Koronawirus w Opolu! To już PEWNE! Jest pierwszy POTWIERDZONY przypadek!

2020-03-11 18:49 Mgorecki
Koronawirus - leki
Autor: Getty Images Koronawirus - badanie krwi

To informacja z ostatniej chwili. Jest pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Opolu! W środę (11 marca) Ministerstwo Zdrowia potwierdziło pierwszego chorego na terenie województwa opolskiego. Kim jest chory?

W środę 11 marca 2020 r. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło pierwszy przypadek koronawirusa na terenie województwa opolskiego - w Opolu. Zarażony koronawirusem w Opolu jest mężczyzna.

Wiemy, że jego stan jest "dobry". Mężczyzna przebywa na oddziale zakaźnym w Wojewódzkim Szpitalu w Opolu (na Opolszczyźnie są dwa szpitale, do których możemy się zgłosić z uzasadnionymi obawami zarażenia koronawirusem). Jak wskazują nieoficjalne źródła, do których dotarliśmy, to lekarz anestezjolog, który wrócił z Włoch. W poniedziałek był w pracy w szpitalu. Kwarantanną zostało objęte 26 osób z jego otoczenia.

W sumie to już 31 chorych w całym kraju. W województwie opolskim pod obserwacją w szpitalach - celem wykluczenia zachorowania na COVID-19 - przebywa obecnie dodatkowo 9 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym służb sanitarnych znajduje się obecnie 230 osób. Kwarantanną lub izolacją objęte jest 18 osób.

Na Opolszczyźnie już dwa przypadki koronawirusa: Koronawirus Opolskie: Drugi POTWIERDZONY przypadek! Epicentrum w Strzelcach Opolskich?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię. Śledź relację na żywo: Koronawirus w Polsce. Drastyczny wzrost liczby zarażonych, już 31 osób z koronawirusem! [RELACJA NA ŻYWO]

Koronawirus już w Opolu! Czytaj najważniejsze artykuły

Ministrowie nie wytrzymali. Atak drapania!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.