W Bochni pacjent udawał, że ma koronawirusa, bo nie chciało mu się czekać w kolejce

2020-03-11 20:56 AP
Koronawirus atakuje
Autor: AP

Do sytuacji doszło na oddziale ratunkowym szpitala w Bochni. 60-letniemu mężczyźnie nie chciało się czekać w kolejce, więc... wymyślił historię o tym, że był za granicą. Sprawa wydała się, kiedy o zdarzeniu zostali poinformowani bliscy mężczyzny.

We wtorek (10 marca) na oddział ratunkowy szpitala w Bochni zgłosił się mężczyzna, któremu dolegały m.in. gorączka i kaszel. 60-latek poinformował, że kilka dni temu wrócił z Niemiec. Według procedur, mężczyzna został skierowany na domową kwarantannę.

Jak informuje portal Bochnianin.pl prawda wyszła na jaw, gdy... policjanci na prośbę lekarzy poinformowali rodzinę 60-latka o tym, że jest potrzeba odebrania mężczyzny ze szpitala. Okazało się, że mężczyzna wcale nie był za granicą!

Gdy policjanci wrócili do szpitala, mężczyzna przyznał się, że całą historię wymyślił, ponieważ nie chciało mu się stać w kolejce.

W związku z kłamstwem mężczyzny, SOR i poradnia chirurgiczna  były zamknięte przez pewien czas. Do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie mężczyzny.

Koronawirus w Polsce. Czy komunikacja miejska jest bezpieczna?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.