Koronawirus. Fatalna sytuacja w szkołach w Opolu! Co z nauką zdalną?

2022-01-24 18:17
koronawirus, szkoła
Autor: <a href='https://pl.freepik.com/zdjecia/szkola'>Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com</a> Opole: Fatalna sytuacja w szkołach! Masowe kwarantanny

Opole notuje zawrotne wzrosty zakażeń koronawirusem w szkołach i przedszkolach. W całym województwie już blisko 500 placówek pracuje w trybie innym, niż stacjonarny. W poniedziałek (24.01.22) opolski ratusz poinformował o 34 kolejnych przypadkach zakażeń i masowej kwarantannie.

Od drugiej połowy stycznia w Opolu znów jest głośno o rosnącej liczbie przypadków zakażenia koroanwirusem w szkołach. Tylko od 17 stycznia na kwarantannę wysłano ponad 4 tysiące uczniów! W poniedziałek (24.01.22) rzecznik prasowy opolskiego ratusza Adam Leszczyński przekazał nam najnowszą listę zakażeń w placówkach. W ciągu jednego dnia zakażenie potwierdzono wśród 34 uczniów i 11 nauczycieli. W związku z tym na kwarantannę trafiło aż 1380 uczniów i 12 nauczycieli.

Zobacz koniecznie: Martwica kości po przechorowaniu COVID-19! Lekarze przerażają: "Jeszcze rok, dwa, pięć..."

Poniedziałkowe infekcje dotyczą zarówno przedszkoli, jak szkół podstawowych i średnich. Zakażenia potwierdzono w przedszkolach: 54,20,26 i 30. W ostatniej z wymienionych, zajęcia zawieszono całkowicie, a w reszcie do piątku (28.01). W szkołach podstawowych zakażenia potwierdzono w placówkach: 2, 11, 14, 5, 30, 10, 1, 8, 9, 24, 7 i Zespole Szkół Specjalnych. W szkołach średnich potwierdzone przypadki dotyczą Liceum Ogólnokształcącego nr 3, 1, Zespołu Szkół  Elektrycznych, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Zawodowych numer 4 i ZSZ im. Staszica. 

Jasnowidz Jackowski przepowiada grozę. Nadchodzą koszmarne czasy?

Przypomnijmy, że władze Uniwersytetu Opolskiego podjęły już decyzję o przejściu na naukę zdalną. Studenci wracają przed komputery - na razie od 25 stycznia 2022 r. do 2 lutego 2022 r. 

Nauka zdalna wróci? 

W poniedziałek, 24 stycznia 2022, sytuację w szkołach w całym kraju skomentował minister zdrowia Adam Niedzielski. Przyznał, że konsultował temat z ministrem Przemysławem Czarnkiem, a decyzja o zamknięciu szkół i wprowadzeniu nauki zdalnej może zapaść z dnia na dzień! - Widzimy dynamikę sytuacji. Po stronie ministra i mojej jest przekonanie, że jeśli osiągniemy krytyczny próg, to być może taką decyzję podejmiemy z dnia na dzień - podkreślił Adam Niedzielski, cytowany przez www.rynekzdrowia.pl.

Sonda
Czy nauka zdalna powinna zostać przywrócona?

Na Opolszczyźnie w trybie innym, niż stacjonarny pracuje 487 placówek oświatowych (34 proc. wszystkich jednostek), z czego 32 placówki działają w trybie całkowicie zdalnym, a 455 hybrydowo. Zdalnie uczy się około 15 tysięcy uczniów, co stanowi 11 proc. wszystkich uczących się.