Policja rusza do wielkiej akcji! Na co muszą uważać kierowcy?

i

Autor: mjs Policja rusza do wielkiej akcji! Na co muszą uważać kierowcy?

Boże Ciało 2020: Policja rusza do wielkiej akcji! Na co muszą uważać kierowcy?

2020-06-10 7:08

Dziś (10 czerwca) po południu rozpoczyna się długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Tradycyjnie wzmaga się wówczas ruch na polskich drogach, a porządku na nich będzie pilnować większa niż zwykle liczba policyjnych partoli. Od 10 do 14 czerwca funkcjonariusze zapowiadają akcję: „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2020”.

Wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze ruchu drogowego będą patrolować zarówno drogi tranzytowe jak i lokalne. Tradycyjnie nie zabraknie radiowozów wyposażonych w videorejestratory. Podczas działań policjanci reagować będą na łamanie przepisów ze szczególnym uwzględnieniem:

  • nietrzeźwych kierujących
  • przekroczenia dozwolonej prędkości
  • nieprawidłowego przewożenia pasażerów

Wszyscy podróżujący muszą korzystać z pasów bezpieczeństwa, a dzieci winne być przewożone w specjalnych fotelikach.

Boże Ciało w dobie koronawirusa

W tym roku długi czerwcowy weekend ma szczególny charakter, przypominają o tym także policjanci.

- Choć nie ma zakazu podróżowania, pamiętajmy o ograniczeniach wynikających z epidemii. Unikajmy dużych skupisk ludzkich i starajmy się zachować dystans społeczny. Planując podróż pamiętajmy, aby zabrać ze sobą maseczki ochronne oraz środki dezynfekcyjne. Będą potrzebne w sklepach i na stacjach benzynowych – apelują policjanci.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> KOSZMAR: Chcąc uniknąć „czołówki” wpadł do rowu, chwilę później wjechało w niego kolejne auto! [FOTO]

Podczas czerwcowego weekendu będzie też obowiązywać zakaz poruszania się pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton z wyłączeniem autobusów w dniach:

  • 10 czerwca 2020r w godz.18:00-22:00
  • 11 czerwca 2020r w godz.8.00-22:00

W ubiegłym roku w ciągu 5 dni długiego czerwcowego weekendu policjanci z województwa łódzkiego odnotowali 58 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 2 osoby, a 72 zostały ranne. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 111 nietrzeźwych kierujących.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Raport 9 VI (goście: Bielan, Hamankiewicz)