Wpadł podczas rutynowej kontroli, teraz ma poważne kłopoty. A wszystko przez… [ZDJĘCIA]

2019-10-23 15:21

Wpadł podczas rutynowej kontroli, dostał sowity mandat i został przekazany policji. Pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali ciężarówkę z tachografem cyfrowym, do którego podłączony był niedozwolony wyłącznik sterowany pilotem.

Do zatrzymania samochodu ciężarowego należącego do litewskiego przedsiębiorcy, doszło 22 października, podczas rutynowej kontroli na drodze krajowej nr S8.

Podczas szczegółowej kontroli instalacji tachografu cyfrowego ustalono, iż do czujnika ruchu podłączony był niedozwolony wyłącznik sterowany pilotem. Przy jego użyciu kierowca mógł w każdej chwili zmieniać wskazania tachografu – informują inspektorzy ITD.

Za to naruszenie przepisów wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia 11 tys. zł kary. Ponadto kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł i w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa został przekazany policji z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany