Wypadek w Łódzkiem. Nie żyje rowerzysta

i

Autor: Pixabay Wypadek w Łódzkiem, w gminie Kleszczów. Nie żyje 25-letni rowerzysta. Był pijany.

Tragedia w Łódzkiem. Rowerzysta wjechał wprost pod koła samochodu!

2021-12-19 10:05

Tragedia w gminie Kleszczów (woj. łódzkie). Doszło tam do śmiertelnego wypadku drogowego. 25-letni rowerzysta zmarł w szpitalu, po tym jak potrącił go samochód. Młody mężczyzna był pijany, jechał bez odblasków i włączonych świateł. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Rzeczniczka bełchatowskiej policji nadkom. Iwona Kaszewska poinformowała PAP, że w piątek (17 grudnia) wieczorem, przed godz. 19 w miejscowości Dębina w gminie Kleszczów, doszło do tragicznego wypadku drogowego. – 25-letni rowerzysta został potrącony przez samochód marki Audi, którym kierował 70-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego – powiedziała Kaszewska.

Policjanci ustalili na miejscu tragedii, że rowerzysta jechał utwardzonym poboczem w kierunku Kleszczowa. W pewnym momencie wykonał nagle manewr skrętu w lewo na jezdnię, wjeżdżając bezpośrednio pod kola auta jadącego w tym samym kierunku. Kierowca audi zauważył rowerzystę w ostatniej chwili, ale nie zdążył zareagować.

Kierowca audi był trzeźwy, a rowerzysta miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.Cyklista nie miał żadnych elementów odblaskowych, jego rower również nie miał włączonych świateł. W wyniku tego zdarzenia rowerzysta z obrażeniami został przewieziony do bełchatowskiego szpitala. Niestety mimo czynności ratunkowych mężczyzna zmarł w szpitalu – poinformowała nadkom. Kaszewska.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Koszmar na S8 w Łódzkiem. Pieszy wszedł wprost pod koła BMW. Śmierć na miejscu

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Hamował, ale bez skutku. Rowerzysta rozjechany przez skodę
Nasi Partnerzy polecają