Maluszyn. 19-latek wskoczył do wody na główkę, z wody wyciągnęli go znajomi. Nie czuł rąk ani nóg

i

Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos /zdjęcie ilustracyjne

Maluszyn. 19-latek wskoczył do rzeki "na główkę", z wody wyciągnęli go znajomi. Nie czuł rąk ani nóg

2022-06-27 14:12

Maluszyn. Dramatyczny finał skoku do wody. 19-latek wskoczył do Pilicy "na główkę". Nagle poczuł, że traci czucie w rękach i nogach, z rzeki wyciągnęli go znajomi. Nastolatek doznał urazu kręgosłupa.

O zdarzeniu informuje policja w Radomsku. Dramat rozegrał się tuż po zakończeniu roku szkolnego. 19-letni mieszkaniec powiatu włoszczowskiego, wraz z kolegami, wybrał się nad rzekę Pilicę w Maluszynie (gm. Żytno). Młody mężczyzna skoczył z mostu do wody "na główkę". Po chwili poczuł, że traci czucie w rękach i nogach. O pomoc w wyjściu z wody poprosił jednego z kolegów. Ponieważ 19-latek pomimo upływu czasu nie odzyskiwał władzy w kończynach, wezwano karetkę, która przewiozła go do szpitala. Tam po badaniach usłyszał wstępną diagnozę o uszkodzeniu kręgosłupa.

ZOBACZ TEŻ: Wieruszów. Pijana 16-latka weszła na słup elektryczny. Poraził ją prąd

Policjanci gnębili mieszkańców małej miejscowości

"Jak powiedział policjantom, po wskoczeniu do wody nie poczuł, aby w cokolwiek uderzył. Pomimo tego nagle stracił władzę w rękach i nogach. Na szczęście nie był nad wodą sam i otrzymał natychmiastową pomoc od kolegów. Czas i leczenie pokażą, czy 19-latek odzyska dawną sprawność" - podaje asp. Agnieszka Kropisz z radomszczańskiej policji.

CZYTAJ: Kompletnie pijana 13-letnia dziewczynka leżała w zaroślach. Skąd miała alkohol?

Służby apelują o ostrożność i przypominają: "dno rzeki zawsze skrywa niespodzianki, a jego głębokość jest zmienna". Ponadto, nad każdym zbiornikiem wodnym należy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek.

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE