Z pięściami na polityka PiS

i

Autor: archiwum prywatne D.Kubiak atak na asystenta posła PiS podczas prowadzonej kampanii

Z pięściami na polityka PiS. Asystent posła zaatakowany na targowisku!

2019-10-03 11:13

Są zarzuty dla mężczyzny, który napadł na wolontariuszy posła PiS Dariusza Kubiaka. Do zdarzenia doszło w niedzielę (29 września) na miejskim targowisku w Radomsku. Według relacji poszkodowanych, agresywny 26-latek nie tylko krzyczał i obrażał, ale posunął się także do rękoczynu - asystenta posła uderzył pięścią w twarz. Krewki radomszczanin zdemolował także stoisko z materiałami wyborczymi.

26-letni mieszkaniec Radomska usłyszał zarzuty w związku z napaścią na wolontariuszy posła PiS Dariusza Kubiaka. Poseł z Bełchatowa, podobnie jak kilku innych kandydatów do sejmu z okręgu nr 10, prowadził kampanię wyborczą na miejskim targowisku. Jego wolontariusze rozdawali ulotki, częstowali ciastkami i  kawą. W pewnym momencie do stoiska w towarzystwie dwóch znajomych podszedł agresywny 26-latek.

Jak podkreślają poszkodowani, mężczyzna najpierw atakował ich słownie, potem w ruch poszły pięści. Asystent posła dostał pięścią w twarz. Na tym nie koniec, 26-latek zdemolował stoisko wyborcze kopiąc w jego wyposażenie i niszcząc materiały wyborcze. Na miejsce wezwano policję, sam poseł sprawę poseł zgłosił następnego dnia.

Policja zatrzymała podejrzanego, 1 października został on doprowadzony do prokuratury, złożył zeznania i usłyszał zarzuty.

26-latek usłyszał dwa zarzuty, jeden w związku z agresywnym zachowaniem wobec asystenta posła związanym z jego przynależnością polityczną, drugi zarzut dotyczy uszkodzenia mienia należącego do parlamentarzysty. Po zamknięciu prokuratorskiego  śledztwa do sądu zostanie skierowany akt oskarżenia przeciwko 26-latkowi, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają