Koronawirus w Polsce: Uczniowie wracają do lekcji w domu! "Będzie trudniej, bo w pierwszych tygodniach będą pewnie kłopoty z internetem"

2020-10-26 7:49 mj-s
Koronawirus w Polsce: Uczniowie wracają do lekcji w domu! Będzie trudniej, bo w pierwszych tygodniach będą pewnie kłopoty z internetem
Autor: Pixabay/ Taken Koronawirus w Polsce: Uczniowie wracają do lekcji w domu! "Będzie trudniej, bo w pierwszych tygodniach będą pewnie kłopoty z internetem"

Od dziś (26 października) uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych w całym kraju będą się uczyć zdalnie. Tryb ten będzie obowiązywał przez najbliższe dwa tygodnie. W przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych zajęcia nadal będą odbywać się stacjonarnie.

Przypomnijmy, wcześniej zdalne nauczanie wprowadzono w szkołach ponadpodstawowych (z wyjątkiem zajęć praktycznych w szkołach zawodowych) oraz na uczelniach.

Uczniowie szkół podstawowych, którzy od poniedziałku rozpoczną lekcje online, nie są tym pomysłem zachwyceni. Jedni widzą plusy, drudzy minusy, ale zgodnie przyznają, że bardziej efektywna jest nauka stacjonarna.

Rodzice są jeszcze bardziej sceptycznie nastawieni do tego rozwiązania. Według nich, dziecko powinno mieć kontakt z rówieśnikami i nauczycielami.

Wraca zdalne nauczanie w podstawówkach. Co o tym sądzą uczniowie i rodzice? Posłuchaj!

Przypomianamy także, że dzieci i młodzież do ukończenia 16. roku życia, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–16.00, mogą przemieszczać się wyłącznie pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego albo innej osoby dorosłej, chyba że przemieszczanie się ma na celu dotarcie do szkoły lub placówki oświatowej albo powrót z nich do miejsca zamieszkania.

Strajk Kobiet w Łodzi