Uwaga kierowcy! Utrudnienia na A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. markusspiske /zdjęcie ilustracyjne

Prace na autostradzie!

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego

2022-09-13 8:20

Od wtorku (13 września) do czwartku (15 września) należy spodziewać się utrudnień na autostradzie A1 w obrębie węzłów Piotrków Trybunalski Zachód i Piotrków Trybunalski Południe.

Utrudnienia na A1 (13, 14 i 15 września)

Jak przekazał PAP rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski, utrudnienia na autostradzie A1 będą występować w dniach 13, 14 i 15 września 2022 r. w obrębie węzłów Piotrków Trybunalski Zachód i Piotrków Trybunalski Południe. Ograniczenia w ruchu związane są z koniecznością umycia ekranów akustycznych. Prace będą rozpoczynały się około godz. 7 i kończyły około godz. 19.

We wtorek (13.09) rano zostanie wprowadzone zwężenie do jednego pasa ruchu na łącznicy Warszawa – Katowice węzła Piotrków Trybunalski Zachód. Zwężenie nastąpi już około kilometra przed węzłem Piotrków Trybunalski Zachód i będzie kontynuowane do ok. 350. kilometra autostrady A1, który znajduje się przed węzłem Piotrków Trybunalski Południe. Zajęte będą pas wolny i awaryjny.

"Zatem szczególną uwagę muszą zachować wszyscy jadący w kierunku Katowic, zarówno od strony Warszawy, jak i z Łodzi" - podkreślił Zalewski.

Po zakończeniu tego etapu, prace przeniosą się na jezdnię wschodnią - w kierunku Łodzi i Gdańska. W tym przypadku zwężenia będą na odcinku ok. 2 km pomiędzy węzłem Piotrków Trybunalski Południe i Piotrków Trybunalski Zachód. Z ruchu wyłączone zostaną również dwa pasy - wolny i awaryjny.

Mija rok od tragicznej śmierci żołnierza, którego zabił pijany kierowca
Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?