Łódzkie: Do czerwca odmrożenie pół tysiąca łóżek covidowych. Co ze szpitalem w Bełchatowie?

2021-05-18 16:10
Łódzkie: Do czerwca odmrożenie pół tysiąca łóżek covidowych. Co ze szpitalem w Bełchatowie?
Autor: Szpital Wojewódzki im. J. Pawła II

Odmrożenie 455 łóżek dla pacjentów niecovidowych zapowiedział we wtorek wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. Normalne świadczenia szpitalne będą przywracane do 1 czerwca m.in. w szpitalach na terenie całego regionu. Decyzja wojewody ma związek z poprawą sytuacji epidemicznej. Co w tej sytuacji z bełchatowskim szpitalem? I w sprawie tej lecznicy zapadły decyzje. Szczegóły na se.pl

- W związku z polepszającą się sytuacją epidemiczną wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wydał kolejne decyzje przywracające normalne świadczenia szpitalne w miejsca łóżek covidowych. Decyzje powodują uruchomienie 455 łóżek dla pacjentów niecovidowych. Od szczytu trzeciej fali, łącznie z ostatnimi decyzjami, przywrócono do normalnych świadczeń szpitalnych już 1443 łóżka. Natomiast dla pacjentów covidowych w szczycie trzeciej fali mieliśmy przygotowanych aż 3870 łóżek - poinformowały we wtorek służby wojewody.

PRZECZYTAJ: Poważna awaria w Elektrowni Bełchatów. Jak wygląda sytuacja?

Wyjaśniono, że jako pierwsze przywrócone zostaną normalne świadczenia w tych placówkach, gdzie najwięcej łóżek zarezerwowanych było dla pacjentów z koronawirusem, a także w miejscowościach, gdzie mieszkańcy uskarżali się, że mają problem z dostaniem się do lekarza. Głównymi placówkami covidowymi w województwie łódzkim pozostaną szpitale w Zgierzu, Bełchatowie, Radomsku, Tomaszowie Mazowieckim oraz szpital im. Biegańskiego w Łodzi.

CZYTAJ: IV Wystawa Pojazdów Zabytkowych. Do Zelowa przyjadą auta z duszą i właściciele z pasją!

Według przedstawionego harmonogramu już w poniedziałek status covidowych straciły 32 łóżka w szpitalu w Kutnie. We wtorek podobne zmiany nastąpiły w Łodzi - w Miejskim Centrum Medycznym im. Jonschera w Łodzi, gdzie zlikwidowano 30 łóżek obserwacyjno-zakaźnych oraz w szpitalu przy ul. Okólnej – 40 łóżek.

Kolejnych 25 łóżek zostanie odmrożonych 20 maja w szpitalu w Brzezinach. Natomiast 24 maja status covidowych zostanie zdjęty z 39 miejsc w szpitalu im. Barlickiego w Łodzi i 50 w szpitalu w Skierniewicach. Następnego dnia w placówce w Piotrkowie Trybunalskim nastąpi likwidacja 35 łóżek obserwacyjno-zakaźnych, a w Łowiczu - 22.

POLECAMY: Bełchatów: rachmistrzowie ruszyli do pracy! O co mogą nas zapytać? Z jakiego numeru dzwonią?

Z kolei 1 czerwca planowane jest odmrożenie 20 łóżek psychiatrycznych w Centrum Psychiatrycznym w Warcie, pozostałych 88 łóżek covidowych w Kutnie oraz 64 w Zduńskiej Woli.

Jak podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia, w woj. łódzkim odnotowano 159 nowych zakażeń i 18 zgonów osób zakażonych. Na kwarantannie przebywają obecnie 8184 osoby.

PRZECZYTAJ: Autostrada A1: Oddano kolejne kilometry nowiutkiej trasy w Łódzkiem! Na którym odcinku? [FOTO]

Rafał Brzozowski o Eurowizji: Jestem ozdrowieńcem, mam przeciwciała, ale zdecyduje wynik testu przed samym występem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE