Patyki: Inwestor zdradził nam plany, jaki ośrodek planuje stworzyć! Otwarcie już za 2 lata

2021-03-02 9:20 mj-s
Patyki: Inwestor zdradził nam plany, jaki ośrodek planuje stworzyć! Otwarcie już za 2 lata
Autor: UG Zelów Patyki: Inwestor zdradził nam plany, jaki ośrodek planuje stworzyć! Otwarcie już za 2 lata

Kiedyś święcił triumfy popularności, a tamtejsza stanica harcerska przyciągała rzesze młodzieży, która spędzała w ośrodku nieopodal Zelowa wakacyjny czas. Później ośrodek na długie lata popadł w ruinę, kilka lat temu gmina z unijnym dofinansowaniem zagospodarowała teren wokół zbiornika. W lutym poinformowaliśmy, że prywatny inwestor zamierza w gminie Zelów stworzyć ośrodek. Czy to oznacza, że zelowskie „Patyki” znów turystycznie się uaktywnią? Dziś wiemy nieco więcej o planowanej inwestycji. Spółka zdradziła nam swoje ambitne plany. Sprawdź na se.pl!

Spół Turystyka Patyki, która zamierza realizować swoje przedsięwzięcie w gminie Zelów otrzymała 2,7 miliona złotych dotacji w konkursie na “Rozwój gospodarki turystycznej” w Łódzkiem i jest jednym z ośmiu najwyżej ocenionych projektów w całym regionie służącemu rozwojowi tej gałęzi lokalnej gospodarki.

CZYTAJ: Bełchatów: Rusza dofinansowanie na fotowoltaikę i pompy ciepła! Gdzie złożyć wniosek?

Tak, jak już informowaliśmy, spółka Turystyka Patyki jest przedsięwzięciem biznesowym i nie ma nic wspólnego z działaniami samorządu gminy. Prywatny inwestor zakupił działkę w sąsiedztwie tamtejszej harcerskiej stanicy i planuje stworzyć ośrodek. Jaki? Dzisiaj znamy już nieco więcej szczegółów.

- Póki co możemy na pewno zdradzić, że planujemy na Patykach stworzyć ośrodek rekreacyjno-sportowy. Oferta będzie dotyczyła zarówno gości, którym chcemy oddać do wynajęcia domki, jak i mieszkańców okolic. Przewidujemy organizowanie warsztatów tematycznych, będziemy mieć bazę umożliwiającą różnorakie szkolenia- od sportowych przez artystyczne po samo rozwojowe – mówi redakcji se.pl Marika Drobnik ze spółki Turystyka Patyki.

POLECAMY: Nadleśnictwa umożliwiają nocowanie na dziko! Czy w powiecie bełchatowskim też będzie można biwakować?

Jak się okazuje spółka Turystyka Patyki chce także stawiać na rekreacje sportową z przeznaczeniem zarówno, dla tych, którzy sport uprawiają profesjonalnie, jak i amatorsko.

- Ośrodek patyki to będzie miejsce do integracji i odpoczynku, ale również do wspólnego - grupowego trenowania biegów przeszkodowych, jogi, medytacji i szeroko rozumianego samodoskonalenia ciała i ducha – dodaje Marika Drobnik .

PRZECZYTAJ: Miało być romantycznie, a skończyło się pożarem. Było zbyt gorąco! ZAPŁONĘŁA nawet WANNA

Kiedy można się spodziewać, że inwestycja ruszy? Jak nam przekazano otwarcie ośrodka planowane jest na 2023 rok.

Przedwiośnie w Ogrodzie Botanicznym
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE