Łódzkie: Na S8 płonął samochód! W akcji trzy zastępy strażaków i karetka [FOTO]

2020-08-12 8:28 Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk
Łódzkie: Na S8 płonął samochód! W akcji trzy zastępy strażaków [FOTO]
Autor: KSRG Ochotnicza Straż Pożarna Lututów/ Facebook

Przez godzinę trwała akcja gaszenia pożaru na S8. Na wysokości Lututowa (pow. wieruszowski) płonął samochód, mimo interwencji aż trzech zastępów straży maszyna doszczętnie spłonęła.

Do pożaru doszło na 137 kilometrze S8 w kierunku Wrocławia, na wysokości Lututowa. Do strażaków zawiadomienie o płonącym aucie wpłynęło po godz. 2.30. Na miejsce akcji wysłano trzy zastępy strażaków.

- Po przybyciu na miejsce pożarem objęty był cały pojazd. Jedna osoba podróżująca samochodem była poza pojazdem – relacjonuje dla poratlu wielun.naszemiasto bryg. Dariusz Górecki, rzecznik prasowy wieruszowskiej straży pożarnej - Ta osoba uskarżała się na duszności, więc strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego okazało się, że poszkodowany nie wymagał hospitalizacji.

Akcja strażaków trwała ponad godzinę, samochodu jednak nie udało się uratować, maszyna doszczętnie spłonęła. Straty oszacowano na około 25 tys. zł. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była wadliwa izolacja instalacji elektrycznej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wieluń: Jak wygląda życie w czerwonej strefie? Dramat weselników, niepokoje firm pogrzebowych [WIDEO]

Wyprzedziła nieoznakowany radiowóz na pasie wyłączonym z ruchu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.