Miał DOŻYWOTNI ZAKAZ, pomimo to wsiadł za kółko i spowodował KOLIZJĘ. Był pijany
mj-s
2021-03-0413:59
Czy ten artykuł był ciekawy? Podziel się nim!
Do 5 lat więzienia grozi 49-latkowi, który prowadząc auto po pijanemu doprowadził do zdarzenia drogowego, zakończonego dachowaniem jego forda. Gdy na miejsce dotarła policja, okazało się, że mężczyzna ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz stanie przed sądem.
i
Autor: Pexels/ Pixabay.comMiał DOŻYWOTNI ZAKAZ, pomimo to wsiadł za kółko i spowodował KOLIZJĘ. Był pijany
Do zdarzenia doszło w środę w miejscowości Chorzyna w gminie Osjaków. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 49-letni kierujący fordem focusem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze, uderzył w ogrodzenie posesji, a potem dachował.
- Kierowca forda z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala w Bełchatowie. Tam policjanci zbadali jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało u 49-latka ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych" - przekazała Katarzyna Grela, oficer prasowy KPP w Wieluniu.