Radomsko. 27-latek wyprzedzając wjechał na czołówkę. Miał ponad 2,5 promila

i

Autor: Policja /KWP Łódź

O włos od tragedii!

Radomsko. 27-latek wyprzedzając wjechał na czołówkę. Miał ponad 2,5 promila

2022-08-11 10:12

Do groźnego wypadku doszło na ul. Wyszyńskiego w Radomsku. 27-latek w audi, wyprzedzając, wjechał na czołowe zderzenie z nadjeżdżającą skodą. Jak się okazało, mężczyzna był pijany.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w miniony wtorek (9 sierpnia) około godziny 18:30. Na ul. Wyszyńskiego w Radomsku zderzyły się czołowo dwa auta osobowe. Ze wstępnych informacji wynika, że 27-letni mieszkaniec gminy Kobiele Wielkie, jadąc ul. Wyszyńskiego w Radomsku w kierunku miejscowości Strzałków, podjął manewr wyprzedzania kilku pojazdów, które miał przed sobą, wtedy doszło do czołowego zderzenia z jadącą z przeciwka skodą fabią.

ZOBACZ TEŻ: Śmierć na drodze pod Sulejowem. Jedna z nastolatek walczy o życie [ZDJĘCIA]

Kobieta, która kierowała skodą, z obrażeniami ciała została hospitalizowana.

"Przybyli na miejsce policjanci ustalili stan trzeźwości kierowców. Okazało się, że sprawca miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. To nie jedyne, co miał na swoim sumieniu. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych wyszło na jaw, że ma on czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych" - informuje asp. Agnieszka Kropisz z radomszczańskiej policji.

CZYTAJ: "Świadek widział, jak ktoś podaje mu alkohol". Nietrzeźwy dróżnik trafił prosto do policyjnego aresztu

Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kolejny raz odpowie przed sądem. Za powyższe przestępstwa kodeks karny przewiduje karę więzienia nawet do lat 5.

Policyjny pościg za motocyklistą ulicami Torunia. 41-latek trafił za kraty
Sonda
Czy byłeś świadkiem groźnego wypadku?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki