Koronawirus: Utoniemy w śmieciach? Niektóre firmy ograniczają ich odbiór! Jak jest w Bełchatowie?

2020-04-06 11:48 mj-s
Koronawirus: Utoniemy w śmieciach? Niektóre firmy ograniczają ich odbiór! Jak jest w Bełchatowie?
Autor: Pixabay/ Capri23auto Koronawirus: Utoniemy w śmieciach? Niektóre firmy ograniczają ich odbiór! Jak jest w Bełchatowie?

Szerząca się epidemia koronawirusa przyczyną kłopotów z odbiorem segregowanych śmieci. Firma Juko, która zajmuje się gospodarką odpadami, zapowiedziała, że na 12 dni wstrzymuje odbiór w jednym z trzech sektorów Piotrkowa Trybunalskiego. Przedsiębiorstwo wydało w tej sprawie komunikat, a mieszkańcy nie kryją swojego niezadowolenia. Czy na podobne kłopoty muszę się przygotować mieszkańcy Bełchatowa? Sprawdziliśmy to!

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w oficjalnym komunikacie firma Juko wstrzymuje odbiór odpadów segregowanych z jednego z sektorów w Piotrkowie Trybunalskim od dziś, tj. od 6 kwietnia do 14 kwietnia. Przez najbliższe 12 dni śmieciarki nie odbiorą papieru, tworzyw sztucznych, szkła i bio odpadów, ograniczą się tylko i wyłącznie do wywozu śmieci komunalnych. Przyczyną takiej decyzji jest szerząca się epidemia koronawirusa.

Czasowe wstrzymanie odbioru odpadów posegregowanych dotyczy mieszkańców zabudowy jednorodzinnej północno-zachodniej części Piotrkowa Trybunalskiego. To dla lokatorów nie lada problem, nie kryją więc swojego niezadowolenia podkreślając, że przepełnione worki już zalegają na posesjach, a sytuacja będzie tylko nabierać na sile.

- Mamy coraz więcej worków. Przez miesiąc nie były one odbierane, teraz dojdzie kolejny i robi się problem – mówi dla Radia Łódź jedna z piotrkowianek.

Jak informuje łódzka rozgłośnia, Piotrków to nie jedyny przypadek czasowego zawieszenia odbioru odpadów segregowanych – podobna sytuacja dotyczy także gminy Sulejów, gdzie odbiory także wstrzymano, w tym przypadku do 17 kwietnia.

CZYTAJ TAKŻE: Bełchatów: Ruszyły pożyczki w ramach "Tarczy Antykryzysowej". Ile można dostać?

Jak wygląda sytuacja w Bełchatowie?

Od bełchatowian śmieci odbiera spółka Eko-Region. Już kilkanaście dni temu pracownicy podkreślili w wydanym komunikacie, że obecnie nie ma zagrożenia ciągłości odbioru odpadów od mieszkańców gmin obsługiwanych przez Spółkę, w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Wszystkie pojemniki są opróżniane zgodnie z harmonogramem.

- Realizując zalecenia właściwych służb sanitarnych, w celu zapewnienia pracownikom odbierającym odpady maksymalnej ochrony, Zarząd Spółki podjął natychmiastowe działania mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się COVID-19. W ramach ochrony pracowników, wszystkie ekipy odbierające odpady zostały wyposażone w środki ochrony indywidualnej, w tym do dezynfekcji – informuje Eko-Region.

Mało tego, że śmieci odbierane są bez jakichkolwiek przestojów, to już po świętach wielkanocnych w Bełchatowie ruszy bezpłatna zbiórka wielkogabartyów, ma być prowadzona od 14 do 27 kwietnia. O szczegółach tej akcji będziemy informować na bieżąco.

Koronaporadnik cz.12 Jak wytrzymać na kwarantannie z dzieckiem?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.