Radomsko. TIR staranował zaporę i wjechał na przejazd kolejowy. Kierowca odjechał, ale...

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. glompie /zdjęcie ilustracyjne

Radomsko. TIR staranował zaporę i wjechał na przejazd kolejowy. Kierowca odjechał, ale...

2022-07-08 13:25

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek (7 lipca) przy ul. Kościuszki w Radomsku. Kierowca TIR-a, pomimo czerwonego światła i opuszczanego szlabanu, wjechał na przejazd, uszkadzając zaporę. Kierowca odjechał, ale nie zamierzał uchylać się od odpowiedzialności.

Zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną 16:00 na przejeździe przy ul. Kościuszki w Radomsku. Jak podaje policja, kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą typu chłodnia przejechał przez przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła i opuszczanego szlabanu. Efekt był taki, że naczepa wyrwała zaporę z zaczepów, uszkadzając ją. Kierowca, nie zatrzymując się, odjechał z miejsca zdarzenia. Nie zamierzał jednak uchylać się od odpowiedzialności. Jak podaje policja, mężczyzna, kilkanaście minut po zdarzeniu, sam zadzwonił do radomszczańskiej jednostki i powiadomił o tym, co zrobił.

CZYTAJ TEŻ: Motocyklista skręcał, 20-latek wyprzedzał osobówką. Doszło do koszmarnego wypadku

Lubartów. Z tego ronda śmieje się cała Polska!

"Usprawiedliwiał się, że bardzo mu się spieszyło i nie mógł się zatrzymać. Gdy dotarł do Łodzi, w jednym z komisariatów mężczyzna poddał się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Był trzeźwy. Wieczorem wrócił do Radomska, gdzie został przesłuchany. Tłumaczył policjantom, że nie zauważył czerwonego światła na sygnalizatorze. Dopiero, gdy opuszczał przejazd, usłyszał trzask i uświadomił sobie, że jedna z zapór spadła na jego chłodnię" - informuje asp. Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

ZOBACZ: Łódź. Potrącił kobietę w parku, uderzyła głową o asfalt. Policja zatrzymała 17-letniego dostawcę jedzenia!

Kierowcy za popełnione przewinienie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności oraz wysoka grzywna. Odpowie również za wyrwaną zaporę.

CZYTAJ: Kruplin. Stracił prawko... po trzech miesiącach. Ten dzień zapamięta na zawsze

Sonda
Brałeś kiedyś udział w wypadku drogowym?