykule Poradnika Zdrowie!

Godz. 22:30 Koronawirus w Polsce. Potwierdzone przypadki [MAPA]

Do chwili obecnej wiemy o 51 przypadkach zarażenia koronawirusem na terenie naszego kraju. Niestety, jedna osoba zmarła.

Godz. 22:20 Pandemia koronawirusa. Donald Trump ponownie narażony!

Kolejna osoba mogła zarazić Donalda Trumpa koronawirusem! Wcześniej było głośno o dwóch takich przypadkach, teraz pojawił się trzeci. I jest najbardziej niepokojący, gdyż u brazylijskiego polityka, który niedawno miał kontakt z prezydentem Stanów Zjednoczonych, badanie dało wynik pozytywny! Czy Donald Trump może już być zarażony koronawirusem? [CZYTAJ WIĘCEJ]

Godz. 22:10 Siatkarskie imprezy odwołane. Andrzej Wrona: "Żarty się skończyły. Zostańcie w domach"

Władze polskiej siatkówki zawodowej postanowiły przerwać wszelkie rozgrywki, w tym PlusLigę, jak również odwołać zaplanowany na ten weekend w Katowicach Puchar Polski. To pokłosie rozszerzającej się epidemii koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 21:55 Szpital w Puławach przeznaczony tylko dla podejrzanych o koronawirusa. Chorzy z powiatu kierowani są do innych miast

Zgodnie z decyzją ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, w każdym województwie musi powstać przynajmniej jeden szpital zakaźny tylko od koronawirusa. Wszystko po to, by odizolować chorych i podejrzewanych o zakażenie od pozostałych pacjentów. W województwie lubelskim tę funkcję będzie pełniła placówka w Puławach [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 21:45 Koronawirus w Polsce. Ministrowie Marlena Maląg i Dariusz Piontkowski zalecają... zwolnienie uczniów z pracy!

- W związku z rozprzestrzenianiem się na terytorium Polski koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, mając na uwadze bezpieczeństwo młodzieży, zalecamy pracodawcom zwolnienie pracowników młodocianych, w tym uczniów będących młodocianymi pracownikami, zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego, z obowiązku świadczenia pracy w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty - napisali we wspólnym komunikacie szefowie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Godz. 21:35 Stan wyjątkowy w Nowym Jorku z powodu koronawirusa!

Po decyzji Donalda Trumpa o niewpuszczaniu podróżnych z krajów Strefy Schengen, przyszła pora na kolejne kroki. Amerykanie wypowiadają wojnę koronawirusowi.

Godz. 21:20 Koronawirus w Europie. Euro 2020 zostanie odwołane! Wyciekły kluczowe informacje

Jak informuje francuski "L'Equipe", UEFA już postanowiła, jakie decyzje podejmie odnośnie do turnieju w obliczu epidemii koronawirusa w Europie [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 21:13 Iran: Ali Akbar Velajati zarażony koronawirusem

To jeden z głównych współpracowników Najwyższego Przywódcy. Czy to możliwe, że Ali Chamenei również jest zagrożony?

Co ciekawe, z wykształcenia Velajati jest lekarzem, a na swoim koncie ma książki poświęcone chorobom zakaźnym. W latach 1981-1996 był szefem MSZ Iranu. Na bliskim wschodzie uważa się go za wybitnego dyplomatę.

Oficjalne dane mówią o 10 tysiącach zarażonych i ponad 400 zgonach w Iranie. W rzeczywistości może być ich zdecydowanie więcej.

Godz. 21:12 W Rzymie zamkną wszystkie kościoły!

W samym sercu katolicyzmu nie będzie gdzie się modlić?! Zamknięte kościoły w stolicy Włoch to nie wieczorny żart, a efekt kolejnych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Mieszkańcy Rzymu powinni zostać w domach, a wierni uczestniczyć duchowo we mszach transmitowanych w sieci oraz telewizji.

Godz. 21:10 Polscy skoczkowie bezpiecznie wrócą do domu! Pomoże... Andrzej Duda

Stochowi i spółce nie było dane dokończyć tegorocznego sezonu Pucharu Świata. Zawodnicy przez wiele godzin nie wiedzieli, co z czwartkowym konkursem w Trondheim oraz ewentualnym zakończeniem Raw Air. Ostatecznie podjęto decyzję o przedwczesnym zamknięciu rywalizacji. Pojawił się jednak problem z powrotem polskich zawodników do domu. Pomoc zadeklarował prezydent Andrzej Duda [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 21:00 Koronawirus w Polsce. Wybory prezydenckie będą przełożone?

Wielu ekspertów twierdzi, że wybory prezydenckie powinny odbyć się w innym terminie. Głosy w tej sprawie są jednak podzielone. Do sprawy już odniósł się jeden z poważniejszych kandydatów [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 20:55 Abp Sławoj Leszek Głódź udzielił dyspensy od mszy świętych

Metropolita gdański zachęca wiernych, by zasiedli przed monitorami i uczestniczyli we mszach w sposób alternatywny.

Godz. 20:45 Kuba Błaszczykowski chce zawieszenia rozgrywek w Polsce! "Spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność"

Większość rozgrywek w Polsce zostało albo odwołanych, albo zawieszonych. Powodem takich decyzji jest rzecz jasna szalejący koronawirus. Nieco inną decyzję podjął PZPN. Na czwartkowym nadzwyczajnym posiedzeniu związku zapadła decyzja o tym, że ligi na szczeblu centralnym będą kontynuowane. To nie spodobało się wielu piłkarzom, a głos w tej sprawie zabrał Jakub Błaszczykowski [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 20:35 Koronawirus w Polsce. Ilu jest zarażonych?

Ostatnie informacje mówią o 51 przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. Niestety, jedna osoba zmarła. To 57-letnia pacjentka z Poznania. Dokładnie 50 osób jest leczonych, aż 384 są hospitalizowane, 2736 objęto kwarantanną domową, a 14841 jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Godz. 20:30 Premier Wielkiej Brytanii mówi o "najgorszym kryzysie zdrowia publicznego od pokolenia"

Brytyjczycy nie zamkną szkół i uczelni. Wdrożą jednak długotrwały program walki z koronawirusem. Zdaniem władz, każda osoba z gorszym samopoczuciem, nawet delikatnie chora i z lekko podwyższoną temperaturą, powinna pozostać w domu na co najmniej tydzień. Choć oficjalnie liczba potwierdzonych przypadków zarażenia w Wielkiej Brytanii nie przekroczyła jeszcze 600, rządowe szacunki mówią o ponad 5 tysiącach osób. Z biegiem czasu nosicielami koronawirusa mogą zostać miliony Brytyjczyków. Jak mówi premier Boris Johnson, "wiele rodzin może utracić swoich ukochanych przedwcześnie".

Godz. 20:25 Radom: Negatywne wyniki badań u wszystkich pacjentów z podejrzeniem koronawirusa

W Polsce liczba zarażonych osób stale wzrasta. Natomiast wszystkie wyniki pacjentów, którzy przebywali na oddziale zakaźnym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, okazały się ujemne [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 20:20 Goździki, woda święcona i grejpfruty... sposobami na koronawirusa?

Z półek w sklepach w Bydgoszczy znika wszystko, co może mieć choć najmniejszy związek z profilaktyką. Czasami pomysły bywają jednak bardzo "kreatywne" [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 20:10 Francja idzie śladem polski ws. koronawirusa!

Prezydent Macron w trwającym właśnie orędziu zapowiedział zamknięcie do odwołania przedszkoli, szkół i uniwersytetów w całym kraju.

Godz 20:03 Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w Norwegii

Informację przekazała premier skandynawskiego kraju.

Godz. 19:55 Stolica Filipin odcięta od świata przez koronawirus!

Władze wprowadziły kwarantannę. Całe miasto zostało całkowicie odcięte od reszty kraju. Niemożliwe są podróże z i do Manili

Godz. 19:45 KORONAWIRUS w Polsce i na świecie. Nowe informacje z SENATU RP

Słowacja zamyka granice! Ma to pomóc w walce z koronawirusem. Tymczasem wynik testu na obecność COVID-19 u pracownika Senatu jest ujemny, o czym poinformowani zostali już parlamentarzyści z izby wyższej.

Godz. 19:35 Grzegorz Krychowiak i Kamil Glik APELUJĄ w sprawie KORONAWIRUSA! Jest reakcja Ministerstwa Zdrowia

Do walki z epidemią koronawirusa przyłączyły się również gwiazdy piłkarskiej reprezentacji Polski. Grzegorz Krychowiak i Kamil Glik to kolejni słynni piłkarze, którzy zaapelowali do kibiców o odpowiednie zachowanie w związku ze złą i stale pogarszającą się sytuacją [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 19:30 Koronawirus już na Pomorzu? Ponad TYSIĄC osób pod NADZOREM EPIDEMIOLOGICZNYM [NOWE DANE]

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku opublikowała nowe informacje dotyczące statystyk związanych z koronawirusem w regionie, w którym do tej pory NIE POTWIERDZONO żadnego przypadku zakażenia. Aktualnie 10 osób jest podejrzewanych o zarażenie, a 32 poddane zostały kwarantannie [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 19:25 Półroczne dziecko z koronawirusem!

W Izraelu wykryto koronawirus w organizmie 6-miesięcznego niemowlęcia.

Godz. 19:15 Koronawirus w Szczecinie. W galeriach handlowych pojawią się patrole policji i straży miejskiej

"Przerwa w działaniu szkół to nie ferie" - przypomina prezydent Szczecina i apeluje, by uczniowie przebywali przede wszystkim w domach i unikali spotkań w dużych skupiskach ludzi, np. galeriach handlowych. Żeby do tego nie dopuszczać, na terenie takich obiektów pojawią się specjalne patrole straży miejskiej i policji [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 19:10 GIS: "Odnotowano 125 518 potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 4 617 zgonów"

To dane zebrane z całego świata od 31 grudnia 2019 roku do 12 marca 2020 roku.

Godz. 19:05 Koronawirus w Polsce i na świecie. Główny Inspektorat Sanitarny odradza podróże

- GIS nie zaleca podróżowania w szczególności do Chin oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Francji (departament Oise w Regionie Hauts-de-France, region Ile-de France, departament Górna Sabaudia w regionie Owernia-Rodan-Alpy, departament Morbihan w regionie Bretania), Niemiec (Nadrenia Północna-Westfalia, Badenia-Wirtembergia), Hiszpanii (Wspólnota Madrytu oraz miasta Vitoria, Labastida i La Rioja w Kraju Basków), San Marino i Japonii - czytamy w komunikacie.

Godz. 19:00 Lubelskie sądy odwołują rozprawy do końca marca!

Jak wynika z zarządzenia, wyjątek stanowią "sprawy pilne, które zostaną wskazane w odrębnym zarządzeniu". Wszystko wskazuje na to, że tym śladem pójdą kolejne sądy w innych regionach kraju.

Godz. 18:55 Koronawirus... i nie tylko! Dziś lepiej zostać w domu z dwóch powodów

Cała Polska objęta została ostrzeżeniami pogodowymi. Mocno wieje, a najbardziej niebezpiecznie jest na Pomorzu [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 18:45 Nie tylko Polska walczy z koronawirusem

Kolejne przypadki zachorowań w Rosji (w sumie już 34) i pierwsza ofiara śmiertelna w Azerbejdżanie. W Turcji, mimo stosunkowo niskich statystyk, zamknięte zostaną szkoły i uczelnie, a zawody sportowe odbywać się będą bez udziału publiczności... aż do końca kwietnia!

Godz. 18:40 Koronawirus uziemił skoczków. Adam Małysz liczy na pomoc państwa! Wyjawia szczegóły problemów z dotarciem do Polski

Ekipa polskich skoczków czeka możliwość wydostania się z Trondheim po odwołaniu reszty turnieju Raw Air. Polski Związek Narciarski poprosił władze państwowe o wysłanie samolotu po reprezentację męską i żeńską w skokach narciarskich [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 18:35 Kim była pacjentka, która zmarła z powodu koronawirusa w Poznaniu?

Dziś zmarła pierwsza w Polsce ofiara śmiertelna od początku rozwijającej się epidemii koronawirusa. Kim była 57-letnia pacjentka? Zobacz szczegóły!

Godz. 18:30 Koronawirus w Polsce. Policja wychodzi obywatelom naprzeciw

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, policja chce ograniczyć liczbę osobistych wizyt w jednostkach. Zobacz, jakie sprawy załatwisz przez telefon i internet!

Godz. 18:25 Lublin: Pacjent z koronawirusem trafił do szpitala przy Staszica!

To ten sam mężczyzna, u którego wykryto chorobę we wtorek. Do tej pory przebywał w szpitalu w Bełżycach, ale w czwartek przetransportowano go do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 przy ul. Staszica w Lublinie. Jego stan był do tej pory określany jako ciężki i próbowano go przewieźć już w środę wieczorem, ale mężczyzna gorzej się poczuł [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 18:15 Koronawirus we Włoszech. Już ponad 1000 osób straciło życie!

Koszmarne informacje z Półwyspu Apenińskiego! We Włoszech liczba ofiar koronawirusa wzrosła do 1016.

Godz. 18:10 Koronawirus w Polsce. Morawiecki walczy z FAKE NEWSAMI

Premier Mateusz Morawiecki opublikował na Facebooku film, w którym dementuje plotki związane z epidemią koronawirusa. - Odpowiedzialność, prewencja i walka z fake newsami to trzy kluczowe terminy na dziś. Jeszcze raz apeluję o korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji i nieuleganie plotkom - napisał szef rządu [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 17:55 Koronawirus torpeduje plany sportowców! Wtorkowe mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów nie odbędą się w terminie!

Jak podaje UEFA, spotkania rewanżowe Manchesteru City z Realem Madryt oraz Juventusu Turyn z Olympique Lyon nie zostaną rozegrane w najbliższy wtorek! Czytaj więcej w naszej relacji KORONAWIRUS w sporcie - RELACJA NA ŻYWO.

Godz. 17:50 Potężne kolejki na polsko-rosyjskich przejściach granicznych

Jak informują nasi czytelnicy, przekroczenie granicy Polski z należącym do Federacji Rosyjskiej obwodem kaliningradzkim zajmuje bardzo dużo czasu. Kolejki są zdecydowanie dłuższe niż zazwyczaj. Jedną z przyczyn jest wprowadzenie kontroli sanitarnych.

Godz. 17:45 Koronawirus na pokładzie samolotu? Pasażerowie lotu Ryanair proszeni są o kontakt z sanepidem!

Chodzi o lot nr FR8405 z lotniska Londyn Stansted do Wrocławia, który odbył się 8 marca 2020 roku o godzinie 9:15. Pasażerowie proszeni są o kontakt telefoniczny z PSSE w Oleśnicy pod numerem 71 314 20 34 (wew. 23) lub 505 092 898 w celu konsultacji.

Godz. 17:35 Rzeszów: Skontrolowali go na lotnisku i nic nie wykryli, a teraz... podejrzewają koronawirusa!

Szokującą informację potwierdziła Anna Karwacka, rzecznik Politechniki Rzeszowskiej. Student wrócił w środę z Norwegii i przeszedł kontrolę na lotnisku, która jednak niczego nie wykazała. Młody mężczyzna czuł się dobrze. W czwartek zaobserwował u siebie niepokojące objawy i sam skontaktował się z sanepidem. Do akademika wysłano po niego karetkę [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 17:25 Koronawirus w Polsce. NOWE DANE z Ministerstwa Zdrowia

Godz. 17:05 W Czechach zakaz mszy dla więcej niż 30 osób

Stan wyjątkowy wprowadziły czeskie władze, a ma to swoje konkretne konsekwencje. Jak się okazuje, są też ograniczenia związane z praktykami religijnymi [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 17:03 Przez koronawirus nie polecimy do Stanów Zjednoczonych DO ODWOŁANIA. Trump wyjaśnia swoją decyzję

Obostrzenia obejmują osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni były w Strefie Schengen. Wcześniej o decyzji prezydenta Donalda Trumpa informowaliśmy w artykule.

Godz. 17:00 Koronawirus w Polsce. Ostatnie dwa ogłoszone przypadki w Poznaniu. Co o nich wiemy?

Nowe przypadki zachorowań w Poznaniu. W całej Polsce jest ich już 51. Wiadomo już, że dwie nowe zakażone osoby to młody mężczyzna i kobieta w średnim wieku [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 16:55 Tatrzański Park Narodowy zamknięty do odwołania!

- W związku z zapowiedzią wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego oraz odpowiadając na apel Premiera RP i Ministra Zdrowia, by na czas zagrożenia pozostać w domach i nie wychodzić bez potrzeby, w trosce o zdrowie wszystkich obywateli jesteśmy zmuszeni zamknąć teren TPN do odwołania - podaje oficjalna strona parku na Facebooku.

Co to oznacza?

  • Od 13 marca zamknięte będą punkty wejścia do Parku.
  • Schroniska nie będą przyjmować rezerwacji.
  • Parkingi będą nieczynne.
  • Kolejka oraz wyciągi w rejonie Kasprowego Wierchu będą nieczynne.

Godz. 16:48 Strażnicy będą kontrolowali uczniów w galeriach handlowych

To nie koniec obostrzeń! Uczniowie, którzy nie stosują się do odgórnych zaleceń, muszą mieć się na baczności. Jak podaje portal rybnik.com.pl, lokalni strażnicy miejscy będą legitymowali dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Informacje o tym, gdzie przebywają uczniowie, mają być przekazywane do szkół.

Godz. 16:45 Czesi wprowadzają stan wyjątkowy. Potrwa co najmniej 30 dni

Natychmiastowe wprowadzenie stanu wyjątkowego u naszych południowych sąsiadów ogłosił po nadzwyczajnym posiedzeniu rządu premier Andrej Babisz.

Godz. 16:35 Ludzie Sasina poddani kwarantannie. Koronawirus atakuje rząd Morawieckiego

W obliczu zarazy nikt już nie może czuć się w stu procentach bezpiecznie. Okazuje się, że osoba zarażona koronawirusem uczestniczyła w konferencji z udziałem dwóch wiceministrów aktywów państwowych. Chodzi o Janusza Kowalskiego (42 l.) i Tomasza Szczegielniaka (47 l.). Czy politycy są zagrożeni? [CZYTAJ WIĘCEJ]

Godz. 16:25 Robert Lewandowski zabrał głos w sprawie koronawirusa. Ważny apel piłkarza

Prawdopodobnie nie ma osoby na świecie, która w jakiś sposób nie zostałaby dotknięta problemem związanym z pandemią koronawirusa. Odczuwają to również najlepsi sportowcy na świecie, którzy mają niespodziewaną mają teraz przerwę od rywalizacji. Trudna sytuacja panuje również w Niemczech, gdzie na co dzień przebywa Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium wystosował ważny apel do kibiców [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 16:15 Polscy skoczkowie APELUJĄ DO PREZYDENTA i PREMIERA. Nie mają jak wrócić do ojczyzny

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i pozostali polscy skoczkowie znaleźli się w trudnej sytuacji. W związku z przedwczesnym zakończeniem sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich, mają problem z powrotem do domów. Polski Związek Narciarski poprosił o pomoc prezydenta Andrzeja Dudę i premiera Mateusz Morawieckiego [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 16:05 Koronawirus w Polsce. MZ: Już 51 przypadków zakażenia w Polsce! Dwa nowe dotyczą zarażonych osób z Poznania

Godz. 16:00 Szamotuły. Jest podejrzenie koranawirusa! Szpital apeluje do mieszkańców!

W środę około godziny 18:00 do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej SP ZOZ w Szamotułach zgłosił się pacjent z objawami koronawirusa. Po wywiadzie medycznym został przeniesiony do izolatki, ale wcześniej mógł mieć kontakt z innymi osobami przebywającymi w placówce. W związku z tym szpital apeluje o kontakt z sanepidem do wszystkich, którzy przebywali w tym czasie w budynku [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 15:55 Pomorskie wolne od koronawirusa?

W Trójmieście i okolicach wciąż nie stwierdzono ani jednego przypadku zarażenia. O ostatnich danych z regionu przeczytasz w artykule. Dzisiaj o godzinie 19:00 pomorski sanepid poda nowe informacje.

Godz. 15:40 Koronawirus LADA MOMENT dotrze do Świętokrzyskiego? Jest już 40 km od granicy województwa

Chociaż koronawirus jeszcze nie dotarł na teren województwa świętokrzyskiego, sytuacja w regionie robi się coraz bardziej poważna [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 15:30 Kraków: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy ZABRANIA odwiedzin! Co z dziećmi na oddziałach?

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu zabronił odwiedzin w placówce. Jednocześnie poinformowano o konieczności ograniczenia wnoszenia rzeczy do szpitala. Co z rodzicami dzieci, które przebywają na oddziałach? [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 15:25 Koronawirus. Kwarantanna w Mszanie Górnej. Są wyniki badań studentki z Francji

Badania próbek pobranych od studentki z Francji dały wynik negatywny. Kobieta była podejrzewana o zakażenie koronawirusem. Jej obecność w pensjonacie w Mszanie Górnej spowodowała konieczność objęcia kwarantanną osób, które były w tym budynku [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 15:10 Opolskie: Drugi POTWIERDZONY przypadek! Epicentrum w Strzelcach Opolskich?

W czwartek (12 marca) potwierdzono drugi przypadek zarażenia koronawirusem w regionie. Informacje dotyczące pacjentów nie są przekazywane mediom. Wiadomo jedynie, że drugi chory pochodzi ze Strzelec Opolskich i przebywa już na oddziale zakaźnym w Opolu [CZYTAJ WIĘCEJ].

Godz. 14:58 Szpital zabrania odwiedzin. Co z dziećmi na oddziałach?

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu zabronił odwiedzin w placówce. Jednocześnie poinformowano o konieczności ograniczenia wnoszenia rzeczy do szpitala. Co z rodzicami dzieci, które przebywają na oddziałach?

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy ZABRANIA odwiedzin! Co z dziećmi na oddziałach?

Godz. 14:53 Koronawirus: Apteki zostaną zamknięte. Obsługa tylko przez okienka

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował w czwartek, że apteki zostaną zamknięte, a klienci będą obsługiwani przez okienka. Nie wszędzie, bo jak powiedział: "Niektórzy uważają, że to jest ich misja i chcą dalej obsługiwać klientów w środku w aptece".

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus: Apteki zostaną zamknięte. Obsługa tylko przez okienka. Nowa rekomendacja rządu

Godz. 14:51 Koronawirus w Łodzi: W galeriach pojawiła straż miejska

Strażnicy miejscy będą patrolować łódzkie galerie handlowe oraz ulicę Piotrkowską, uświadamiając przebywającą tam młodzież o niebezpieczeństwach związanych ze spędzeniem czasu w dużych skupiskach ludzkich i zatłoczonych miejscach.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Łodzi: W galeriach pojawiły się patrole straży miejskiej

Godz. 14:50 Koronawirus w Lublinie: WORD odwołuje egzaminy na prawo jazdy!

Przez zagrożenie epidemią i pojawienie się koronawirusa w Lublinie WORD odwołuje egzaminy na prawo jazdy! Decyzja dotyczy nie tylko Lublina, ale też Kraśnika i Puław. Kiedy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego wznowi egzaminowanie przyszłych kierowców?

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Lublinie: WORD odwołuje egzaminy na prawo jazdy! Także w Kraśniku i Puławach

Godz. 14:47 Ośrodek narciarski we Włoszech zamknięty przez koronawirusa. Turyści proszeni o powrót do domów

– Goście przebywający aktualnie w Livigno są proszeni o powrót do domów – czytamy w komunikacie na Facebooku ośrodka Livigno. Decyzja jest podyktowana dekretem wydanym 8 marca przez włoski rząd. Restrykcje obowiązują do 3 kwietnia i dotyczą całej Lombardii. Zamknięto szkoły, biblioteki, muzea, kina, teatry, ośrodki sportowe i centra kultury. Odwołano wydarzenia publiczne i uroczystości prywatne, takie jak śluby i pogrzeby. Do Lombardii można wjechać lub wyjechać jedynie z ważnych powodów osobistych lub zawodowych.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Ośrodek narciarski Livigno zamknięty przez koronawirusa. Turyści proszeni o powrót do domów

Godz. 14:45 Transmisja w internecie z drogi krzyżowej. "O oddalenie epidemii koronawirusa"

W najbliższy piątek (13 marca) wszyscy chętni będą mogli wirtualnie wziąć udział w Drodze Krzyżowej, która zostanie odprawiona w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownego. Droga Krzyżowa będzie transmitowana w internecie. Uczestnicy będą modlić się oddalenie epidemii koronawirusa, a także w intencji chorych.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Białystok. Transmisja w internecie z drogi krzyżowej. "O oddalenie epidemii koronawirusa" [WIDEO]

Godz. 14:39 Koronawirus w Polsce. Odwołane rozprawy w rzeszowskim sądzie

W dzisiejszym zarządzeniu prezesa Sądu Okręgowego w Rzeszowie zamieszczono informację o odwołaniu rozpraw i posiedzeń w sądzie. Wprowadzono też kontrole dla osób wchodzących do budynku, będzie mierzona temperatura.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Odwołane rozprawy w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie. Jest komunikat

Godz. 14:37 Koronawirus w Kaliszu? Mężczyzna z objawami ZAKAŻENIA trafił do szpitala!

Koronawirus dotarł do Kalisza? Jak informuje portal Kalisz 24, dziś do szpitala przy ul. Toruńskiej trafił mężczyzna, który ma objawy charakterystyczne do zakażenia wirusem. Ministerstwo Zdrowia nie potwierdziło na razie żadnego przypadku zachorowania w naszym mieście.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Kaliszu? Mężczyzna z objawami ZAKAŻENIA trafił do szpitala!

Godz. 14:33 Czy można odwołać wycieczkę przez koronawirusa?

Czy ze względu na szerzącą się epidemię koronawirusa istnieje możliwość rezygnacji z wykupionej wycieczki i odzyskania wpłaconych pieniędzy? Podpowiadamy, z jakich prawnych możliwości mogą skorzystać turyści, którzy wykupili wycieczki do miejsc dotkniętych wirusem z Chin. 

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Odwołanie wycieczki a koronawirus. Czy można odwołać wycieczkę przez koronawirusa?

Godz. 14:32 Krzysztof Jackowski o koronawirusie

Jasnowidz Jackowski z Człuchowa w kolejnej swojej wizji porusza temat koronawirusa.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Polsce. Jasnowidz Jackowski miał szokującą wizję! [WIDEO]

Godz. 14:25 Prace w toruńskim szpitalu. Zamknięta ulica!

Koronawirus wywołuje sporo zamieszania również w Toruniu. W Polsce mamy pierwszy przypadek śmiertelnej ofiary koronawirusa z Chin. W województwie kujawsko-pomorskim wciąż nie ma potwierdzonych zarażeń, ale nie oznacza to, że nie musimy zwrócić uwagi na ważne zmiany. Jedną z nich jest zamknięcie dla ruchu ulicy Krasińskiego.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Uwaga kierowcy z Torunia! Ważna ulica ZAMKNIĘTA DLA RUCHU. Powodem prace w szpitalu

Godz. 14:23 Koronawirus w Krakowie. Linie tramwajowe zostaną zawieszone, będą ograniczenia

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie zareagował na zmniejszające się potoki pasażerskie i podjął decyzję o zawieszeniu aż dziewięciu linii tramwajowych i autobusowych. Zmiany mają wejść w życie w okolicach weekendu, a szczegółowe informacje zostaną opublikowane wkrótce.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Krakowie. Linie tramwajowe zostaną zawieszone, będą ograniczenia

Godz. 14:20 Poznań: Autokar ESKORTOWANY przez policję!

Dramatyczna akcja na ulicach Poznania. W czwartek rano eskortowano autokar, który przyjechał z Niemiec. Ma to związek z tym, że jeden z pasażerów podejrzewany jest o zakażenie koronawirusem! Pasażerowie autobusu zostaną poddani kwarantannie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Poznań: Autokar ESKORTOWANY przez policję! Powód? Podejrzenie koronawirusa! [ZDJĘCIA]

Godz. 14:18 Koronawirus niebawem dotrze do woj. świętokrzyskiego?

Chociaż koronawirus jeszcze nie dotarł na teren woj. świętokrzyskiego, sytuacja robi się coraz bardziej poważna! W Wielkopolsce zmarła pierwsza osoba w Polsce, u której stwierdzono obecność wirusa, a w czwartek rano dwie osoby są hospitalizowane w położonym w woj. śląskim Zawierciu. To zaledwie 40 km od granicy Świętokrzyskiego!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus LADA MOMENT dotrze do Świętokrzyskiego? Jest już 40 km od granicy województwa!

Godz. 14:14 Koronawirus. RADYKALNY krok episkopatu!

Konferencja Episkopatu Polski zdecydowała się na radykalny krok w związku z epidemią koronawirusa. Biskupi diecezjalni otrzymali rekomendację do udzielania wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Hierarchowie zachęcają również do rezygnacji z przyjmowania Komunii św. bezpośrednio do ust oraz niepodawania dłoni w geście znaku pokoju.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus. RADYKALNY krok episkopatu! Uczestnictwo we Mszy św. NIE BĘDZIE obowiązkowe!

Godz. 14:10 Koranawirus w samolocie

Koronawirus w Polsce. U mężczyzny, który przyleciał samolotem z Londynu do Wrocławia wykryto koronawirusa. Wszyscy pasażerowie, którzy lecieli wraz z nim samolotem, proszeni są o zapoznanie się z instrukcją Głównego Inspektoratu Sanitarnego i uważne obserwowanie swojego stanu zdrowia.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koranawirus w samolocie! Pasażerowie lotu z Londynu do Wrocławia w grupie ryzyka!

Godz. 14:06 Koronawirus w Polsce. Zmiany w załatwianiu spraw podatkowych

W związku z rozprzestrzenieniem się zakażeń koronawirusem urzędy miasta przekazują informacje na temat funkcjonowania wydziału podatków i opłat lokalnych urzędu miasta. Urzędnicy zachęcają, by osoby, które muszą załatwić sprawę, zrobiły to korespondencyjnie bądź za pośrednictwem profilu zaufanego. Tak jest m.in. w Bydgoszczy.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus. Bydgoszcz: Zmiany w załatwianiu spraw podatkowych

Godz. 13:58 Koronawirus w Szczecinie: Potwierdzono trzeci przypadek

W szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie potwierdzono trzeci przypadek zarażenia koronawirusem.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Szczecinie: Potwierdzono trzeci przypadek

Godz. 13:54 Koronawirus w Polsce. Miasta będą zamykane?

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera: - Nikt nie planuje zamykania miast, nikt nie planuje zakazu przemieszczania się. Rozważamy i analizujemy zakazanie zgromadzeń. Musimy zanalizować, które zgromadzenia, gdzie i jaki i jakie liczby wprowadzimy do rozporządzenia.

Godz. 13:53 KORONAWIRUS w sporcie - RELACJA NA ŻYWO. Liga Mistrzów ZAWIESZONA?!

Zachęcamy również do śledzenia relacji dotyczącej koronawirusa w świecie sportu.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: KORONAWIRUS w sporcie - RELACJA NA ŻYWO. Liga Mistrzów ZAWIESZONA?!

Godz. 13:48 Zmiany w otrzymaniu zasiłku za opiekę nad dzieckiem?

Koronawirus w Polsce. W związku z potwierdzeniem kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o tym, by zamknięte zostały wszystkie szkoły, przedszkola i żłobki. To oznacza, że rodzicom, którzy muszą zostać z dziećmi w domu przysługuje przyznanie im zasiłku opiekuńczego. Przepisy dotyczą rodziców, których dzieci mają do 8 lat. Jednak w związku z nadzwyczajną sytuacją minister rozwoju przekazała, że o zasiłek opiekuńczy na dziecko będą mogli ubiegać się rodzice, mający dzieci mające więcej niż 8 lat. Prace nad wprowadzeniem zmian trwają.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: ZMIANY w otrzymaniu zasiłku za opiekę nad dzieckiem? Ważna DECYZJA minister

Godz. 13:44 Dwa nowe przypadki koronawirusa w Polsce! Chorzy w Szczecinie i Opolu

Ministerstwo zdrowia poinformowało o dwóch kolejnych przypadkach zachorowania na koronawirusa. Wystąpiły w Szczecinie i Opolu. W sumie jest już 48 zarażonych COVID-19. Zmarła jedna osoba.

Godz. 13:40 Koronawirus w Poznaniu. Zmarła 57-letnia pacjentka. Kim była?

Mamy pierwszy śmiertelny przypadek koronawirusa w Polsce! W czwartek w Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu zmarła 57-letnia mieszkanka Czapur. Kobieta była w ciężkim stanie, a lekarze od początku walczyli o jej życie. Zakażeni śmiertelnym wirusem z Chin są także członkowie jej rodziny. Kim była zmarła na koronawirusa kobieta?

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus. Kim była kobieta, która zmarła w Poznaniu?

Pacjentka z Poznania zmarła na koronawirusa

Godz. 13:36 Apteki dostępne tylko "przez okienko"

Wiceminister zdrowia poinformował, że będzie wydana rekomendacja, aby klientów obsługiwać tylko przez okienko do obsługi nocnej. Ma to się stać po spotkaniu z Izbą Aptekarską.

Godz. 13:25 Minister zapewnia: "Będzie więcej testów"

W Polsce wzrośnie liczba testów w związku z prognozowaną liczbą wzrostu pacjentów. - Będziemy testowali wszystkich, którzy idą do kwarantanny. Każdy pacjent, który wymaga testów, będzie kwarantannowany. To Będziemy mieć za chwilę tyle testów ile w Europie Zachodniej - komentuje Łukasz Szumowski.

Godz. 13:18 Minister zdrowia: "W przyszłym tygodniu 100 chorych pacjentów"

Przynajmniej jeden szpital w województwie będzie jeden szpital wyłącznie zakaźny. Minister Szumowski wspomniał również o finansowaniu tych placówek. - Te szpitale i ich działalność zostaną sfinansowane przez NFZ, więc nie ma obaw o straty finansowe. Finanse schodzą na drugi plan, a najważniejsze jest to, żeby przygotować się do wzrostu, bo wszystko wskazuje, że będziemy mieć w przyszłym tygodniu 100 pacjentów, a potem i 1000. - mówi Łukasz Szumowski.

Godz. 13:15 Szpitale przemienione na szpitale zakaźne

Łukasz Szumowski mówi równie, że 19 szpitali zostało przemienionych w jednoimienny szpital zakaźny. - W każdym szpitalu ma być co najmniej 10 proc. łóżek respiratorowych - informuje minister zdrowia.

Godz. 13:11 Polska w stanie zagrożenia epidemiologicznego

Wczoraj Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła stan pandemii. Dziś zostanie wydane rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenie epidemiologicznego.

Godz. 13:08 Konferencja z udziałem ministra zdrowia

Łukasz Szumowski: Zmarła pacjentka leczyła się na inne choroby. Przyjmowała leki obniżające odporność - powiedział minister zdrowia. Dodał też, że rodzina zmarłej 57-latki jest również pod opieką medyczną, w stanie stabilnym i nie ma zagrożenia życia.

Minister Szumowski podkreślił, że pierwszy śmiertelny przypadek zachorowania na koronawirusa pokazuje, że zagrożenie chorobą z Chin nie jest hipotetyczne. - Jest zagrożeniem dla osób, które są słabsze. Dbajmy o to by nie narazić ich na takie konsekwencje - dodał Szumowski.

Godz. 13:03 Koronawirus na Podkarpaciu. Kto jest pacjentem "zero” w regionie?

Dziś Ministerstwo Zdrowia podało informację o nowych stwierdzonych przypadkach zachorowań na koronawirusa. To dwóch mężczyzn w wieku 60. i 65. lat. Jak udało się nam ustalić, jeden z nich jest mężem kobiety, która jest pierwszym stwierdzonym przypadkiem osoby chorej na koronawirusa w naszym regionie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus na Podkarpaciu. Kto jest pacjentem "zero”? [NOWE FAKTY]

Godz. 12:58 Dramatyczny apel lekarki z Rybnika. "Nie mamy testów"

Koronawirus rozprzestrzenia się po Polsce w coraz szybszym tempie. W czwartek potwierdzono pierwszy śmiertelny przypadek zachorowania w Polsce. Z kolei na Śląsku poinformowano o obecności wirusa u kolejnych trzech osób. W międzyczasie lekarka rybnickiego szpitala opublikowała szczery wpis w internecie, w którym przedstawia ze szczegółami aktualną sytuację w placówce. - Gwarantuję Wam, że chorych w Polsce jest więcej, po prostu ich nie diagnozujemy. Dlaczego? Bo nie mamy testów - napisała.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus: lekarka zdradza, jak NAPRAWDĘ wygląda sytuacja. Włos jeży się na głowie

Godz. 12:53 Andrzej Duda skomentował tragedię z Poznania

Do tematu pierwszej ofiary śmiertelnej koronawirusa w Polsce odniósł się prezydenta Andrzej Duda. - Dotarły do mnie tragiczne wieści z Poznania. Przed momentem rozmawiałem z panem ministrem zdrowia. Stało się to, czego - niestety - obawialiśmy się w ciągu ostatnich dni. Mamy pierwszą osobę, która zmarła na skutek zachorowania na koronawirusa. Przekazuję wyrazy współczucia dla najbliższych - powiedział prezydent RP.

Godz. 12:45 Konferencja ministra zdrowia

O godz. 13 rozpocznie się konferencja prasowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego dotycząca sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w Polsce.

Godz. 12:41 Śmierć pacjentki z Poznania. Co z innymi pacjentami?

Jędrzej Solarski, wiceprezydent Poznania poinformował, że w tej chwili w poznańskim szpitalu są hospitalizowane dwie osoby zarażone koronawirusem. Z kolei na obserwacji w szpitalu przebywa 16 osób. Dwie osoby, u których w Poznaniu potwierdzono zakażenie koronawirusem, czują się dobrze.

Godz. 12:35 PIERWSZA OFIARA koronawirusa w Polsce! To kobieta z Poznania

Informacje o śmierci potwierdził wiceprezydent Poznania, Jędrzej Solarski. Wiadomo, że kobieta w ostatnim czasie nie była za granicą i nie miała kontaktu z osobą, która miałaby podejrzenie lub rozpoznanie choroby COVID-19. Według wstępnych ustaleń, kilkanaście dni temu miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch. Wiceprezydent Poznania dodał, że poza koronawirusem, pacjentka cierpiała również na inne schorzenia. - 57-latka była w ciężkim stanie: była podłączona do respiratora i w stanie śpiączki farmakologicznej - powiedział Solarski.

Godz. 12:16 PIERWSZA OFIARA ŚMIERTELNA koronawirusa w Polsce

W Poznaniu zmarła pacjentka chora na koronawirusa. To pierwsza śmiertelna ofiara Covid-19 w Polsce.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus. Pierwszy ŚMIERTELNY przypadek w Polsce. NIE ŻYJE 57-latka z Poznania

Godz. 12:12 Koronawirus i zamknięte sklepy? "Mamy duże moce produkcyjne i zapasy"

W wielu miastach w Polsce ludzie masowo wykupują ze sklepów mięso, konserwy i papier toaletowy. Jest tak m.in. w Białymstoku. Gromadzenie zapasów to efekt wczorajszego fake newsa o tym, że rząd planuje wkrótce zamknąć sklepy wielkopowierzchniowe. Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz dementuje te informacje.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus i zamknięte sklepy? Andruszkiewicz: Mamy duże moce produkcyjne, zapasy [ZDJĘCIA]

Godz. 11:59 Rząd szykuje nową specustawę. Ma być gotowa na początku przyszłego tygodnia

Polski rząd szykuje nową specustawę, która pozwoli rodzicom starszych dzieci, które są zdrowe, zostawać z nimi w domu. Najważniejsza zmiana dotyczy podniesiono limit wieku dzieci do 12 roku życia. Obecni 14 dni na opiekę nad dzieckiem zdrowym, mają rodzice dzieci do lat 8. Po zmianach limit ma zostać podniesiony do 12. roku życia. Ustawa ma być gotowa na początku przyszłego tygodnia.

Godz. 11:54 Minister rozwoju o zasiłku

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz: - Zapis o objęciu zasiłkiem rodziców dzieci starszych niż 8 lat znajdzie się w specustawie, którą przygotowujemy i będzie zaprezentowana w przyszłym tygodniu.

Godz. 11:51 Michał Dworczyk: Uzupełniamy zapasy respiratorów

Szef Kancelarii Premiera o sytuacji sanitarnej: Na bieżąco zapasy respiratorów są uzupełniane. Ze środkami ochronnymi rzeczywiście jest problem w całej Europie. Orlen uruchomił produkcję płynu do dezynfekcji. W pierwszej kolejności trafi on do szpitali, później będzie on do wykorzystania komercyjnie - powiedział Michał Dworczyk.

Godz. 11:48 Minister ROZWIEWA WĄTPLIWOŚCI ws. sklepów

Michał Dworczyk poinformował, że podczas kontroli sanitarnych na granicach kilka osób miało podwyższoną temperaturę. Osoby te zostały przebadane. Z kolei minister Emilewicz zaprzecza, że rząd planuje zamknięcie sklepów.

Godz. 11:45 Konferencja rządu

Michał Dworczyk, Szef Kancelarii Premiera: - Wszystkie działania są prowadzone po to, aby ograniczyć kontakty interpersonalne. Chodzi także o zmianę naszych nawyków, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa - powiedział Dworczyk. I dodał - Dziś chcemy się zwrócić, zwłaszcza do pracodawców, aby zgodnie z obowiązującymi przepisami, maksymalnie wdrożyć zdalną pracę

Z kolei Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości, apeluje o rekomendowanie pracy zdalnej.

Godz. 11:40 Koronawirus: trzy zakażenia pod Poznaniem. DRAMATYCZNY apel sołtysa i księdza!

To już pewne! Szafarz z kościoła w Czapurach pod Poznaniem (woj. wielkopolskie) jest zarażony koronawirusem. Jeszcze w niedzielę udzielał parafianom komunii świętej i miał kontakt z wieloma osobami. - Idźcie wszyscy na kwarantannę - apeluje do swoich wiernych ks. Rafał Nowak, który sam zamknął się w odosobnieniu. Kościół w Czapurach wciąż jednak jest otwarty i niezdezynfekowany! Otworzyła go katechetka.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus. Trzy zakażenia w Czapurach koło Poznania. DRAMATYCZNY apel sołtysa i księdza!

Godz. 11:33 Zamknięte szkoły. Co sądzą uczniowie i rodzice?

W czwartek i piątek w szkołach będą odbywać się tylko zajęcia opiekuńcze. Natomiast od poniedziałku szkoły, żłobki, przedszkola oraz szkoły wyższe zostaną zamknięte na dwa tygodnie. Taką decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki w związku z epidemią koronawirusa. Postanowiliśmy sprawdzić, co na ten temat sądzą radomscy uczniowie oraz ich rodziców.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły w Radomiu! Co sądzą na ten temat uczniowie i rodzice? [WIDEO, FOTO]

Godz. 11:27 Minister zdrowia ujawnił, ilu Polaków może zachorować na koronawirusa

Koronawirus w Polsce. Sprawa jest poważna, bo potwierdzono już ponad kilkadziesiąt przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce. Cały czas na najwyższych obrotach pracuje minister zdrowia Łukasz Szumowski. W czwartek rano minister gościł w programie "Jeden na jeden", w czasie którego ujawnił, ile jeszcze Polaków może zachorować na koronawirusa. To wysoka liczba.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus. Minister UJAWNIŁ, ilu Polaków może zachorować na koronawirusa

Godz. 11:23 Nie żyje 72-latek, który chorował na groźnego wirusa. Wyniki badań wciąż tajemnicą

Nadal nie są znane wyniki badań 72-letniego obywatela Niemiec, który zmarł w Bochlinie (pow. świecki, woj. kujawsko-pomorskie). Według informacji przekazanej przez Adriana Móla, rzecznika prasowego wojewody, mężczyzna najprawdopodobniej zmarł na grypę. Aby nie wywoływać paniki, służby medyczne pobrały próbki na obecność koronawirusa.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Nie żyje 72-latek, który chorował na groźnego wirusa. Nadal nie ma wyników badań

Godz. 11:20 Koronawirus w Radomiu? Kolejni pacjenci w szpitalu

Na oddziale zakaźnym w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym pojawili się nowi pacjenci z podejrzeniem koronawirusa. W środę na oddział trafiło kolejnych sześć osób.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Radomiu? Kolejne osoby z podejrzeniem koronawirusa trafiły do radomskiego szpitala

Godz. 11:16 Beata Szydło na temat koronawirusa

Koronawirus w Polsce. Potwierdzonych jest już 47 osób zarażonych COVID-19. Premier ogłosił, że będą zamknięte szkoły, przedszkola i żłobki. Zamknięte zostają także muzea, kina i teatry. Głos na temat tego, co dzieje się na świecie i w Polsce zabrała też Beata Szydło. Była premier przerwała milczenie i wystąpiła z ważnym apelem.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Szydło PRZERYWA milczenie! Padły słowa o "ciężkiej próbie"

Godz. 11:10 Szpital w Łańcucie dedykowany chorym na COVID-19

Na briefingu u wojewody podkarpackiego Ewy Leniart zapowiedziano, że szpital w Łańcucie będzie dedykowany osobom chorym na koronawirusa COVID-19. Na Podkarpaciu już 3 osoby są zarażone koronawirusem.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus na Podkarpaciu. Szpital w Łańcucie dedykowany chorym na koronawirusa!

Godz. 11:07 Koronawirus w Łodzi. Rektor apeluje do studentów, by opuścili akademiki

O pilne opuszczenie akademika zostali poproszeni przez rektora studenci Uniwersytetu Łódzkiego. Jak tłumaczą w apelu władze uczelni "dynamiczna sytuacja epidemiologiczna, związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, może spowodować, że domy studenckie będą podlegały zajęciu przez służby medyczne".

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Łodzi. Apel rektora do studentów, by PILNIE opuścili akademiki

Godz. 11:04 W Warszawie msza święta w internecie

- W odpowiedzi na potrzeby wiernych - osób starszych i o obniżonej odporności, którzy z powodu zagrożenia zakażeniem koronawirusem powinny pozostać w domach, w niedzielę o godz. 11 przeprowadzimy na naszej stronie - napisał na Twitterze ks. Przemysław rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej. Transmisję Mszy św. z kościoła seminaryjnego w Warszawie

Godz. 10:55 Prezydent apeluje, by unikać galerii handlowych... i kościołów

- Obecny czas to nie są ferie. Proszę rodziców by kontrolowali co robią ich dzieci i gdzie się znajdują. Sam, jako odpowiedzialny rodzic zamierzam robić to samo - napisał w mediach społecznościowych prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Szczecinie. Prezydent apeluje, by unikać galerii handlowych... i kościołów

Godz. 10:50 Koronawirus w Poznaniu. Niepokojące wieści!

Pandemia koronawirusa na świecie i w Polsce. W naszym kraju mamy 47 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem z Chin. W Poznaniu trzy osoby są chore i przebywają w Szpitalu Miejskim im. J. Strusia. Wszyscy są ze sobą blisko spokrewnieni!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus. Kim jest trzeci ZAKAŻONY w Poznaniu? Niepokojące informacje!

Godz. 10:46 Czy można przyjąć komunię świętą w domu?

Epidemia koronawirusa jest niebezpieczna szczególnie dla osób chorych i starszych. Ministerstwo Zdrowia odradza uczestniczenie we mszach świętych. W zamian można obejrzeć transmisję uroczystości religijnych w telewizji lub posłuchać w radio. Co jednak z przyjmowaniem komunii świętej? Czy można przyjąć komunię świętą w domu?

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Kraków w obliczu koronawirusa: Jak przyjąć komunię świętą w domu?

Sytuacja w Londynie i na lotniskach. Relacja na gorąco

Godz. 10:35 Konferencja minister rozwoju

O godz. 11:15 ma się rozpocząć konferencja prasowa minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w sprawie epidemii koronawirusa.

Godz. 10:30 Zamknięte szkoły. Dyrektorzy obawiają się chaosu

Od czwartku nie ma zajęć dydaktycznych, a od poniedziałku przez dwa tygodnie szkoły będą zamknięte na cztery spusty. To decyzja premiera. Uczniowie się cieszą, ale dla dyrektorów to trudny czas. Dyrektorzy szkół przyznają, że ta decyzja spadła jak grom. Próbują organizować pracę szkoły na nowo. W czwartek i piątek szkoły mogą zapewnić opiekę uczniom, ale lekcji nie będzie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus. Stanowcze słowa dyrektorów szkół

Godz. 10:23 Urząd miasta zamknięty

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński od jutra zamknie na jeden dzień urząd miasta.

Godz. 10:22 Szpital w Łańcucie dostępny dla zakażonych

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart poinformowała na konferencji prasowej, że szpital w Łańcucie stanie się szpitalem dedykowanym dla zakażonych koronawirusem.

Godz. 10:15 Koronawirus na Śląsku. Kolejne przypadki zakażenia!

Koronawirus rozprzestrzenia się po woj. śląskim. Infekcję potwierdzono już u 11 osób, w czwartek zdiagnozowano nowy przypadek u drugiego pacjenta z Zawiercia. U kolejnych dwóch osób właśnie trwa diagnostyka, a szpital zakazał wszelkich odwiedzin pacjentów w placówce.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Zawierciu: Dwa przypadki, jedno nowe zakażenie, KOLEJNE podejrzenia!

Godz. 10:12

W Polsce potwierdzono już 47 przypadków zachorowań na koronawirusa.

Godz. 10:09 Koronawirus na Podkarpaciu. Konferencja wojewody

Dwa nowe przypadki koronawirusa na Podkarpaciu. Najważniejsze informacje z konferencji wojewody podkarpackiego Ewy Leniart:

- na Podkarpaciu zakończono badania 45 próbek - dwa przypadki dały wynik dodatni. Łącznie określono bliższą lub dalszą styczność, tj. 157 próbek. Dzisiaj badane będą pozostałe próbki,

- wstępne przypuszczenia zakładają, że zakażone osoby miały kontakt z obywatelami Niemiec. Przebadano również osoby, które miały kontakt z pierwszą pacjentką. Wszyscy zarażeni są po 60. roku życia.

Godz. 10:03 Koronawirus na Podkarpaciu. Dwa nowe przypadki zakażenia!

Ministerstwo Zdrowia podało informację o dwóch nowych potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem na Podkarpaciu. W sumie na Podkarpaciu są już trzy przypadki potwierdzonych zachorowań na koronawirusa.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus na Podkarpaciu. DWA NOWE PRZYPADKI zachorowań na COVID-19!

Godz. 9:58 Koszalin: Biskup odwołał pielgrzymkę!

Biskup Edward Dajczak podjął decyzję o przełożeniu tegorocznych rekolekcji szkolnych na inny możliwy termin. Odwołał też zaplanowaną na 3 kwietnia pielgrzymkę maturzystów do Częstochowy.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Koszalinie? Biskup odwołał pielgrzymkę! Ważna decyzja w sprawie rekolekcji

Godz. 9:50 Koronawirus w Polsce. Rewolucja w komunikacji miejskiej

Specjalną strefę buforową wydzieliło w pojazdach komunikacji miejskiej łódzkie MPK. To w związku z sytuacją z koronawirusem. Podobnie postępują inne polskie miasta.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Z powodu koronawirusa MPK Łódź wprowadziło w autobusach i tramwajach specjalne strefy!

Godz. 9:44 Koronawirus w Poznaniu

Mamy trzeci potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w Poznaniu. Po godz. 9:00 poinformowało o tym ministerstwo zdrowia.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus: Trzecia ZARAŻONA osoba w Poznaniu!

Godz. 9:37 Trzy nowe przypadki koronawirusa! W sumie 47 chorych!

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 3 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. - Potwierdzone wyniki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego (Rzeszów) oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego (Poznań). W sumie mamy 47 - czytamy we wpisie ministerstwa na Twitterze.

Godz. 9:32 Biletu u kierowcy już nie kupisz

Od czwartku nie ma możliwości zakupu biletu u kierowcy lub motorniczego. Wszystko z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Pomysł wprowadza w życie coraz więcej polskich miast, m.in. Szczecin.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Z powodu koronawirusa nie kupisz biletów u kierowcy. Zmiany w szczecińskiej komunikacji miejskiej

Godz. 9:21 Minister zdrowia: Wkrótce TYSIĄC ZARAŻONYCH koronawirusem w Polsce

– Prawdopodobnie za tydzień, może trochę później w Polsce będzie zarażanych koronawirusem tysiąc osób – powiedział w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski dla TVN24. Minister zapewnił, że wzrost zachorowań jest "przewidywalny".

Godz. 9:17 Koronawirus w Polsce. Więcej osób pod nadzorem w Toruniu i okolicach

Koronawirus w Polsce i sytuacja w województwie kujawsko-pomorskim. W grodzie Kopernika i okolicach sytuacja wciąż jest stabilna. W czwartek (12 marca) ministerstwo zdrowia poinformowało, że zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce jest 44 osób. Nadzorem epidemiologicznym w regionie objętych jest już aż 416 osób.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Polsce. Wzrasta liczba nadzorowanych z Torunia i okolic [NOWE DANE]

Godz. 9:08

Przypominamy, że na chwilę obecną (12 marca, godz. 9:00) mamy w Polsce 44 potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem.

Godz. 9:04 W Chinach mniej zgonów i zakażeń koronawirusem

Tymczasem w Chinach maleje liczba zakażeń i zgonów. Jak poinformowała dziś Chińska Komisja Zdrowia, szczytowy moment epidemii w kraju minął.

Godz. 8:57 Koronawirus na Śląsku. Trzy nowe przypadki!

Aż trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Śląsku! W całej Polsce 44 osoby zmagają się z wirusem. Nowe przypadki zostały potwierdzone specjalnymi testami. Próbki dały pozytywne wyniki.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus rozprzestrzenia się! TRZY NOWE przypadki na Śląsku! ILE w całej Polsce?

Godz. 8:52 Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze szpitala!

Gorliccy policjanci odnaleźli mężczyznę, który uciekł ze szpitala w Jaśle. Pacjent trafił pod opiekę lekarzy ze względu na podejrzenie koronawirusa, ale znudził go pobyt na oddziale obserwacyjno-zakaźnym, więc wrócił do swojego mieszkania w Gorlicach. Niestety podróż powrotną odbył w kursowym autobusie, wśród innych pasażerów.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze szpitala! Znaleźli go w Gorlicach

Godz. 8:43 Koronawirus w Polsce. Supermarkety i hipermarkety będą zamknięte?

Z półek polskich sklepów znikają m.in. konserwy, mięso, mąkę, a nawet papier toaletowy. Polacy gromadzą zapasy, bo obawiają się, że już wkrótce mogą zostać zamknięte sklepy wielkopowierzchniowe. Taka plotka pojawiła się w środę zaraz po tym, jak rząd ogłosił zamknięcie szkół i obiektów kultury. Ministerstwo Rozwoju przedstawiło stanowisko w tej sprawie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Zamknięcie sklepów z powodu koronawirusa? Minister Rozwoju wydała komunikat [ZDJĘCIA]

Godz. 8:39 Rewolucja w szpitalach przez koronawirusa

W Polsce z dnia na dzień rośnie liczba osób, u których wykryto koronawirusa. W Szczecinie potwierdzono dotychczas dwa przypadki, a na oddział zakaźny wciąż trafiają kolejne osoby z podejrzeniem COVID-19. W związku z rosnącą liczbą zachorowań, szpitale muszą być przygotowane na przyjęcie większej liczby pacjentów.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Szczecinie. Czy szpital na Arkońskiej stanie się wielkim oddzialem zakaźnym?

Godz. 8:31 Koronawirus w Polsce. Pracowniku SOR-u zarażony?

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Nowym Dworze Mazowieckim został zamknięty do odwołania. U jednego z pracujących tam lekarzy podejrzewa się zakażenie koronawirusem. Mężczyzna został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie, gdzie ma zostać przebadany.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Polsce. Podejrzenie zakażenia u pracownika SOR-u w Nowym Dworze Mazowieckim

Godz. 8:27 Koronawirus w woj. kujawsko-pomorskim. 13 osób w szpitalu

Trzynaście osób w województwie kujawsko-pomorskim trafiło do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. 34 osoby objętych jest kwarantanną.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Bydgoszczy? 13 osób w szpitalu. Trawają badania

Godz. 8:22 Koronawirus w Łodzi. Drugi potwierdzony przypadek!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało od rana o trzynastu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród zarażonych jest druga osoba z Łodzi.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Drugi przypadek koronawirusa w Łodzi. Są już 44 przypadku zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce

Godz. 8:18 Koronawirus: CZTERY NOWE przypadki w woj. lubelskim! To już EPIDEMIA?

Są cztery nowe przypadki w woj. lubelskim. Te informacje potwierdziło w czwartek rano ministerstwo zdrowia. Na Lubelszczyźnie oznacza to już sześć osób, które zachorowały na COVID-19. W skali kraju też widać ogromny wzrost liczby zarażonych. To już epidemia?

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus: CZTERY NOWE przypadki w woj. lubelskim! To już EPIDEMIA?

Godz. 8:11 Akademiki zakazują odwiedzin

Decyzją polskiego rządu zamknięte zostaną wszystkie szkoły, przedszkola oraz uczelnie wyższe. Studenci wykorzystują ten fakt i opuszczają akademiki. Nawet jednak, gdyby w nich zostawali, o wizyty jest trudno, ponieważ coraz więcej domów studenckich wprowadza zakaz odwiedzin. Tak jest np. w Olsztynie.

Akademik w Olsztynie

i

Autor: SCH Coraz więcej akademików wstrzymuje odwiedziny w związku z koronawirusem w Polsce.

Godz. 8:04 Koronawirus w Polsce. Uwaga na oszustów!

Koronawirus to zagrożenie nie tylko ze względu na samą chorobę, ale i na oszustów żerujących na pandemii. Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując koronawirusa, oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. - Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem. Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku informujmy Policję - przekazują funkcjonariusze z KGP.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Wykorzystują koronawirusa do NIECNYCH CELÓW. Ostrzegamy przed oszustami!

Godz. 7:57 Minister zdrowia o chodzeniu do kościoła

Minister zdrowia Łukasz Szumowski: - Apeluję by korzystać z mszy w radiu czy telewizji. Mamy możliwość przyjęcia komunii duchowej - powiedział Szumowski dla tvn24. Minister odniósł się przede wszystkim do osób starszych. Średnia wieku osób chodzących do kościoła jest wysoka, a to seniorzy są najbardziej narażeni na zakażenie.

Godz. 7:54 Koronawirus na Dolnym Śląsku. Są 3 nowe przypadki!

Koronawirus został potwierdzony u kolejnych 3 osób na Dolnym Śląsku. W czwartek rano ministerstwo zdrowia poinformowało, że koronawirus został zdiagnozowany u trzech osób we Wrocławiu i Oleśnicy. Łącznie na Dolnym Śląsku potwierdzono już 7 przypadków zachorowania na COVID-19.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus na Dolnym Śląsku. Kolejne osoby zarażone koronawirusem we we Wrocławiu i Oleśnicy!

Godz. 7:50 Oblężenie w sklepach przez koronawirusa. Z półek znika nawet papier toaletowy

Koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce w coraz szybszym tempie. Wzrasta liczba osób zarażonych, wprowadzane są coraz bardziej rygorystyczne zarządzenia. Zamykane są szkoły i placówki kulturalne. Sytuacja spowodowała, że ludzie tłumnie wyruszyli na zakupy i robią ogromne zapasy. Ze sklepowych półek znikają nie tylko płyny antybakteryjne, ryż i makaron, ale także mięso, napoje i... papier toaletowy.Tak jest np. w Szczecinie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus spowodował prawdziwy SZTURM na sklepy! Szczecinianie masowo wykupują... PAPIER TOALETOWY! [ZDJĘCIA]

Godz. 7:44 Koronawirus dopadł gwiazdy kina i sportu

Legendarny amerykański aktor, dwukrotny laureat Oscara, Tom Hanks poinformował na Twitterze, że u niego i jego żony, Rity Hanks wykryto obecność koronawirusa.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Tom Hanks ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM! Aktor jest ODIZOLOWANY w Australii!

Koronawirusa wykryto również u zawodnika NBA, grającego w Utah Jazz Rudy' ego Goberta. Cała Liga NBA zostaje zawieszona do odwołania.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Gwiazda NBA ma KORONAWIRUSA! Liga NBA ZAWIESZONA do odwołania!

Daniele Rugani, środkowy obrońca Juventusu, jest pierwszym piłkarzem Serie A, u którego test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. O tym fakcie turyńczycy poinformowali w oficjalnym komunikacie zapewniając, że zawodnik od razu został odizolowany od innych osób. Co zatem z występami "Bianconerich" w Serie A i Lidze Mistrzów? Drużynę najpewniej czeka kwarantanna.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Piłkarz Juventusu z KORONAWIRUSEM! Wojciecha Szczęsnego i resztę czeka KWARANTANNA?!

Godz. 7:32 13 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. W sumie zakażone są już 44 osoby!

Jak informuje ministerstwo zdrowia, mamy 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdziły to pozytywne wyniki testów laboratoryjnych. - Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), czterech osób z w woj. lubelskiego (Lublin), 3 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław, Oleśnica), 3 osób z woj. śląskiego (Sosnowiec, Chorzów, Zawiercie) i jednej osoby z woj. łódzkiego (Łódź) - podało ministerstwo.

W sumie mamy już 44 przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce.

Godz. 7:27 Donald Trump zawiesza podróże z Europy do USA 

Prezydent Donald Trump ogłosił zawieszenie wszelkich podróży z Europy do Stanów Zjednoczonych na 30 dni, z wyjątkiem lotów do Wielkiej Brytanii. Zakaz będzie obowiązywać od piątku (13 marca) od północy. Swoją decyzję prezydent Stanów Zjednoczonych podjął po tym jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła koronawirusa globalną pandemią.

23:00 Koronawirus w Polsce i na świecie

Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo. Kolejne informacje pojawią się w czwartek, 12 marca z samego rana. 

22:55 Koronawirus. Ważne słowa Beaty Szydło

- Pandemia #koronawirus wystawia Polskę i cały świat na ciężką próbę. W tych trudnych chwilach apeluję o współpracę wszystkich polskich instytucji i organizacji, także politycznych. Razem musimy wygrać z koronawirusem - napisała na Twitterze była premier.

22:52 Mieszkańcy Podkarpacia ruszyli do SKLEPÓW!

Na Podkarpaciu kupienie żelu antybakteryjnego, bądź mydła które zabija drobnoustroje to duże wyzwanie. Po tym jak ogłoszono pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa w województwie podkarpackim ludzie rzucili się na zakupy!

Mieszkańcy Podkarpacia ruszyli do SKLEPÓW! Tłumy, pełne parkingi, PUSTE PÓŁKI!

22:47 Włosi zamykają sklepy, na Słowacji stan sytuacji nadzwyczajnej

Wszystkie sklepy, restauracje i punkty usługowe we Włoszech zostaną zamknięte - poinformował premier tego kraju. Z kolei rząd Słowacji wprowadza stan sytuacji nadzwyczajnej w związku z koronawirusem.

22:42 Nauczycielka z Warszawy z koronawirusem

Według portalu tustolica.pl, koronawirusa potwierdzono u nauczycielki SP nr 2 w Warszawie. W ostatnim czasie miała przebywać w Hiszpanii, ale po powrocie nie pojawiła się w szkole. Informacji na razie nie potwierdziło Ministerstwo Zdrowia.

22:31 Kolejne szpitale w stanie podwyższonej gotowości

Kolejne szpitale na terenie województwa lubelskiego będą działać w stanie podwyższonej gotowości. Taki komunikat wydał wojewoda lubelski. Decyzja ta jest podyktowana sytuacją w związku z koronawirusem.

22:17 Szkoły i uczelnie w Danii zamknięte

Premier Danii, Mette Frederiksen poinformowała, że wszystkie placówki edukacyjne w kraju zostaną zamknięte - poinformował Onet.

22:13 Najnowsze dane dotyczące koronawirusa

Według stanu na godzinę 22 w środę, 11 marca liczba zarażonych koronawirusem na całym świecie wzrosła do 122 tysięcy. Zmarło ponad cztery i pół tysiąca osób, a liczba wyleczonych przekroczyła 66 tysięcy. W Polsce potwierdzono 31 przypadków zarażenia koronawirusem.

BNO News podał najnowsze dane za ostatnią dobę:

- Włochy: 2313 nowych przypadków, 196 przypadków śmiertelnych
- Iran: 958 nowych przypadków, 63 przypadków śmiertelnych
- Hiszpania: 527 nowych przypadków, 18 przypadków śmiertelnych
- Francja: 497 nowych przypadków, 15 przypadków śmiertelnych
- Niemcy: 343 nowe przypadki, 1 przypadek śmiertelny

22:05 Studenci muszą opuścić akademiki!

W komunikacie wydanym dziś przez rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wynika, że studenci do 17 marca muszą opuścić akademiki. Został też wprowadzony zakaz odwiedzin i organizacji wszelkich imprez na terenie domów studenckich.

Czytaj więcej tutaj.

21:44 Dramatyczny wpis Martyny Wojciechowskiej

Martyna Wojciechowska poinformowała we wpisie na Facebooku, że bardziej niż wirusa boi się paniki, izolacji i ostracyzmu. 

- Zamykamy szkoły, sale treningowe, odwołujemy spotkania, także te małe, prywatne... Tymczasem wracam z krańca świata, a na lotnisku Okęcie nikt nie sprawdza podróżnych. Nikt. Przy wylocie na lotnisku w Akrze (ani jednego stwierdzonego przypadku COVID-19): mierzenie temperatury, obsługa w maskach, żele antybakteryjne za darmo do użytku dla każdego! W Warszawie kontroli brak, za to ludzie przestają na siebie patrzeć i rozmawiać... - napisała. 

21:32 Kolejne szpitale wstrzymują przyjęcia

- W związku z ogólnoświatową epidemią koronawirusa 2019-nCoV i istotnym ograniczeniem dostępności wyrobów medycznych wstrzymuję od dnia 12 marca 2020 roku planowe przyjęcia na oddziały zabiegowe. Decyzja ta nie dotyczy pacjentów onkologicznych, kobiet w ciąży oraz porodów. Powyższa decyzja obowiązuje do odwołania - poinformowała dr n. med. Renata Godyń-Swędzioł, dyrektor Szpitala Miejskiego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie.

Wcześniej przyjęcia wstrzymał m.in. Szpital Uniwersytecki w Krakowie - jeden z największych ośrodków medycznych w Polsce,

21:25 Gen. Jarosław Mika z koronawirusem

Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika, u którego potwierdzono obecność koronawirusa, czuje się dobrze - poinformował prezydent Andrzej Duda.

21:17 Ogromna PANIKA w sklepach. Znikają wszystkie produkty

Koronawirus rozprzestrzenia się w coraz szybszym tempie, także w Polsce. Z supermarketów w całym kraju ekspresowo znikają makarony, ryże, konserwy, produkty z długą datą przydatności do spożycia, mięso i środki czystości. Polacy coraz bardziej obawiają się paniki i zamknięcia sklepów. I choć informacje o rzekomym zamykaniu marketów zdementowała minister Jadwiga Emilewicz, w wielu sklepach panują pustki.

Koronawirus: Ogromna PANIKA w sklepach. Znikają wszystkie produkty [ZDJĘCIA]

20:49 W Bochni pacjent udawał, że ma koronawirusa

Do sytuacji doszło na oddziale ratunkowym szpitala w Bochni. 60-letniemu mężczyźnie nie chciało się czekać w kolejce, więc... wymyślił historię o tym, że był za granicą. Sprawa wydała się, kiedy o zdarzeniu zostali poinformowani bliscy mężczyzny.

W Bochni pacjent udawał, że ma koronawirusa, bo nie chciało mu się czekać w kolejce

20:32 Koronawirus w Polsce. Kalendarium. Najważniejsze fakty

Koronawirus w Polsce budzi ogromne emocje. Do środy do godziny 20 w Polsce odnotowano 31 potwierdzonych przypadków zarażenia groźnym wirusem z Chin. Stan kilku osób jest ciężki, a na oddziałach zakaźnych w całym kraju przebywają setki osób z podejrzeniem koronawirusa. Władze zdecydowały o zamknięciu wszystkich instytucji kultury oraz odwołaniu zajęć w szkołach i na uczelniach. Półki w wielu sklepach są puste - zaczyna brakować podstawowych artykułów higienicznych i żywnościowych, a dostanie płynów antybakteryjnych graniczy z cudem.

>>> CZYTAJ SPECJALNY RAPORT TUTAJ <<<

20:14 Kościoły nie odwołują wydarzeń z powodu koronawirusa

W momencie, gdy z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa, zamykane są szkoły i odwoływane są wszelkie wydarzenia, w szczecińskich kościołach nic się nie zmienia w kwestii zgromadzeń wiernych. Organizowane są liczne nabożeństwa w intencji chorych, ich rodzin i lekarzy, a arcybiskup zachęca do udziału.

20:10 Ministerstwo Zdrowia zaprzecza nowym doniesieniom

Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia zdementował informacje przekazane przez Michała Dworczyka na antenie telewizji Polsat News. W programie poinformował on o kolejnych dwóch przypadkach zakażenia koronawirusem.

20:00 Ważne słowa ministra Gowina

Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Jarosław Gowin zapowiedział, że w związku z zawieszeniem zajęć na uczelniach, studenci otrzymają automatyczne przedłużenie ważności legitymacji. Nie będzie konieczności pojawienia się w sekretariacie, a wszystkie legitymacje zostaną przedłużone automatycznie do 31 maja. 

19:38 Kolejne dwa przypadki koronawirusa w Polsce

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk poinformował na antenie Polsat News o dwóch kolejnych przypadkach zarażenie koronawirusem w Polsce. Na razie nie wiadomo, skąd pochodzą pacjenci ani gdzie przebywają. Łącznie mamy w Polsce 33 potwierdzone przypadki koronawirusa.

Godz. 19:26 Rektor SGGW: opuśćcie akademiki!

Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wydał zarządzenie, apelując do studentów, by Ci opuścili akademiki. Z całością zarządzenia można się zapoznać tutaj. 

Godz. 19:20 Pierwszy przypadek zarażenia na Opolszczyźnie

Na razie nie podano jeszcze szczegółowych informacji na jego temat. Wiemy, że jego stan jest "dobry". Trudno też ustalić, gdzie mężczyzna znajduje się obecnie. Na Opolszczyźnie są dwa szpitale, do których możemy się zgłosić z uzasadnionymi obawami zarażenia koronawirusem - dlatego najprawdopodobniej zarażony mężczyzna przebywa w jednym z nich, w Nysie, albo Opolu.

Koronawirus w Opolu! To już PEWNE! Jest pierwszy POTWIERDZONY przypadek!

Godz. 19:13 31 przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce

Zobacz najnowszą mapę zarażenia koronawirusem w Polsce:

Godz. 19:02 Koronawirus warmińsko-mazurskie. Są dwa nowe potwierdzone przypadki chorych!

Ministerstwo zdrowia przekazało przed chwilą informacje o nowych potwierdzonych przypadkach zachorowań na koronawirusa. W Ostródzie potwierdzono zachorowanie u dwóch kobiet. Stan kobiet jest dobry. Czytaj więcej tutaj.

Godz. 18:59 Lekarz z podejrzeniem koronawirusa!

Lekarz ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z podejrzeniem koronawirusa! Mężczyzna został przetransportowany do szpitala zakaźnego w Warszawie. SOR został zamknięty do odwołania.

Godz. 18:55 Kim jest nowa zarażona pacjentka z Poznania?

Według informacji przekazanych przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki - jest to córka pacjentki hospitalizowanej od 8 marca w oddziale chorób zakaźnych Szpitala Miejskiego w Poznaniu. 

Według lokalnej telewizji WTK - kobieta jest nauczycielką. Kwarantannie poddany został jej mąż oraz 30 osób, które miały z nią kontakt w ostatnim czasie. 

Drugi przypadek zarażenia koronawirusem w Poznaniu. W Polsce już 31 chorych

Godz. 18:33 MPK Wrocław wprowadza zmiany

W związku z koronawirusem MPK Wrocław podjęło kroki w trosce o zdrowie pasażerów i pracowników. M.in. zawieszone zostało zostało funkcjonowanie „ciepłych przycisków”, autobusy będą też miały miały zablokowane pierwsze drzwi oraz wydzieloną strefę buforową pomiędzy kabiną kierowcy a przedziałem pasażerskim.

Koronawirus a autobusy. MPK Wrocław wprowadza zmiany

Godz. 18:21 Już 31 zarażonych koronawirusem

Mamy 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze. Potwierdzone wyniki dotyczą: kobiety z woj. wielkopolskiego (Poznań), mężczyzny z opolskiego (Opole), a także dwóch kobiet z woj. warmińsko – mazurskiego (Ostróda). Stan wszystkich jest dobry. W sumie to już 31 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce.

Godz. 18:00 Co o koronawirusie mówi Episkopat?

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą koronawirusa w Polsce, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, przełożył Zebranie Plenarne Episkopatu, które miało się odbyć w dniach 12-13 marca, na późniejszy termin.

- 12 marca odbędzie się w Warszawie zebranie Rady Stałej KEP - poinformował rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Godz. 17:44 Koronawirus dotknął sądownictwa

Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim wydał specjalny komunikat, z którego wynika, że sąd zawiesza pracę przez kwarantannę. Drugi z przypadków zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego dotyczy kobiety, mieszkanki Janowa Lubelskiego. Nie ma jednak oficjalnych informacji, czy chodzi o pracownicę sądu.

Zawieszono pracę w Sądzie Rejonowym w Janowie Lubelskim! Przez kwarantannę

Godz. 17:28 Kontrole sanitarne na kolejnych granicach

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa podjęto decyzję o wprowadzeniu kontroli sanitarnych na granicach Polski. Na początku funkcjonowały one na granicy z Niemcami i Czechami, w środę wprowadzono je natomiast na granicy ze Słowacją, Białorusią, Rosją, Litwą i Ukrainą.

Na czym polegają kontrole sanitarne na granicach? Sprawdź tutaj!

Godz. 17:06 Akcja służb w w Skarżysku-Kamiennej

Pacjent, który trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Skarżysku-Kamiennej poinformował, że miał kontakt, z osobami, które wróciły z Włoch, a on sam źle się czuje. Ruszyła cała procedura, sanepid dotarł do bliskich mężczyzny. Okazało się, że... Czytaj więcej tutaj.

Godz. 16:47 Pacjent z podejrzeniem koronawirusa UCIEKŁ ZE SZPITALA

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa leżał na oddziale zakaźnym szpitala w Jaśle. Uciekł we wtorek (10 marca) wieczorem, interweniowała policja z Komendy Powiatowej w Gorlicach! Mieszkaniec Gorlic nikogo nie poinformował i zwyczajnie opuścił oddział...

Czytaj więcej tutaj!

Godz. 16:14 Kościół zaleca ODWOŁANIE wydarzeń

Diecezja Cieszyńska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce wystosowała nowe rekomendacje dla podległych jej parafii. Chodzi o odwołanie wielu wydarzeń, prób chórów czy ograniczenie funkcjonowania kancelarii parafialnych.

Koronawirus w Polsce. Kościół zaleca ODWOŁANIE wydarzeń. Pojawiła się nowa rekomendacja

Godz. 16:06 Koronawirus: EURO 2020 będzie ODWOŁANE?!

Koronawirus paraliżuje rozgrywki sportowe na całym świecie, wiele meczów piłkarskich jest przekładanych bądź rozgrywanych bez udziału publiczności. Kibice drżą, czy Euro 2020 zostanie rozegrane w terminie. Mamy oświadczenie UEFA w tej sprawie. Czytaj więcej tutaj.

Godz. 15:52 Kim jest zarażona pacjentka z Łodzi?

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, zarażona z Łodzi to młoda kobieta. Jak podał podczas dzisiejszej (11 marca) konferencji prasowej wojewoda łódzki Tomasz Bocheński, to kobieta, która miała kontakt z osobą zarażoną za granicą - w Norwegii.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Łodzi. Kim jest zarażona pacjentka szpitala Biegańskiego?

Godz. 15:32 Koronawirus w województwie łódzkim

W województwie łódzkim potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa. Obecnie w regionie hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa jest 11 osób. Pięć osób objętych jest kwarantanną, a ponad 550 objętych jest nadzorem epidemiologicznym. 

Godz. 15:18 Dramatyczne słowa prezydenta Poznania

Prezydenci miast wojewódzkich spotkali się, aby dyskutować o tym jak przeciwdziałać wirusowi z Chin. Dramatyczny apel wystosował prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Czy poznańskim szpitalom grozi paraliż?

Koronawirus: Szpitale w Poznaniu będą SPARALIŻOWANE?! Dramatyczne słowa Jaśkowiaka [WIDEO]

Godz. 15:00 Pierwszy przypadek koronawirusa w Łodzi

Koronawirus jest już w Łodzi. Ministerstwo Zdrowia przed godziną 15 potwierdziło, że w łódzkim szpitalu znajduje się pacjent, u którego testy potwierdziły zarażenie koronawirusem.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus dotarł do Łodzi! Jest PIERWSZY POTWIERDZONY przez Ministerstwo Zdrowia przypadek

Godz. 14:54 Bełchatów: Zdezynfekowali blok pacjenta z podejrzeniem SARS-CoV-2

We wtorek (10 marca) do łódzkiego szpitala im. dr. W. Biegańskiego został przetransportowany bełchatowianin, u którego podejrzewano zarażenie SARS-CoV-2. Zanim medycy uzyskali wyniki testów na obecność wirusa, administracja na polecenie sanepidu zdecydowała o przeprowadzeniu dezynfekcji bloku mieszkalnego, z którego został zabrany mężczyzna.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Bełchatowie? Pacjent w szpitalu, administracja zarządziła DEZYNFEKCJĘ bloku

Godz. 14:50 Koronawirus w Polsce. Izolatki na dworcach

Biuro prasowe PKP poinformowało, że na dworcach kolejowych w całym kraju powstaną specjalne pomieszczenia do izolacji osób podejrzanych o zarażenie koronawirusem. Zostaną utworzone w aż 43 miejscowościach w Polsce. Potencjalnie chorzy mają we wskazanych oddzielonych od reszty budynku punktach oczekiwać na przybycie służb medycznych. Na liście znalazło się jedno pomorskie miasto.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus. IZOLATKA na dworcu w Trójmieście! Podejrzani o zakażenie zostaną odseparowani

Godz. 14:44 Koronawirus w Polsce. 2 nowe przypadki zachorowań: w Cieszynie i Łodzi

Ministerstwo zdrowia POTWIERDZIŁO OFICJALNIE 2 nowe przypadki zachorowań na koronawirusa w Polsce. - Mamy 2 nowe przypadki zakażenia, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - napisało na Twitterze ministerstwo. I dodało: - Potwierdzone wyniki dotyczą: dziecka z woj. śląskiego (Cieszyn), które jest w dobrym stanie oraz młodej kobiety z woj. łódzkiego (Łódź). W sumie to już 27 przypadków zakażenia w Polsce.

Godz. 14:33 Koronawirus w Polsce. AKTUALNA MAPA

Koronawirus rozprzestrzenia się po całej Polsce. Każdego dnia pojawiają się informacje o nowych przypadkach zakażeń tym śmiertelnie groźnym koronawirusem. Osoby chorujące na COVID-19 przebywają w szpitalach w całym kraju. Gdzie jest koronawirus? Gdzie pojawiły się nowe przypadki zachorowań? Zobacz aktualną mapę!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: KORONWIRUS W POLSCE. Gdzie jest koronawirus? Liczba zachorowań na COVID-19. Zobacz mapę!

Godz. 14:31 Nowy przypadek zarażenia koronawirusem w Polsce. Nieoficjalnie: To uczennica z Cieszyna

Kolejny przypadek koronawirusa w przygranicznym Cieszynie! To już trzecia osoba zakażona wirusem w Cieszynie i 26 w całym kraju. Według nieoficjalnych ustaleń zakażona osoba to uczennica klasy pierwszej jednej z cieszyńskich szkół.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: PILNE! Trzeci przypadek KORONAWIRUSA w Cieszynie! Nieoficjalnie: To uczennica!

Godz. 14:27 We Wrocławiu impreza z okazji... koronawirusa?

Jeden z wrocławskich klubów zaprosił na imprezę muzyczną z okazji powitania w mieście koronawirusa. Wydarzenie okazało się zwykłym żartem, ale zanim klub zdążył odwołać zaproszenie, do sytuacji odniósł się wojewoda dolnośląski.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus we Wrocławiu. Wrocławski klub zaprosił na „koronawirusparty”. Zareagował wojewoda

Godz. 14:23 Koronawirus w Polsce. Liczba zakażonych pacjentów rośnie

Przypomnijmy, że pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Polsce ogłoszono 4 marca. Od tamtej pory liczba chorych pacjentów wzrosła do 26. Poniżej prezentujemy listę, w których województwach stwierdzono koronawirusa i ilu pacjentów cierpi na tę chorobę.

dolnośląskie - 4 przypadki

lubuskie - 1

lubelskie - 2

małopolskie - 1

mazowieckie - 4

podkarpackie - 1

śląskie - 8

warmińsko-mazurskie - 2

wielkopolskie - 1

zachodniopomorskie - 2

Godz. 14:12 Koronawirus w Poznaniu. NOWE FAKTY o stanie zdrowia męża chorej pacjentki

Koronawirus w Poznaniu. Na terenie Wielkopolski mamy jeden potwierdzony przypadek zakażenia wirusem z Chin. 57-letnia kobieta przebywa w ciężkim stanie w szpitalu w Poznaniu. Miała ona kontakt m.in. z mężem, który przebywa w domowej kwarantannie w Czapurach. Co się z nim dzieje? Mamy najnowsze doniesienia!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Poznaniu. Co się dzieje z mężem zakażonej kobiety? [NOWE FAKTY]

Godz. 14:06 Koronawirus w Polsce. W Cieszynie potwierdzono 26 przypadek zakażenia!

Koronawirus w Polsce. Kolejny pacjent w naszym kraju zarażony niebezpieczną chorobą! 26. już przypadek zarażenia wystąpił w Cieszynie.

Godz. 14:01 Lekarz z Wrocławia: "Wiele osób przejdzie chorobę bezobjawowo"

W związku z zamknięciem szkół w trosce o zdrowie ludzi młodych, należy zadać sobie pytanie, jak koronawirus może wpłynąć na młode osoby. - U młodych ludzi koronawirus przebiega jak przeziębienie - mówi prof. dr hab. med. Krzysztof Simon, z Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. - Większość pacjentów przejdzie chorobę bezobjawowo i nawet nie będzie o tym wiedziała.

Godz. 13:54 Zamknięte kina przez koronawirusa. Jak odzyskać pieniądze za bilety?

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, premier Mateusz Morawiecki zdecydował o zamknięciu szkół oraz obiektów kultury takich jak muzea, teatry czy kina. Niektórzy jednak zdążyli już kupić bilet na upragniony film. Jak odzyskać pieniądze? Sprawdź!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Polsce. Białystok: Zamknięte kina, teatry i opera. Jak odzyskać pieniądze za bilety?

Godz. 13:49 Koronawirus w Polsce. Prezydent przekłada spotkania

W Polsce z powodu rozprzestrzeniającego się wirusa odwoływane są kolejne imprezy i spotkania. Prezydent Torunia Michał Zaleski wspólnie ze współpracownikami zdecydował się przełożyć zaplanowane na najbliższe dni spotkania z mieszkańcami grodu Kopernika.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus i jego skutki. Stanowcza reakcja prezydenta Torunia

Godz. 13:42 Koronawirus w Krakowie. Coroczna msza odwołana

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zdecydował o nieorganizowaniu mszy w intencji mieszkańców. Jak co roku, była planowana na 19 marca, dzień patrona miasta, św. Józefa. Prezydent podjął decyzję ze względu na bezpieczeństwo osób starszych.

Godz. 13:39 Koronawirus w Polsce. Urzędy zachęcają do korespodencji

W związku z obecnością w naszym kraju koronawirusa, coraz więcej urzędów w Polsce zachęca, by osoby, które muszą załatwić urzędową sprawę, zrobiły to korespondencyjnie lub za pośrednictwem profilu zaufanego. Tak zrobił m.in. urząd miasta w Bydgoszczy.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Załatw urzędową sprawę korespondencyjnie

Godz. 13:33 Arcybiskup apeluje o modlitwę i więcej mszy

Władze kościelne - w związku z występowaniem koronawirusa w Polsce - nie zdecydowały się na odwołanie niedzielnych nabożeństw, pomimo zamknięcia szkół, kin czy teatrów. Duchowieństwo wydało natomiast do wiernych specjalne komunikaty.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Biskup poleca: na każdej mszy odśpiewać modlitwę błagalną ws. koronawirusa

Godz. 13:28 Koronawirus w Poznaniu. Zarażona kobieta była niedawno na pielgrzymce

57-letnia kobieta spod Poznania, zarażona koronawirusem, o której życie trwa walka w poznańskim szpitalu zakaźnym, była z parafią na pielgrzymce w Górce Klasztornej (woj. wielkopolskie).

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Poznaniu. ZARAŻONA kobieta była na pielgrzymce [NOWE FAKTY]

Godz. 13:21 Koronawirus w Krakowie. Specjalne strefy w komunikacji miejskiej

MPK w Krakowie wprowadzi specjalnie wydzielone strefy w komunikacji miejskiej. Przedsiębiorstwo zastosowało się do zaleceń Centrum Zarządzania Kryzysowego. - [...] W trosce o bezpieczeństwo prowadzących i pasażerów w każdym autobusie oraz w tramwajach, w których nie ma zamkniętych kabin, zostaną wprowadzone specjalne wydzielone strefy. W autobusach obejmą one obszar w rejonie kabiny, pierwszych drzwi oraz pierwszych siedzeń - czytamy w treści komunikatu.

Strefy w rejonie kabiny prowadzących będą sukcesywnie wprowadzane już od środy (11 marca). W pierwszej kolejności będą się pojawiać w autobusach. Poniżej pełna treść komunikatu MPK w Krakowie.

Godz. 13:09 Koronawirus. Szpital w Toruniu gotowy na walkę z groźną chorobą

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu Sylwia Sobczak uspokaja, że sytuacja jest pod kontrolą. Sobczak zapewnia, że w lecznicy są wydzielone i osobne szlaki komunikacyjne, pacjenci z chemioterapii są oddzielnie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Szpital w Toruniu gotowy na atak koronawirusa. Dyrektor ocenia sytuację

Godz. 13:00 Koronawirus w Szczecinie. ZNAMY WYNIKI sześciu pacjentów

Do szpitala w Szczecinie przy ul. Arkońskiej dotarły wyniki sześciu pacjentów, którzy przebywali na oddziale zakaźnym z podejrzeniem koronawirusa.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Szczecinie: Są wyniki kolejnych sześciu osób

Godz. 12:55 Koronawirus. Dezynfekcja autobusów w Białymstoku

Prezydent Białegostoku zapewnił w środę, że współpracuje ze wszystkimi służbami i instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo epidemiologiczne mieszkańców miasta. - Podejmowane są wszelkie działania, które mogą ograniczyć możliwości zarażenia się koronawirusem - zapewnia Tadeusz Truskolaski.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: KORONAWIRUS. W Białymstoku dezynfekują autobusy BKM

Godz. 12:51 Koronawirus: Płock. Co z ważnymi imprezami w mieście?

Urząd Miasta Płocka podjął decyzję o odwołaniu Pikniku Europejskiego i innych towarzyszących mu imprez, które miały się odbyć w dniach 9-10 maja. Na razie nie ma jeszcze decyzji o rezygnacji z organizowania innych dużych wydarzeń, jak Jarmark Tumski, Audioriver i Polish Hip Hop Festival, które zaplanowano w późniejszym okresie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus. Jedna z największych imprez w Płocku odwołana! Co z Audioriver i PHHF?

Godz. 12:47 Koronawirus. W Bydgoszczy zajmą się seniorami

W związku z występowaniem koronawirusa w Polsce, rządzący apelują o szczególną troskę względem osób starszych. Władze Bydgoszczy chcąc zapobiec epidemii koronawirusa wzięły pod szczególną opiekę mieszkańców DPS. To właśnie mieszkańcy Domów Opieki Społecznej są w grupie ryzyka zachorowania na koronawirusa.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Bydgoszczy. Władze miasta otaczają opieką mieszkańców Domów Opieki Społecznej

Godz. 12:42 Koronawirus w Polsce. Szkoły zamknięte, kościół zaprasza

Koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce. Szkoły, przedszkola, żłobki i uczelnie wyższe, a także wiele instytucji kulturalnych będzie zamkniętych w najbliższym czasie. Z kolei parafia pw. Świętego Krzyża w Poznaniu zaprosiła swoich wiernych do wspólnej modlitwy! Pojawiło się wiele słów krytyki!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus: Parafia z Poznania ZAPRASZA do wspólnej modlitwy! "To się nazywa IGNORANCJA"

Godz. 12:37 Zmiany w szpitalach przez koronawirusa

W związku z koronawirusem w szpitalach pełna mobilizacja. W Słupcy pod Koninem (woj. wielkopolskie) na mocy zarządzenia prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia 50 łóżek zostanie przeznaczonych dla osób zarażonych SARS-CoV-2.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Wielkopolsce! PRZERABIAJĄ szpitale na zakaźne!

Godz. 12:31 Szkoły zamknięte przez koronawirusa. Co w Trójmieście?

Koronawirus paraliżuje system edukacji w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu szkół i uczelni w całym kraju. Decyzja dotyczy wszystkich placówek, również tych zlokalizowanych w Trójmieście. Sprawdźcie sytuację tamtejszych szkół.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: KORONAWIRUS. W Trójmieście ZAMKNĄ wszystkie szkoły, uczelnie i przedszkola! Od kiedy?

Godz. 12:27 Koronawirus w Tarnowie. Uczennica w szpitalu!

W środę na oddział zakaźny starego szpitala w Tarnowie trafiła uczennica szkoły podstawowej nr 15. U dziewczynki higienistka zaobserwowała objawy typowe dla zakażenia koronawirusem.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Tarnowie? Uczennica trafiła na oddział zakaźny w starym szpitalu! [PILNE]

Godz. 12:23 Zamknięte szkoły. Jaka sytuacja w Koszalinie?

Jak wygląda sytuacja w regionie koszalińskim? O godz. 13:30 odbędzie się konferencja prasowa na ten temat.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus. W Koszalinie szkoły i przedszkola zamknięte! Rząd podjął decyzję [AKTUALIZACJA]

Godz. 12:18 Zamknięte szkoły przez koronawirusa. Co z egzaminami?

Koronawirus rozprzestrzenia się na Śląsku! W środę potwierdzono obecność COVID-19 u 25 osoby w Polsce, a rząd zdecydował się wprowadzić radykalne rozwiązanie - zajęcia w szkołach, placówkach oświatowych i przedszkolach będą zawieszone. Wielu uczniów zadaje sobie pytanie - co z egzaminem ósmoklasisty i tegorocznymi maturami?

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus: Zamknięte szkoły w całej Polsce! Co z egzaminem ósmoklasisty i maturą 2020?

Godz. 12:14 Koronawirus na Podkarpaciu

Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa na Podkarpaciu. Kobieta z COVID-19 znajduje się na oddziale zakaźnym w Łańcucie. Poinformowało o tym Ministerstwo Zdrowia. Wiemy, gdzie pracowała kobieta, prawdopodobnie była pielęgniarką…

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Pierwsza osoba z koronawirusem na Podkarpaciu! Kim jest i gdzie pracowała? [NOWE FAKTY]

Godz. 12:11 Szpital w Elblągu. Co z odwiedzinami?

„Nie wchodź do szpitala” – informuje Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu. Takie zaskakujące ostrzeżenie zawisło na drzwiach wejściowych do placówki. Tyczy się ono wszystkich, którzy zaobserwowali u siebie objawy choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa oraz tych, którzy w ciągu ostatnich 14 dni przebywały w regionie występowania koronawirusa.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Nie idź do szpitala!

Godz. 12:05 Zamknięte szkoły i ośrodki kultury w Białymstoku

Na Podlasiu nie ma potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem, ale Białystok jak każde miasto w Polsce stosuje się ono do ustaleń rządu. Od najbliższego poniedziałku wszystkie placówki oświatowe, czyli uczelnie, szkoły i przedszkola w Białymstoku oraz w całej Polsce będą zamknięte. Już od czwartku 12 marca zajęcia będą zawieszone. Rząd zdecydował także o zamknięciu, od czwartku, obiektów kultury. Będzie tak przez dwa tygodnie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: KORONAWIRUS. Białystok: Żłobki, szkoły i uczelnie zamknięte. Prezydent zamyka instytucje kultury i sportu

Godz. 11:59 Koronawirus w Łodzi. Nadzór epidemiologiczny dla dzieci, rodziców i wychowawców

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 231, ich rodzice oraz wychowawcy zostali objęci nadzorem epidemiologicznym. Jak informuje łódzki magistrat, jedno z dzieci miało kontakt z osobą prawdopodobnie zakażoną koronawirusem.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Łodzi. Nadzór epidemiologiczny dla dzieci, rodziców i wychowawców z przedszkola na Syrenki!

Godz. 11:35 Zasiłek opiekuńczy za koronawirusa. Co z dziećmi powyżej 8 lat?

W związku z koronawirusem zamykanych jest coraz więcej żłobków przedszkoli i szkół. Rodzice dzieci, którym zamknięto placówkę dzięki specustawie dotyczącej szczególnych rozwiązań w walce z epidemią koronawirusa mogą liczyć na 14-dniowy zasiłek opiekuńczy. Dotyczy to jednak tylko dzieci, które nie ukończyły ósmego roku życia.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Masz dziecko starsze niż 8 lat? Nie dostaniesz zasiłku opiekuńczego za koronawirusa

Godz. 11:32 500 plus ODWOŁANE przez koronawirusa?

Przestaną wypłacać 500 plus przez koronawirusa – brzmi to mało prawdopodobnie, ale wystąpienie wirusa z Wuhan w Polsce spowodowało, że beneficjenci rządowego programu wychowawczego zaczęli zastanawiać się, co dalej wypłatami pieniędzy na dzieci. Wstrzymanie 500 plus jest na szczęście mało realne, ale już utrudnienia w wypłatach, jak najbardziej. Zobacz, co dalej z 500 plus, gdy zamkną MOPS, urzędy i placówki bankowe.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: 500 plus ODWOŁANE przez koronawirusa? ZAMKNIĘTE MOPS i BANKI, co z wypłatami pieniędzy?

Godz. 11:31 Koronawirus u piłkarza

Koronawirus na świecie. We Francji doszło do zachorowania szczypiornisty, a dalsze działania podjęto natychmiastowo.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Francuski piłkarz ma KORONAWIRUSA. Zaczyna się PARALIŻ

Godz. 11:30 Konferencja Mateusza Morawieckiego zakończyła się

Spotkanie z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i szefów czterech resortów dobiegła końca.

Godz. 11:26 Morawiecki prosi pracodawców o wyrozumiałość

Szef rządu zaapelował o wyrozumiałość pracodawców. - Wszyscy pracodawcy, którzy mogą, to proszę o zastosowanie odpowiedniego trybu pracy dla pracowników. Zdaję sobie sprawę, że nie wszędzie można sobie na to pozwolić, ale tam gdzie można, proszę o pracę zdalną - powiedział premier Morawiecki.

Godz. 11:25 Premier apeluje o rozwagę

Mateusz Morawiecki: - Nie ma powodu do dokonywania ogromnych zakupów. Nasza sytuacja jest daleka od paniki. Przed nami test, który jako społeczeństwo musimy przejść.

Godz. 11:20. Działania względem szkół są prewencyjne

Minister Łukasz Szumowski podkreślił, że zamknięcie szkół ma charakter działania prewencyjnego. Obecnie dzieci w szkołach nie są zagrożone.

Godz. 11:18 Spotkanie ze związkami wyznaniowymi

Jeszcze dziś ma odbyć się spotkanie z przedstawicielami związków wyznaniowych

Godz. 11:15. Listy zdrowia na mszach

Być może podczas mszy w kościołach będzie odczytywany list ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Godz. 11:10 Bez zmian w kalendarzu szkolnym

Szef MEN Dariusz Piątkowski zapowiedział, że nie dojdzie do zmian w kalendarium roku szkolnego.

Godz. 11:08 Zamknięcie szkół. Nauczyciele dostaną pieniądze za ten okres

Jak powiedziała minister Marlena Maląg, zgodnie z kodeksem pracy nauczyciele dostaną wypłaty za okres zamknięcia szkół.

Godz. 11:00. Oprócz szkół, zamknięte też kina i teatry

Piotr Gliński, minister kultury:- Rząd zdecydował o zawieszeniu funkcjonowania teatru, oper, filharmonii, a także kin i sieci kinowych.

Godz. 10:57. Minister Gowin o uczelniach

Minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin: - Podjąłem decyzję o zawieszeniu zajęć dydaktycznych do 25 marca na uczelniach wyższych. Nie oznacza to zamknięcie uczelni i nadal powinna funkcjonować administracja. Władze powinny zapewnić możliwość odbywania zajęć online.
10:56

Godz. 10:56. Minister Maląg o zasiłku opiekuńczym

Marlena Maląg: - Specustawa wprowadziła dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Nie jest wymagane oświadczenie lekarskie. Wystarczy oświadczenie, które znajduje się na stronie ministerstwa. Zasiłek opiekuńczy należy się zarówno mamie jak i tacie. Będzie wypłacany jednak tylko jednej osobie i będzie wypłacany z budżetu państwa -

Godz. 10:54. Co z rokiem szkolnym w Polsce?

Zamknięcie szkół nie wpłynie na wydłużenie roku szkolnego. - Od jutra (12 marca) zawieszamy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Zdajemy sobie jednak sprawę, że w przypadku dzieci najmłodszych w przedszkolach i szkołach podstawowych trudno znaleźć opiekę z dnia na dzień. Dlatego w szczególnych przypadkach rodzice mogą je wysłać jutro i pojutrze do szkół, ale nauczyciele nie będą prowadzić standardowych lekcji -  powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Godz. 10:50. Szumowski: Nie popełnić błędu Włoch

Minister zdrowia Łukasz Szumowski apeluje, aby okresu zamknięcia szkół nie traktować jako ferii i czasu przeznaczonego na wyjazdy. - Ogromny i gorący apel do wszystkich, którzy będą przez 14 dni nie chodzili do szkoły, na uczelnie. To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. Ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzież, która nie chodziła do szkół, wychodziła do klubów. To jest czas kwarantanny społeczeństwa. Apeluje o odpowiedzialność - mówi Łukasz Szumowski.

Godz. 10:47. Morawiecki: Nasze działania są słuszne

- Jesteśmy przekonani, zbierając doświadczenia od innych, że nasze działania są słuszne i we właściwym czasie. Wyprzedzamy te działania, które inni wdrażają po nas - dodaje Morawiecki.

Godz. 10:46. Premier Morawiecki: Reagujemy szybciej niż inni

- Jesteśmy w stanie bardzo szczególnym. Niektóre kraje się zamykają. Ograniczają do wszelkich instytucji oświatowych i innych. Reagujemy szybciej od innych po to, aby minimalizować skutki rozprzestrzeniania się wirusa w Polsce - mówi Morawiecki. - Rząd musi działać natychmiast, dlatego podejmujemy działania przed innymi - mówi.

Godz. 10:45

- Widzimy, że w innych krajach wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko. Niech zatem rozsądek idzie ze zdrowiem. Ten rozsądek nakazuje, że w okresie wylęgania się kolejnych wirusów zmniejszyć możliwość ich rozprzestrzeniania się, dlatego zamknięcie placówek oświatowych na dwa tygodnie - tłumaczy Morawiecki.

Godz. 10:43. OFICJALNIE: Szkoły w całej Polsce zostaną zamknięte!

- Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych oraz szkół wyższych na dwa tygodnie od poniedziałku (16 marca). Już od jutra nie będą jednak dostępne do działań edukacyjnych - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

Godz. 10:39 Rozpoczęła się konferencja z premierem Mateuszem Morawieckim

Rozpoczęła się konferencja z udziałem premiera. - Według Światowej Organizacji Zdrowia koronawirus może stać się globalną pandemią. Dlatego trzeba działać szybko i z pewnym wyprzedzeniem, jak tylko się da - powiedział Mateusz Morawiecki.

Godz. 10:35 Mszana Górna. Kwarantanna w pensjonacie

Dwanaście osób przebywających w pensjonacie w Mszanie Górnej (gm. Mszana Dolna) zostało objętych kwarantanną. Wśród nich są Polacy oraz obcokrajowcy. W ośrodku mieszkała studentka z Francji, która z objawami koronawirusa trafiła na oddział zakaźny myślenickiego szpitala. Wyniki jej badań jeszcze nie są znane.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Kwarantanna w Mszanie Górnej! Była tam studentka z Francji z objawami koronawirusa!

Godz. 10:29 Koronawirus w Szczecinie. Szkoły i przedszkola będą zamknięte?

Prezydent Szczecina wystosował do wojewody zachodniopomorskiego pismo, w którym rekomenduje zamknięcie szkół, przedszkoli i placówek oświatowych na terenie miasta i gmin ościennych. Ponadto miasto wprowadza specjalne procedury na terenie placówek związanych z opieką społeczną.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Z powodu koronawirusa zamkną szkoły i przedszkola w Szczecinie? Jest rekomendacja prezydenta

Godz. 10:26 Koronawirus w Polsce. Ponad 2000 przebadanych próbek

Poniżej prezentujemy NAJNOWSZE DANE dotyczące przebadanych próbek pod kątem koronawirusa.

Godz. 10:20 Koronawirus na Dolnym Śląsku. 4 potwierdzone przypadki

W szpitalu przy ul.Koszarowej we Wrocławia przebywają już 4 osoby zarażone koronawirusem. Ponadto na Dolnym Śląsku hospitalizowane są 42 osoby, u których występuje ryzyko takiego zarażenia, a 316 osób objętych jest kwarantanną lub izolacją.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus na Dolnym Śląsku. 4 potwierdzone przypadki zarażenia, 42 osoby hospitalizowane

Godz. 10:16 W kujawsko-pomorskim zmarł mężczyzna. Miał koronawirusa?

W Bochlinie (pow. świecki, woj. kujawsko-pomorskie) zmarł 72-letni obywatel Niemiec. Według informacji przekazanej przez Adriana Móla, rzecznika prasowego wojewody, mężczyzna najprawdopodobniej zmarł na grypę. Aby nie wywoływać paniki, służby medyczne pobrały próbki na obecność koronawirusa.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Kujawsko-pomorskie. Nie żyje 72-latek, który chorował na groźnego wirusa

Godz. 10:11 Koronawirus w Toruniu. Najnowsze dane

Koronawirus w Polsce i najnowsze dane z Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego. Jak wygląda sytuacja w regionie? Statystyki przekazał nam rzecznik prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Z dnia na dzień przybywa pacjentów zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym kraju, ale w okolicach grodu Kopernika wciąż nie ma potwierdzonych przypadków. Nie należy rzecz jasna rezygnować z odpowiedniej profilaktyki.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Najnowsze dane z Torunia i okolic. 343 osoby objęte nadzorem!

Godz. 10:05 Za chwilę początek konferencji premiera

Zakończyło się posiedzenie rządowego sztabu zarządzania kryzysowego. Za chwilę rozpocznie się konferencja prasowego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministrów czterech resortów.

Godz. 9:56 Wrocław. Mieli koronawirusa i odesłali ich do domu!

Super Express dotarł do rodziny, u której stwierdzono koronawirusa. To mężczyzna i kobieta, oboje przed 30 rokiem życia. - W poniedziałek byliśmy na badaniach, we wtorek usłyszeliśmy, że jesteśmy nosicielami. Nie mamy żadnych objawów i kazali nam zostać w domu – mówi nam mężczyzna z koronawirusem.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus. Zarażeni z Wrocławia: Mamy koronawirusa, kazali nam siedzieć w domu

Godz. 9:52 Najnowsze dane o koronawiruse na Warmii i Mazurach

Aktualne dane Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie na temat sytuacji epidemiologicznej w regionie.

Godz. 9:43 Chorobowe za kwarantannę lub izolację przez koronawirusa? ZUS wyjaśnia

W Polsce jest coraz więcej przypadków zarażenia koronawirusem. Z dnia na dzień rośnie też liczba osób poddanych kwarantannie lub izolacji. Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że jeśli osoba została poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą by otrzymać wypłatę jest decyzja państwowego inspektora sanitarnego.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus. Chorobowe za kwarantannę lub izolację? Wyjaśnia ZUS

Godz. 9:39 Prezydent Łodzi zamyka obiekty miejskie

Z kolei w Łodzi prezydent Hanna Zdanowska zdecydowała, że z powodu koronawirusa w mieście od dziś (11 marca) do odwołania zamknięte są miejskie obiekty.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Polsce: W Łodzi zamknięte baseny, lodowiska, ZOO, teatry, muzea, hale sportowe i inne miejskie obiekty

Godz. 9:36 Płock. Kuria odwołuje pielgrzymkę

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Płocku poinformował o odwołaniu tradycyjnej pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę, którą zaplanowano na 27 marca. Jednocześnie apeluje, by w to miejsce w kościołach parafialnych zorganizować Drogę Krzyżową w intencji abiturientów i wszystkich dotkniętych epidemią koronawirusa.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Płock. Kuria odwołuje pielgrzymkę i święto młodych! Biskup zabiera głos ws. koronawirusa

Godz. 9:30 Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego o godz. 10

Przypominamy, że o godz. 9 w kancelarii premiera zebrał się rządowy zespół zarządzania kryzysowego. Ma to związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Na godz. 10.00 planowana jest wspólna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego oraz szefów czterech resortów.

Godz. 9:25 W Wielkopolsce rośnie liczba osób pod nadzorem

W Polsce mamy 25 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Na terenie Wielkopolski przebywa jedna osoba, u której wykryto wirusa z Chin. Przybywa z kolei osób objętych nadzorem epidemiologicznym!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Polsce. W Wielkopolsce ROŚNIE liczba osób objętych NADZOREM!

Godz. 9:21 Koronawirus w Pionkach?

Do radomskiego szpitala z podejrzeniem koronawirusa trafił mieszkaniec Pionek. Natomiast jego żona i dziecko przebywają na kwarantannie w domu. Władze miasta podjęły decyzję o zamknięciu przedszkola i żłobka, w którym pracowała kobieta.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Pionkach? Mężczyzna trafił do szpitala z podejrzeniem zakażenia. Rodzina poddana kawarantannie! Zamknięto przedszkole, żłobek i basen!

Godz. 9:12 Plan władz Bydgoszczy na walkę z koronawirusem

Podczas konferencji prasowej w bydgoskim ratuszu prezydent miasta, Rafał Bruski, przedstawił plan działania, jaki ma miasto na wypadek wybuchu epidemii koronawirusa w Bydgoszczy.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Bydgoszczy. Prezydent Bydgoszczy o walce z koronawirusem

Godz. 9:00 Urząd Pracy w Szczecinie umożliwia przekładanie wizyt

Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Mianowicie osoby, które mają wyznaczony w marcu termin obowiązkowej wizyty, mogą go przełożyć.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Nie możesz przyjść w terminie do urzędu pracy? Przełóż wizytę!

Godz. 8:54 Koronawirus. Kontrole sanitarne na wschodniej granicy

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronwirusa, wprowadzono kontrole sanitarne na granicach. Wojewoda podlaski informuje, że takie kontrole obowiązują na przejściach granicznych z Litwą i Białorusią. Kontroli poddawane są wszystkie osoby wjeżdżające do Polski.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus. Kontrole sanitarne na wschodniej granicy

Godz. 8:49 Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce! Jeden w Łańcucie!

Koronawirus w woj. podkarpackim! Jest potwierdzenie zarażenia nowym koronawirusem SARS-CoV-2, wywołujący COVID-19 na Podkarpaciu. Chodzi o pacjenta w Łańcucie. Informację potwierdziło w środę rano ministerstwo zdrowia.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus Podkarpackie! Jest potwierdzenie COVID-19 w Łańcucie. Komunikat ministerstwa

Godz. 8:42 Paraliż branży turystycznej. Potężne problemy przedsiębiorców.

Koronawirus sparaliżował branżę turystyczną. W związku z epidemią, od kilku tygodni nie sprzedają się wycieczki, a te wykupione wcześniej... są masowo odwoływane! Jeśli sytuacja się nie zmieni, biurom podróży grożą bankructwa. Przedsiębiorcy są załamani.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: "BANKRUTUJĘ przez koronawirus"! Ta branża już ma POTĘŻNE PROBLEMY

Godz. 8:37 Koronawirus w Janowie Lubelskim! Drugi przypadek w regionie

U pacjentki z Janowa Lubelskiego zostało potwierdzone zarażeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2. Informację potwierdziło ministerstwo zdrowia. To drugi przypadek w woj. lubelskim. We wtorkowy wieczór został oficjalnie potwierdzony pierwszy pacjent z Lubelszczyzny. To mężczyzna w wieku 50-60 lat, z gminy Niedrzwica Duża pod Lublinem. Trafił do szpitala w Bełżycach.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Janowie Lubelskim! Drugi przypadek w regionie

Godz. 8:28 W Szczecinie zamykają pływalnie. Powodem koronawirus

Złe wieści dla miłośników pływania. Do odwołania zostały zamknięte baseny w kompleksie Szczecińskiego Domu Sportu. Decyzja została podjęta z powodu zagrożenia koronawirusem.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Z powodu koronawirusa zamykają pływalnie w Szczecinie

Godz. 8:16. Nowe przypadki zachorowań na koronawirusa w Polsce. W sumie jest ich już 25

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, mamy 3 nowe przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce! Wyniki testów laboratoryjnych potwierdziły zachorowanie u młodego mężczyzny z woj. mazowieckiego (Warszawa) oraz dwóch starszych kobiet: z woj. podkarpackiego (Łańcut) oraz lubelskiego (Lublin).

W sumie to już 25 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce.

godz. 8:00 Koronawirus w Polsce. Zaczynamy relację na żywo!

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji. Zachęcamy do udostępniania. Wcześniejsze informacje znajdziesz w artykule.

Koronawirus w Polsce [NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]

Polacy boją się koronawirusa. Izba przyjęć pęka w szwach

Nowe technologie, w tym m.in. drony pomagają w walce z pandemią. Sprawdź rabaty na stronie x kom kod rabatowy.