Wieluń. Dwie nastolatki okradały sklep, trzecia czekała w aucie

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. webandi /zdjęcie ilustracyjne

Wieluń. Dwie nastolatki okradały sklep, trzecia czekała w aucie

2022-04-12 12:00

Trzy młode kobiety zatrzymała wieluńska policja w związku ze sklepowymi kradzieżami. Łupem padła odzież i kosmetyki. Nastolatkom grozi do 5 lat za kratkami.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (11 kwietnia). Pracownica sklepu zwróciła uwagę na dwie dziewczyny oglądające towar. Przeglądając monitoring zobaczyła, że tego dnia kobiety były już wcześniej w sklepie i prawdopodobnie skradły odzież i kosmetyki. Obserwując je zauważyła, że zabrały do przymierzalni odzież, kosmetyki i inne akcesoria. Tam usunęły z nich metki, a następnie zapakowały do swoich podręcznych toreb.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nastolatek z Łodzi może iść za kratki na wiele lat. Oto, jak stał się przestępcą!

Kanarzyca napadła mnie w tramwaju

"18 i 19-latka zostały ujęte na gorącym uczynku przez pracownicę sklepu w momencie, gdy próbowały go opuścić i włączył się system antykradzieżowy zainstalowany przy wyjściu. Ustalono, że tego dnia kobiety dwukrotnie dokonały kradzieży odzieży, kosmetyków, biżuterii i innych akcesoriów na łączną sumę strat ponad 500 złotych. Policjanci ustalili, że w tych kradzieżach uczestniczyła również 18-letnia koleżanka, która czekała w samochodzie zaparkowanym przed sklepem" - podaje st.asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

ZOBACZ TEŻ: Nastolatkowie z Rawy Mazowieckiej mogą trafić za kratki! Grozi im do 5 lat więzienia

Wszystkie trzy młode kobiety zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 5 lat więzienia. Policjanci odzyskali skradziony przez kobiety towar.

CZYTAJ: Nieudolny złodziej ukradł kilkadziesiąt zegarków, po czym... rozbił się na szklanych drzwiach

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE