Koronawirus w Polsce

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok

Koronawirus w Polsce: Dwie ofiary śmiertelne w kraju! Stan zagrożenia epidemicznego - co oznacza? [RELACJA NA ŻYWO]

2020-03-14 6:10

Koronawirus w Polsce. Są już dwie ofiary śmiertelne COVID-19. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od soboty w Polsce będzie obowiązywał stan zagrożenia epidemicznego. W związku z tym na granicach zostaną wprowadzone pełne kontrole. Koronawirus wstrzymuje międzynarodowy pasażerski ruch lotniczy i kolejowy. Od soboty zamknięte będą galerie handlowe, z wyjątkiem znajdujących się tam sklepów spożywczych, drogerii i aptek. Szczegóły w naszej relacji. W tej chwili w naszym kraju mamy już 68 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.

Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Kolejny dzień relacjonujemy dla Was sytuację w kraju i na świecie w związku z śmiercionośnym wirusem. Trwa nasza relacja na żywo! Cały czas jesteśmy w kontakcie z dziennikarzami ze wszystkich regionów Polski! W miniony czwartek (12 marca) w Polsce zmarła pierwsza osoba chora na koronawirusa. Walkę z chorobą przegrała 57-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w Poznaniu. W piątek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że we Wrocławiu zmarł 73-letni mężczyzna.

06:52 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo. Wkrótce kolejne informacje!

06:32 Koronawirus w Polsce - najważniejsze wydarzenia z 13 marca

Miniony piątek wywołał ogromne poruszenie na terenie całego kraju. Po pierwsze - zanotowaliśmy drugą śmiertelną ofiarę koronawirusa z Chin. Po drugie - premier Mateusz Morawiecki ogłosił stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. Co za tym idzie - obywatele muszą się zmierzyć z szeregiem zmian, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa. W ciągu najbliższych kilku godzin zostaniemy poinformowani o dalszych planach, związanych z walką z koronawirusem.

06:10 Co stan zagrożenia epidemicznego w Polsce? Warto zostać w domu!

- Zdecydowaliśmy się na zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób o charakterze publicznym, państwowym i religijnym. Dotyczy to zarówno spotkań w budynkach, jak i na świeżym powietrzu - czytamy w serwisie Rzeczypospolitej Polskiej.

Ponawiamy nasz apel - spotykajcie się ze znajomymi i rodziną tylko w uzasadnionych przypadkach. Nie warto kusić losu.

05:40 Donald Trump podda się testowi na koronawirusa? Lekarz mu to odradza

- Kontakt prezydenta z pierwszym z zarażonych był niezwykle ograniczony (zdjęcie, uścisk dłoni), i choć spędził więcej czasu z drugą z tych osób, wszystko miało miejsce przed wystąpieniem objawów. Te interakcje kategoryzuje się jako niskie ryzyko - pisze w liście Sean Conley, lekarz Białego Domu.

Wcześniej głowa państwa USA sugerowała, że zmieniła zdanie i być może podda się testowi. Donald Trump wprowadził w piątek (13 marca) stan wyjątkowy na terenie Stanów Zjednoczonych. 

05:15 Koronawirus blisko granicy z Polską. Stanowcza reakcja Czechów!

Nasi sąsiedzi również nie boją się zdecydowanych ruchów. Od soboty (14 marca) zamknięte będą wszystkie sklepy, za wyjątkiem tych, które oferuję żywność lub kosmetyki. Działać będą też apteki. Taki stan rzeczy ma się utrzymać przez 10 dni.

04:55 Koronawirus - gdzie jest? Sprawdź swój region [MAPA]

Koronawirus w Polsce - problem dotyka mieszkańców wszystkich regionów. Jak wygląda sytuacja w kraju? Z pewnością pomoże wam tym nasza mapa, którą aktualizujemy na bieżąco. Znajdziecie ją poniżej!

04:30 Zamknięte kluby, kawiarnie, bary i inne miejsca spotkań. Radzimy - zostańcie w domu!

- Punkty gastronomiczne będą zamknięte do czasu zabezpieczenia sytuacji sanitarnej, kiedy to uchylone zostanie rozporządzenie Ministra Zdrowia - czytamy na portalu Rzeczypospolitej Polski.

Nasza redakcja apeluje do mieszkańców naszego kraju - unikajcie niepotrzebnych spotkań i minimalizujcie ryzyko. Musimy sobie nawzajem pomóc!

04:10 Koronawirus w Polsce. Kluby koszykarskie zagrały w... #PaństwaMiasta

Tak, to prawda! Przedstawicie klubów z Energa Basket Ligi nie narzekają na nudę, nawet pomimo braku meczów. Zobaczcie jak świetnie bawią się w mediach społecznościowych!

03:40 Koronawirus w Polsce - co się wydarzyło 13 marca?

Nie da się ukryć - piątek (13 marca) był pełen skrajnych emocji dla obywateli naszego kraju. We Wrocławiu zmarł 73-latek, zakażony koronawirusem. Po godzinie 19:00 premier 19 poinformował o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Co z tego wynika? Co musicie wiedzieć o zmianach, które szybko wchodzą w życie? Zebraliśmy dla was to TUTAJ.

03:15 Koronawirus na świecie. Donald Trump porozmawia z przywódcami G7

Na przyszły tydzień zaplanowana jest wideokonferencja, zorganizowana przez Biały Dom - poinformował z-ca sekretarza prasowego Judd Deere. Przypomnijmy - w piątek (13 marca) prezydent Donald Trump wprowadził stan wyjątkowy na terenie USA.

02:55 Kolejne przypadki Koronawirusa na świecie!

O pierwszych przypadkach zarażenia się koronawirusem poinformowały Kosowo oraz Kazachstan. Niemal cała Europa jest już dotknięta problemem. Przypomnijmy - jest ofiara śmiertelna na Ukrainie. Więcej szczegółów TUTAJ.

02:30 Puste półki sklepowe w Toruniu i okolicach. Rząd: Nie róbmy zapasów!

W piątek (13 marca) pokazywaliśmy wam sytuację w sklepach w Toruniu. Apelujemy - nie popadajcie w panikę i nie kupujcie niepotrzebnej żywności.

- Sklepy spożywcze będą otwarte normalnie. Nie ma potrzeby robienia zapasów. Polska jest jednym z największym producentów żywności w Europie, dlatego brak żywności nam nie grozi - przekazują rządzący za pośrednictwem oficjalnego serwisu Rzeczypospolitej Polski.

Zobacz więcej: Koronawirus. Toruń ruszył na masowe zakupy i napotkał puste półki. Nie popadajcie w panikę! [ZDJĘCIA]

02:10 Koronawirus i reakcja władz. Co będzie otwarte w galeriach handlowych?!

- Ograniczamy funkcjonowanie centrów i galerii handlowych. Jednak czynne pozostaną w nich sklepy spożywcze, drogerie, pralnie i apteki, a także banki i placówki finansowe - czytamy w specjalnym komunikacie, umieszczonym w serwisie Rzeczypospolitej Polski.

Więcej na ten temat w materiale: Koronawirus. WAŻNE decyzje rządu. Co nas czeka? [SZCZEGÓŁY]

01:47 Donald Trump wprowadził stan wyjątkowy w USA. Potem wyszło... kuriozalnie!

- Oficjalnie deklaruję stan wyjątkowy, to dwa bardzo duże słowa - zakomunikował prezydent USA. 

Trump mówił o niezbędnych środkach ostrożności, a później... próbował uścisnąć rękę gościowi. Zobaczcie tę scenę!

01:40 Chcesz zjeść jedzenie z restauracji? Zamów je do domu!

- Restauracje, kawiarnie czy bary nadal będą mogły sprzedawać jedzenie. Ograniczeniu podlega jedynie spożywanie posiłków na miejscu. Zamówienia będzie można brać na wynos lub też z dostawą do drzwi - czytamy w oficjalnym serwisie Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej informacji na temat bieżącej sytuacji znajdziecie TUTAJ.

01:20 Koronawirus i jego wpływ na sport. Koniec sezonu w Premier League?!

Sezon 2019/20 w angielskiej Premier League może zostać zakończony, a kluby nie zamierzają protestować przeciwko przyznaniu tytułu mistrzowskiego Liverpoolowi - piszą "Daily Mail" i "The Telegraph". "The Reds" mają 25 punktów przewagi nad drugim w tabeli Manchesterem City.

Jakie jeszcze rozwiązania są proponowane? 

- nikt nie spada do Championship,
- awans West Bromwich Albion i Leeds United,
- następny sezon z 22 drużynami w lidze i spadek 5 zespołów
- brak rozgrywek EFL Cup w sezonie 2020/21

Wkrótce powinniśmy poznać oficjalne stanowisko.

01:05 Koronawirus i sport. Czesław Michniewicz poddał się testowi!

Szkoleniowiec zdradził na Twitterze, że w ostatnim czasie przebywał we Włoszech, a po powrocie do kraju poczuł się nieco gorzej i poddał się badaniu na obecność koronawirusa w organizmie.

Przeczytaj tutaj: Selekcjoner reprezentacji Polski poddał się badaniu na KORONAWIRUSA! Zdradził jego wynik

00:45 Koronawirus zabija w Ameryce Południowej. Problemy również w Ameryce Łacińskiej

Drugi zgon z powodu zakażenia koronawirusem miał miejsce w Argentynie. Tymczasem prezydent Gwatemali Alejandro Giammattei potwierdził pierwszy przypadek koronawirusa w tym kraju.

00:30 Koronawirus. Ważne słowa wiceministra do farmaceutów!

- Drodzy farmaceuci! Wybaczcie Szefowi, że nie podziękował za wielką pracę, którą wykonujecie każdego dnia "za stołem". Jesteście pierwszą linią frontu w ochronie zdrowia, całe kierownictwo to wie i bardzo dziękuje! - przekazał wiceminister Janusz Cieszyński na Twitterze (pisownia oryginalna)

00:16 W Dzienniku Ustaw opublikowano ważne rozporządzenia!

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ws. czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych, rozporządzenie MSWiA o przywróceniu tymczasowo kontroli granicznych oraz rozporządzenie ws. ogłoszenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.

00:05 Koronawirus w Polsce. Wojewoda śląski objęty kwarantanną!

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz wojewódzka inspektor sanitarna Urszula Mendera-Bożek zostali objęci kwarantanną. Mężczyzna miał kontakt z lekarzem z Zawiercia, który jest zarażony koronawirusem z Chin i obecnie podlega hospitalizacji.

Czytaj więcej: Koronawirus w Polsce. Wojewoda śląski i inspektor sanitarna objęci kwarantanną!

Koronawirus w Polsce. Sprawdź swój region!

23:50 Dominikanie z Warszawy zawieszają publiczne sprawowanie Eucharystii

- Mając na względzie wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, podjęliśmy decyzję o zawieszaniu publicznego sprawowania Eucharystii w naszym kościele począwszy od soboty 14 marca. Decyzja ta obowiązuje w niedzielę i w dni powszednie - do odwołania - przekazali wiernym na Facebooku.

23:40 Kontrowersyjny komunikat Konferencji Episkopatu

- W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, proszę biskupów diecezjalnych o wydanie decyzji, aby podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła mogło przebywać maksymalnie 50 osób - napisał w specjalnym komunikacie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Więcej informacji na ten temat prezentujemy W TYM MIEJSCU.

23:30 Kolejna osoba z otoczenia Donalda Trumpa zakażona koronawirusem!

Takie informacje przekazał na Twitterze Łukasz Bok, autor strony KiKŚ - Konflikty i Katastrofy Światowe na Facebooku. 13 marca w godzinach popołudniowych informowaliśmy was na portalu, że prezydent USA odmówił poddania się testom na obecność koronawirusa. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

23:15 Ukraina zamyka granice dla cudzoziemców!

Kolejny kraj decyduje się na radykalne kroki. Tym razem sprawa dotyczy kraju, znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie Polski. Przypomnijmy - 13 marca władze naszego kraju zdecydowały się na zamknięcie granic. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

23:05 Koronawirus. Wzruszające sceny we Włoszech! 

Ten film z Włoch robi furorę w sieci, ale nic w tym dziwnego. Obywatele tego kraju starają się nie tracić pogody ducha, mimo dramatycznych scen, jakie rozgrywają się w ich kraju. Zobaczcie sami!

Godz. 22:35 Studencki Sztab Kryzysowy

Jak poinformował na Twitterze Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w MSWiA, "na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym powstał Studencki Sztab Kryzysowy. Wolontariusze będą pomagać w szpitalach. Nie będą mieć kontaktu z osobami zarażonymi koronawirusem."

Godz. 22:27 Oszuści nie próżnują

PKO BP ostrzega przed oszustami wysyłającymi SMS nakłaniające do zalogowania się na konto bankowe.

Godz. 22:21 Policja jest przygotowana

Polska Policja zapewnia, że "jest przygotowana do działań związanych ze wsparciem służb sanitarnych związanych z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa." W każdej komendzie są załogi wyposażone w pełne pakiety ochronne dedykowane do zadań związanych z koronawirusem.

Godz. 22:19 Orędzie abp. Stanisława Gądeckiego 

Jak poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik, w sobotę o godz. 20 TVP 1 i TVP Info wyemituje orędzie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego związane ze stanem zagrożenia epidemicznego w kraju.

Godz. 21:55

W Polsce stwierdzono do tej pory 68 zakażeń koronawirusem. Nie żyją dwie osoby: to kobieta z Poznania i mężczyzna z Wrocławia. Tak wygląda aktualna mapa:

Godz. 21:42 Kim była druga ofiara koronawirusa w Polsce?

Zmarła druga osoba w Polsce zakażona koronawirusem - taką informację przekazało w piątek wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Kim był pacjent, który poniósł śmierć w wyniku zakażenia COVID-19?

Czytaj więcej: Wrocław. Kim była druga ofiara koronawirusa?

Godz. 21:26 Druga ofiara koronawirusa w Polsce

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, na Dolnym Śląsku zmarł 73-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. Mężczyzna w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu i miał choroby współistniejące. To druga ofiara koronawirusa w Polsce. Wcześniej w Poznaniu zmarła kobieta.

Godz. 21:16 Nowe dane z pomorskiego sanepidu

W dzisiejszym raporcie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku możemy zauważyć, że liczba osób hospitalizowanych, objętych kwarantanną oraz pozostających pod nadzorem nie zmienia się tak szybko, jak zapowiadano.

Czytaj także TUTAJ.

Godz. 21:09 Koronawirus w warmińsko-mazurskim: Najnowsze dane o pacjentach

Koronawirus w Polsce. Każdego dnia przybywa kolejnych osób z dodatnimi wynikami badań na potwierdzenie obecności COVID-19. Obecnie chorych jest 68 pacjentów. Czworo z nich przebywa w szpitalu w Ostródzie, co oznacza, że w piątek (13 marca) nie stwierdzono nowego przypadku zachorowania na Warmii i Mazurach.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 20:56 Stan zagrożenia epidemicznego

Na terenie naszego kraju wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego.

Godz. 20:52 Ksiądz z Czapur w kwarantannie. Nakazał DEZYNFEKCJĘ kościoła!

Koronawirus w Poznaniu. Na ten moment mamy 5 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem z Chin na terenie Wielkopolski. Niestety, jedna osoba nie żyje. Wiele osób poddanych jest kwarantannie, tak jak ksiądz proboszcz Rafał Nowak z Czapur. To właśnie tam jest największe ognisko koronawirusa.

Czytaj TUTAJ.

Godz. 20:46 Zamknięcie granic w Polsce. Czy będzie można wjechać do kraju?

W związku z rozprzestrzeniającą się w Polsce pandemią koronawirusa, premier Mateusz Morawiecki wprowadził stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. Dla podróżujących oznacza to przede wszystkim wzmożone kontrole na granicach i odwołane loty.

Więcej o tym TUTAJ.

Godz. 20:40 Biedroń po decyzji rządu: Tysiące osób straci pracę

Na przynajmniej dwa tygodnie zamknięte zostają restauracje, puby, galerie handlowe i kasyna. Nie będzie także mszy świętych i zgromadzeń większych niż 50 osób. Ta decyzja martwi polityków opozycji.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 20:36 Zamknięte galerie handlowe?

Na specjalnej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki poinformował, że w Polsce zostanie wprowadzony stan epidemiczny. Oznacza to znaczne ograniczenia - zamknięcie granic, ruchu lotniczego oraz międzynarodowych połączeń kolejowych. Ograniczony zostanie także handel w galeriach handlowych.

Więcej informacji TUTAJ.

Godz. 20:31 "Taniec z gwiazdami": Marcin Bosak wyszedł na parkiet w MASECZCE

Choć z powodu pandemii koronawirusa, w studiu "Tańca z Gwiazdami" zabraknie publiczności, to gwiazdy, jurorzy i prowadzący show dadzą z siebie wszystko na antenie Polsatu. W drugim odcinku, poznamy Tomasza Oświecińskiego w nowej roli. Będzie prawdziwym królem parkietu! Śledźcie naszą relację na żywo: TUTAJ.

Godz. 20:30 WAŻNE decyzje rządu. Co nas czeka?

Premier Mateusz Morawiecki podał, że państwo nie może sobie pozwolić na to, żeby przywozić wirusa do Polski, żeby zarażać kolejnych naszych obywateli.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 20:28 Rząd wprowadza stan zagrożenia epidemicznego! Co to znaczy?

- Zamykamy granice przed pandemią - powiedział na specjalnej konferencji premier Mateusz Morawiecki (52 l.). Co to oznacza? Mówiąc krótko, przez najbliższe 10 dni, do Polski nie wjedzie żaden obcokrajowiec. Polska została zamknięta.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 20:21 Koronawirus w Polsce. Kościoły BEZ WIERNYCH i MSZY w całej Polsce

Premier RP Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego. Oznacza to m.in., że w większości kościołów w całej Polsce nie będą odbywały się msze.

 Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 20:12 Granice zamknięte dla cudzoziemców

Minister Mariusz Kamiński podczas piątkowej konferencji powiedział, że "Odstępstwa będą dotyczyły osób, które tu legalnie przebywają i pracują, będą mogły wrócić do swojego miejsca pobytu i pracy, ale pod warunkiem 14 dniowej kwarantanny."

Godz. 20:09 Pacjentka uciekła ze szpitala w Ostródzie. Są tam 4 osoby zakażone koronawirusem

W woj. warmińsko-mazurskim potwierdzono jak dotąd 4 przypadki zachorowania na koronawirusa. Wszystkie zakażone osoby przebywają w szpitalu w Ostródzie, podobnie jak 24 pacjentów, hospitalizowanych z podejrzeniem niebezpiecznego wirusa. Jedna z pacjentek uciekła ze szpitala.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 20:01

- To czas byśmy zachowywali się odpowiedzialnie i żebyśmy zachowali spokój - powiedział Minister Zdrowia. - Dziękuję za udział w akcji #zostanwdomu. To niezwykle ważne, by zachowywać się odpowiedzialnie i rozsądnie.

Godz. 19:51

- Wprowadzimy znaczące ograniczenia przechodzenia przez granicę dla cudzoziemców. Ten wirus przyszedł do nas z zewnątrz, dlatego podejmujemy decyzję: jeżeli nie jesteś obywatelem naszego kraju,to nie jest czas na wycieczki - granica jest zamknięta - powiedział Mariusz Kamiński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Będzie tak od niedzieli przez co najmniej 10 dni.

Godz 19:47

- Wchodzimy w nową fazę walki z epidemią - powiedział premier Morawiecki. - Wydajemy bezwzględną wojnę epidemii dezinformacji. Jeden nieprawdziwy komunikat może prowadzić do wielu nieprzyjemnych zdarzeń, do tragedii. Wiarygodne informacje publikujemy na stronach.

Godz. 19:35

- To jest ostatni moment na zdecydowane działania - powiedział prof. Łukasz Szumowski. - Nie mamy już czasu na półśrodki. We Włoszech jest już 17,6 tys. zakażeń, w Hiszpanii ponad 4 tys. U nas mamy 68.

Godz. 19:18 Konferencja premiera

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty w Polsce będzie obowiązywał stan zagrożenia epidemicznego. Zostaną wprowadzone pełne kontrole na wszystkich polskich granicach. Granice będą otwarte dla przepływu towaru. Premier podkreślił, że w naszym kraju nie ma i nie będzie problemów z żywnością.

Szef rządu zapowiedział wstrzymanie od niedzieli międzynarodowych, pasażerskich połączeń lotniczych i kolejowych. - Wewnątrzkrajowy ruch zostaje bez zmian – podkreślił premier.

W nocy z piątku na sobotę zostanie wprowadzone ograniczenie w działalności galerii handlowych. W tych obiektach otwarte będą tylko sklepy spożywcze, drogerie i apteki.

Premier zapowiedział także zawieszenie działalności klubów rozrywki, barów, restauracji, klubów rozrywki. Będą zamknięte przez 14 dni. Restauracje mają prawo dowozić jedzenie do swoich klientów.

Mateusz Morawiecki zapowiedział także ograniczenie zbiorowych zgromadzeń do maksymalnie 50 osób.

Godz. 19:10 Prezydent w Krakowie

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się w Krakowie z wojewodą małopolskim, szefami służb ratowniczych, porządkowych i sanitarnych.

Godz. 19:04 Raport Ministerstwa Zdrowia

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w Polsce w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem 521 osób jest hospitalizowanych. 3151 osób jest objętych kwarantanną. Natomiast 17 784 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

W Polsce wykryto 68 przypadków zarażenia. Nie żyje jedna osoba.

Godz. 18:53 Łomża. Prezydent nie chce przekształcenia szpitala w szpital zakaźny

Szpital Wojewódzki w Łomży (woj. podlaskie) został wpisany na listę placówek, które mają być przekształcone w szpitale zakaźne. Samorząd Łomży chce zmiany tej decyzji. Proponuje któryś ze szpitali w Białymstoku. Prezydent tego miasta wysłał pismo do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. Czytamy w nim m.in.:

Godz. 18:35 Klub z Olsztyna walczy z koronawirusem. Kieliszek wódki na odkażanie dłoni

Z powodu koronawirusa, rząd zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Lokalne władze apelują o unikanie dużych skupisk ludzi, m.in. w klubach. W Olsztynie większość lokali zamknięto do odwołania. Jednak nie wszyscy stosują się do zaleceń i mają własny pomysł na walkę z koronawirusem.

Czytaj więcej TUTAJ.

Godz. 18:23 Koronawirus, a kwalifikacja wojskowa

Rozprzestrzeniający się koronawirus sprawił, że tegoroczna kwalifikacja wojskowa została zakończona. Szef MSWiA Mariusz Kamiński i szef MON Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 roku.

Czytaj więcej: Kwalifikacja wojskowa 2020 zakończona z powodu koronawirusa

Godz. 18:03 Gdańsk. Zmiany w komunikacji miejskiej

Choć w Trójmieście nie potwierdzono jeszcze żadnego przypadku zarażenia, lokalne władze podejmują kroki, by już teraz zapobiec fatalnym skutkom epidemii.

Czytaj więcej TUTAJ.