Łódzkie. Wilki zaatakowały bydło? Mieszkańcy Kłoniczek nie czują się bezpieczni

2021-10-06 14:46
Łódzkie. Wilki zaatakowały bydło nieopodal gospodarstwa? Mieszkańcy Kłoniczek nie czują się bezpieczni
Autor: pixabay.com, CC0 fot. Pixel_mixer /zdjęcie ilustracyjne

W miejscowości Kłoniczki niedaleko Wieruszowa (woj. łódzkie) doszło do ataku na bydło. Mieszkańcy są przekonani, że to sprawka wilków.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się na oczach właściciela bydła. Jak opisuje TVP3, kiedy po godzinie od wyprowadzenia młodych byków na łąkę znajdującą się nieopodal gospodarstwa, pan Grzegorz wyszedł skontrolować wypas, na własne oczy zobaczył, jak wilki atakują jego zwierzęta. Dwa byczki zostały zawleczone do rowu, były tak okaleczone, że trze on, że ba było je uśpić. Trzeci był już martwy. Obecność wilków w okolicy potwierdza również przedstawiciel miejscowego koła łowieckiego, w co nie do końca wierzy powiatowy lekarz weterynarii. Jak czytamy, twierdzi on, że równie dobrze mogły to być dzikie psy.

Wilk chciał zjeść fotopułapkę

Straty, jakie poniósł właściciel zaatakowanego stada sięgają kilkunastu tysięcy złotych. Mieszkańcy Kłoniczki nie czują się bezpieczni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE