Grad i POTĘŻNE WICHURY na Pomorzu! Wiatr do 110 km/h. "Zagrożenie zdrowia i życia"

2020-03-12 13:00 PT
Ostrzeżenie przed silnym wiatrem
Autor: ESKA INFO Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Załamanie pogody na Pomorzu! Północna część województwa objęta została ostrzeżeniem drugiego stopnia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o wzmagających się porywach wiatru. Warunki są bardzo niebezpiecznie. W Trójmieście ma również padać grad. Jakie są zapowiedzi synoptyków na najbliższe godziny?

Czego dotyczy aktualny alert IMGW dla Pomorza? - Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 110 km/h z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy występować będą do godzin wieczornych - informują eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk oceniono na 90 procent.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje od godziny 10:00 w czwartek (12 marca) do 6:00 rano dnia następnego.

Jak podaje IMGW, warunki pogodowe spowodować mogą na Pomorzu "duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". Co więcej, "niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności". Należy więc spodziewać się "zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu".

Warto dodać, że ostrzeżeniami objęto cały obszar naszego kraju. W południowej części województwa pomorskiego obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Od jutra wiatr ma nieco osłabnąć. Nadal jednak spodziewane będą przejściowe opady.

Tak wygląda przymusowa kwarantanna

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.