Wieluń: Kompletnie pijany 81-latek uderzył w radiowóz! Policji tłumaczył „że nic nie zauważył”

2020-07-31 11:32 Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk
Wieluń: Kompletnie pijany 81-latek uderzył w radiowóz! Policji tłumaczył „że nic nie zauważył”
Autor: Policja Wieluń: Kompletnie pijany 81-latek uderzył w radiowóz! Policji tłumaczył „że nic nie zauważył”

Wieluń. Kompletnie pijany 81-latek uderzył w radiowóz! Do zdarzenia doszło, kiedy policjanci zaparkowali samochód, bo byli wezwani do innego zdarzenia. Senior jadąc swoim motorowerem uderzył w zderzak oznakowanej kii, i jak gdyby nigdy nic kontynuował swoją podróż. Mundurowi natychmiast za nim ruszyli. Badanie alkomatem szybko wyjaśniło powód „roztargnienia” mężczyzny.

Do zdarzenia doszło 30 lipca, około godz. 18:00 na wieluńskim osiedlu Wyszyńskiego. Tego dnia po godzinie 17:00 funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zostali skierowani do kolizji drogowej.

- Na czas wykonywania czynności w miejscu zdarzenia policjanci zaparkowali oznakowany radiowóz kia ceed na jednym z parkingów osiedlowych. W pewnym momencie po chodniku wzdłuż parkingu przejechał mężczyzna kierujący motorowerem romet i w trakcie omijania radiowozu uderzył w tylny jego zderzak. Mężczyzna jak gdyby nigdy nic kontynuował dalej jazdę – informuje oficer pasowy KPP w Wieluniu.

Policjanci natychmiast ruszyli za seniorem i zatrzymali go kilkaset metrów dalej. Kierujący motorowerem 81- latek tłumaczył się funkcjonariuszom, że nie zauważył aby uderzył w zderzak radiowozu.

- Mundurowi w trakcie kontroli wyczuli od 81- latka wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 81- latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem – dodają policjanci.

 Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności , zakaz prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

WARTO TO WIEDZIEĆ >>> Uwaga kierowcy! Na drogach więcej patroli – policja wyjeżdża dziś na dużą akcję!

Areszt za jazdę po prąd autostradą A4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.