W powiecie mamy dodatkowe miejsce stacjonowania karetki! W Łódzkiem 9 nowych ambulansów

2021-05-11 14:30 m. jaśkiewicz - stawowczyk
W powiecie mamy dodatkowe miejsce stacjonowania karetki! W Łódzkiem 9 nowych ambulansów
Autor: UW w Łodzi W powiecie mamy dodatkowe miejsce stacjonowania karetki! W Łódzkiem 9 nowych ambulansów

W Brzezinach, Drzewicy, Łodzi i Zelowie będą dodatkowe miejsca stacjonowania karetek, tzw. zespołów ratownictwa medycznego. Zakupiono również dziewięć nowych ambulansów - poinformował we wtorek wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Wszystkie nowe, podstawowe zespoły ratownictwa rozpoczęły działalność w czterech nowych lokalizacjach wraz z początkiem bieżącego miesiąca. W przypadku powiatu bełchatowskiego gminą, która wzbogaciła się o karetkę jest Zelów.

- Na mój wniosek minister zdrowia podjął decyzję o ulokowaniu na terenie województwa łódzkiego dodatkowych zespołów ratownictwa medycznego - powiedział wojewoda Bocheński podczas wtorkowej konferencji prasowej w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. - Dodatkowe zespoły staną w Łodzi, Brzezinach, Zelowie i Drzewicy. Dzięki pozyskaniu finansów z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 do końca roku na ten cel przeznaczymy prawie 3,8 mln zł – przekazał.

PRZECZYTAJ: Bełchatów: Pacjent szpitala wpadł w FURIĘ! W ruch poszły pięści. Totalna DEMOLKA!

- Dodatkowe miejsca stacjonowania karetek to przede wszystkim większe bezpieczeństwo mieszkańców województwa. Skraca się czas oczekiwania na służby medyczne, które obecnie są o wiele bardziej obciążone ze względu na pandemię - podkreślił Krzysztof Janecki, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

CZYTAJ TAKŻE: Łódzkie: Rekordowa liczba obywateli Ukrainy! Ilu obcokrajowców pracuje w regionie?

Województwo łódzkie - jak poinformowano podczas konferencji w WSRM - będzie miało również dziewięć nowych, doskonale wyposażonych, ambulansów za ponad 4,7 mln zł; zakupiono również środki ochrony indywidualnej i środki do dezynfekcji.

W łódzkiej Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego jest teraz o 43 ambulansów więcej niż przed pandemią.

POLECAMY: Koszmarny skok do wody! WOPR ostro o nastolatkach: „zapomnieli zabrać ze sobą nad wodę „mózg” [WIDEO]

Prawdziwy kiler nie boi się szczepienia. Cezary Pazura w nowym spocie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE