Wielgie: Pijany kierowca pędził na złamanie karku! Miał 3 promile

Alkomat
Autor: mat. policji

Kompletnie pijany wsiadł za kierownicę fiata fiorino i pędził z zawrotną prędkością, przekraczając dopuszczalny limit o ponad 100 km/h! 29-latek wkrótce odpowie za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Grozi mu nawet kara więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 19 kwietnia, około godz. 10:00. Policjanci z wieluńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę fiata fiorino, który w obszarze zabudowanym, poruszał się z prędkością 151 km/h. Oznacza to, że przekroczył dozwoloną prędkość o 101 km/h.

Jak się okazało, przekroczenie dopuszczalnej prędkości nie było jedynym przewinieniem kierowcy. W trakcie rozmowy z 29-latkiem funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Zobacz też: Piotrków Trybunalski: policja weszła do mieszkania 19-latka. Za to, co tam znalazła może iść za kratki nawet na 8 lat!

Teraz 29-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego musi liczyć się z dłuższą niż 3 miesiące utratą prawa jazdy. Wkrótce też odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami. Pirat drogowy nie unikanie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Tak policyjne drony namierzają piratów drogowych
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE