Polak w kwarantannie: pójść na zakupy czy do pracy, a może przechytrzyć policjanta? Sypią się mandaty!

2020-04-06 12:40 mj-s
kwarantanna
Autor: Komenda Powiatowa Policji w Pile

W miniony weekend na terenie powiatu radomszczańskiego, policjanci kontrolujący osoby objęte kwarantanną pięciokrotnie stwierdzili złamanie jej reguł. Wszystkim grozi kara administracyjna nakładana przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Radomszczańscy policjanci codziennie kontrolują około 400 osób objętych kwarantanną w tamtejszym powiecie. W miniony weekend podczas takich sprawdzeń funkcjonariusze ujawnili pięć przypadków, gdy osoby nie stosowały się do nałożonego na nich obowiązku.

W sobotę, 4 kwietnia policjanci pojechali na skład drzewa mieszczący się w centrum Radomska, gdzie według zgłoszenia miało pracować dwóch obywateli Ukrainy.

- Osoby te powinny być objęte kwarantanną. Sytuacja została potwierdzona przez policjantów. Mężczyźni dzień wcześniej przekroczyli granice RP i zgodnie z obowiązującymi przepisami powinni przebywać w we wskazanym przez siebie miejscu. Przybyły na miejsce pracodawca zapewnił mężczyznom lokal, w który będą odbywać dalszą część kwarantanny - informują mundurowi z KPP w Radomsku.

Tego samego dnia jeden z radomszczańskich dzielnicowych także sprawdzał sposób realizacji kwarantanny. Około godziny 13.40 po raz kolejny postanowił skontrolować 27-letnią mieszkankę Radomska, która powinna przebywać w miejscu zamieszkania na kwarantannie.

- Jak się okazało kobieta po pierwszej kontroli opuściła miejsce zamieszkania, przez co naruszyła warunki kwarantanny. Nie spodziewała się, że będzie po raz kolejny tego samego dnia sprawdzana- dodają policjanci z Radomska.

Lekkomyślnością wykazali się również dwaj mieszkańcy Radomska, którzy w niedzielne przedpołudnie opuścili miejsce kwarantanny. Dzielnicowy nie zastał ich w miejscu zamieszkania. Od pozostałych domowników dowiedział się, że kilkanaście minut wcześniej wyjechali samochodem na... zakupy. Gdy policjant skontaktował się z nimi telefonicznie potwierdzili, że robią sprawunki i za kilka minut wrócą do domu.

- Tylko w miniony weekend na terenie powiatu radomszczańskiego za nie stosowanie się do tych zasad policjanci nałożyli kilkanaście mandatów karnych, w dwóch przypadkach skierują wniosek do sądu. Osoby , które nie stosowały się do warunków kwarantanny muszą liczyć się z karą administracyjną jaką nakłada Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz z odpowiedzialnością za popełnienie wykroczenia z art 116 Kodeksu Wykroczeń - podsumowują policjanci z KPP w Radomsku.

Koronaporadnik cz.12 Jak wytrzymać na kwarantannie z dzieckiem?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.