Koronawirus w Pionkach? Mężczyzna trafił do szpitala z podejrzeniem zakażenia. Rodzina poddana kawarantannie! Zamknięto przedszkole, żłobek i basen!

2020-03-11 8:49 MK
Koronawirus w Pionkach?
Autor: pixabay.com

Do radomskiego szpitala z podejrzeniem koronawirusa trafił mieszkaniec Pionek. Natomiast jego żona i dziecko przebywają na kwarantannie w domu. Władze miasta podjęły decyzję o zamknięciu przedszkola i żłobka, w którym pracowała kobieta.

Jak poinformowało Echo Dnia Radomskiej, mężczyzna jakiś czas temu wrócił z Niemiec. Służby sanitarne przewiozły go do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Natomiast jego żona oraz dziecko przebywają na kwarantannie w domu. Władze miasta podjęły decyzję o zamknięciu przedszkola i żłobka w Pionkach, gdzie pracowała żona mężczyzny.

W wtorek, 10 marca, o godzinie 22:00 Urząd Miasta wydał specjalny komunikat, który podpisał burmistrz Pionek Robert Kowalczyk.

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo mieszkańców miasta Pionki informuję, iż w dniu dzisiejszym podjąłem decyzję o zamknięciu od dnia 11 marca br. do 15 marca br.:

  • Publicznego Przedszkola nr 1 ul. Żeromskiego 1,
  • Żłobka Miejskiego Wesoły Pajacyk ul. Jordanowska 1,
  • Basenu Miejskiego „Delfin”.

Moja decyzja podyktowana jest tym, iż służby SANEPIDU postanowiły o umiejscowieniu jednego z mieszkańców gminy Pionki na oddziale zakaźnym, zaś rodzinę objąć kwarantanną domową.

Proszę, aby dzieci uczęszczające do Przedszkola Nr 1 i Żłobka Miejskiego Wesoły Pajacyk oraz pracownicy tych placówek pozostali do dnia 15 marca w domach. Jednocześnie proszę o informowanie dyrektorów tych placówek o dolegliwościach zdrowotnych, które mogłyby świadczyć o podejrzeniu wystąpienia objawów grypopochodnych.

  • Dyrektor Przedszkola Nr 1 Pani Genowefa Czerwiec tel. 692 164 489,
  • Zastępca Dyrektora Przedszkola Nr 1 Pani Elżbieta Głuszek tel. 696 531 461,
  • Dyrektor Żłobka Pani Agnieszka Pachocka tel. 603 343 888.

Moja decyzja podyktowana jest troską o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta i nie oznacza, iż mamy do czynienia z koronawirusem. Proszę więc o zachowanie spokoju, rozsądku i postępowania wg wytycznych Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kozienicach, które to zamieszone są na stronie www.pionki.pl.

W nagłych przypadkach proszę o kontaktowanie się wyłącznie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Radomiu. Godziny pracy stacji poniedziałek – piątek 7:30 – 15:05. Dyżur poza godzinami pracy pełniony jest w dni powszednie w godzinach 15:00 do 22:00, natomiast w soboty, niedziele i święta w godzinach 8:00 – 22:00 tel. 690 122 050.

Skafandry - Koronawirus

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.