Pod Piotrkowem Trybunalskim rozbił się samolot! Są ofiary śmiertelne

i

Autor: łódzka policja Pod Piotrkowem Trybunalskim rozbił się samolot! Są ofiary śmiertelne

Katastrofa samolotu

Pod Piotrkowem Trybunalskim rozbił się samolot! Są ofiary śmiertelne

2022-09-03 16:39

Dramatyczne wieści z województwa łódzkiego. Do dramatu doszło w sobotę 3 września 2022 - Dwie osoby z załogi poniosły śmierć na miejscu w wyniku rozbicia się samolotu przeznaczonego do transportu skoczków spadochronowych w miejscowości Glina pod Piotrkowem Trybunalskim – poinformował Polską Agencję Prasową oficer prasowy piotrkowskich strażaków mł. bryg. Wojciech Pawlikowski.

Jak wynika z informacji przekazanych przez PAP, strażacy zgłoszenie o rozbitym samolocie otrzymali w sobotę (3.09.2022) ok. godz. 14.30. Dotyczyło ono wypadku, do którego doszło na polu w miejscowości Glina w gminie Wola Krzysztoporska w pow. piotrkowskim (woj. łódzkie).

- Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia odnaleźli na polu wrak samolotu, który rozbił się o ziemię. Odnaleziono dwie bardzo mocno poszkodowane osoby, prawdopodobnie z załogi samolotu. Ze względu na rozległe obrażenia strażacy odstąpili od działań ratujących życie. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził ich zgon. Byli to kobieta i mężczyzna – przekazał mł. bryg. Pawlikowski.

Zobacz też: Wypadek na trasie S14 koło Łodzi! Motocyklista zginął na miejscu

Z informacji jakie podała Polska Agencja Prasowa wynika, że samolot "Skyvan", przeznaczony do transportu skoczków, rozbił się kilka kilometrów od lotniska w Piotrkowie Trybunalskim, skąd wystartował. Na pokładzie miał 20 skoczków spadochronowych, którzy wcześniej wyskoczyli z samolotu i wylądowali bezpiecznie. Obecnie policja zabezpiecza ślady.

Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku ma wyjaśnić Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Zobacz również: Ciągnął pana Romana za autem jak zwierzę! W końcu został zatrzymany [ZDJĘCIA]

Narodowe czytanie - Ballady i Romanse w Przeworsku
Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?