Piotrków Trybunalski. 20-latek napadł z nożem na stację paliw. Grozi mu wiele lat więzienia

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Napad na stację paliw w Piotrkowie

Piotrków Trybunalski. 20-latek napadł z nożem na stację paliw. Grozi mu wiele lat więzienia

2022-09-05 14:10

Piotrkowscy wywiadowcy zatrzymali 20-latka, który usiłował dokonać rozboju na stacji paliw. Mężczyzna zagroził pracownicom użyciem noża i zażądał wydania pieniędzy. Kilka minut po zdarzeniu był już w rękach policjantów. Teraz grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Jak poinformowała policja, do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia. Piotrkowscy wywiadowcy patrolowali okolicę jednej ze stacji paliw w mieście. W pewnym momencie zauważyli jak ze stacji wybiegł mężczyzna z nożem w ręku. Następnie ze stacji wybiegł drugi mężczyzna krzycząc "pomocy, był napad". "Policyjni wywiadowcy od razu ruszyli w pościg. Już po chwili jeden z funkcjonariuszy wytrącił uciekinierowi nóż i sprawca napadu został obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, chwilę wcześniej wszedł on zamaskowany i w kapturze do sklepu stacji. Trzymając nóż w ręku zażądał od pracownic wydania pieniędzy. Widzący to właściciel stacji w swojej obronie prysnął w kierunku napastnika proszkiem z gaśnicy. To spłoszyło sprawcę, który rzucił się do ucieczki" - opisuje st. asp. Izabela Gajewska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

20-latek chwilę po zdarzeniu trafił do policyjnej celi. Piotrkowianin usłyszał już prokuratorski zarzut. Przestępstwo usiłowania rozboju z użyciem noża zagrożone jest karą nawet do 15 lat więzienia. Na wniosek prokuratora sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

CZYTAJ TEŻ: Ciągnął pana Romana za autem jak zwierzę! W końcu został zatrzymany [ZDJĘCIA]

Przemycali narkotyki z Hiszpanii do Polski. Przejęto towar warty 5,5 mln złotych!
Sonda
Czy zostaliście kiedyś napadnięci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają