Wierzbica. Chcieli jej odebrać 11 dzieci! Sąd podjął decyzję, co się z nimi stanie!

2020-07-10 13:58 Michał Michalak

Dramat mieszkanki Wierzbicy w powiecie radomszczańskim trwa od końca lutego, gdy Sąd Rejonowy w Radomsku podjął decyzję o odebraniu jej 11 dzieci, którymi się dotąd opiekowała. W domu pani Magdy pojawili się pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, którzy zabrali je do Domu Dziecka. Interwencję w tej sprawie podjął wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Jak informuje Polsatnews.pl, mieszkance Wierzbicy nie grozi już odebranie 11 dzieci, którymi się samotnie opiekowała. Decyzja Sądu Rejonowego w Radomsku została uchylona, a ostateczne orzeczenie w tej sprawie ma zapaść w sierpniu. Te informacje przekazał dziś wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, który monitorował sprawę od końca lutego br.

W związku z tym dzieci w wieku 4-17 lat wrócą pod opiekę mieszkanki Wierzbicy. W międzyczasie udało się też zorganizować pomoc dla rodziny, która żyje w ubogich warunkach mieszkaniowych. Zmieni się to dzięki firmie Budimex, która do jesieni tego orku ma postawić pani Magdzie i jej dzieciom nowy dom.

- Dziękuję wszystkim z to, że mogę być z moimi dziećmi, teraz już we własnym domu, chcę się nimi opiekować do końca moich dni - powiedziała Polsatnews.pl mieszkanka Wierzbicy.

O kulisach sprawy pisaliśmy kilka miesięcy temu: Wierzbica: Matka może stracić jedenaścioro dzieci! Ministerstwo krytycznie o decyzji sądu

Horror w Sulejówku. Przygniótł ją parasol na targowisku. Nikt jej nie chciał pomóc

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.