Koronawirus w Bełchatowie. Zaraza dociera do kolejnej spółki i atakuje jej prezesa!

2020-03-27 8:48 mj-s
Koronawirus w Polsce
Autor: DOMIN / archiwum se.pl

Zaraza dociera do kolejnej spółki. Tym razem chodzi o Bestgum. Jak się okazuje COVID-19 stwierdzono u prezesa firmy, w związku z tym kilkunastu pracowników zostało wysłanych na kwarantanne.

- Potwierdzamy, że prezes spółki Bestgum został pozytywnie zdiagnozowany pod kątem zarażenia koronawirusem. Kilkanaście osób, które w ostatnim czasie miały z nim kontakt, zostało zgodnie z zaleceniem Sanepidu oddelegowanych na kwarantannę domową - mówi Sandra Apanasionek, rzecznik PGE GIEK.

Określone działania podjęto także w siedzibie spółki. Jak wyjaśnia rzeczniczka PGE GiEK pomieszczenia Bestgumu przeszły gruntowną dezynfekcję, którą przeprowadzili strażacy z bełchatowskiej kopalni. Pojawiające się kolejne przypadki w zakładach świadczących usługi właśnie na rzecz tego energetycznego giganta, coraz częściej rodzą pytania o bezpieczeństwo górników. Wiadomym jest, że zarówno pracownicy RAMBu, w którym już oficjalnie wiadomo już o pięciu przypadkach zakażenia COVID-19 (WIĘCEJ CZYTAJ: TUTAJ), jak i Bestgumu w codziennej pracy mają ze sobą styczność.

Jak jest w najświeższym ujawnionym przypadku zakażenia koronawirusem?

- Żadna z osób skierowanych na kwarantannę nie świadczyła pracy bezpośrednio w KWB Bełchatów - mówi Sandra Apanasionek.

Biuro prasowe PGE GIEK informuje, że w oddziałach PGE GIEK i spółkach-córkach część pracowników biurowych wykonuje swoją pracę zdalnie.

- Załoga, która wykonuje prace w terenie ma zapewnione bezpieczeństwo, w tym niezbędne środki ochrony osobistej i dezynfekcyjne - zapewnia Sandra Apanasionek.

Pomocnym w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa mają być też wprowadzone rozwiązania organizacyjne. Chodzi o to, by pracownicy nie skupiali się w duże grupy w jednym miejscu. Główne ciągi komunikacyjne i miejsca ogólnodostępne są regularnie dezynfekowane a pracownicy są na bieżąco informowani o wszystkich zaleceniach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w tym o profilaktyce oraz sposobie postępowania w razie wystąpienia objawów chorobowych.

CZYTAJ TAKŻE:Karol Kłos po zakończonym nagle sezonie ligowym: Vital Heynen ma już dla nas plan [WIDEO]

Ponadto Sandra Apanasionek uspokaja, iż spółka Bestgum, podobnie zresztą jak jest to w RAMBie ma opracowany i na bieżąco weryfikowany plan na wypadek większej absencji pracowników.

- Zadania spółki realizowane są na bieżąco a obecna sytuacja nie ma wpływu na zachowanie ciągłości pracy przedsiębiorstwa i KWB Bełchatów - dodaje Sandra Apanasionek.

Sprzęt do walki z koronawirusem przyleciał z Chin. Prezydent Duda mówi o przełomie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE