Krwawa zbrodnia pod Bełchatowem

Zabił Krzysztofa, bo obrażał kobiety. "Złego słowa nie można o nim powiedzieć"

2024-02-19 13:10

To miało być zwykłe towarzyskie spotkanie w gronie czworga znajomych. Niestety w jego trakcie jeden z uczestników zaczął obrażać siedzące przy wspólnym stole kobiety. Gospodarz przyjęcia, Antoni W. (60 l.) najpierw próbował go uspokoić, a kiedy to nie przyniosło efektów, chwycił za nóż i wbił go prosto w klatkę piersiową swojego gościa. Krzysztof O. (38 l.) zginął na miejscu.

Niewielki, parterowy dom stojący nieco na uboczu we wsi Nowy Janów koło Bełchatowa (woj. łódzkie). Tu razem ze swoją życiową partnerką mieszkał Antoni W.. Mężczyzna cieszył się dotychczas w okolicy bardzo dobrą opinią. - Nie można złego słowa o nim powiedzieć – mówią sąsiedzi.

Są wyraźnie zszokowani tym, do czego doszło w jego zabudowaniach. Para zaprosiła do siebie mieszkającego w jednej z pobliskich wsi Krzysztofa O. i jego znajomą. Sielska początkowo atmosfera dość szybko przerodziła się w kłótnie obu mężczyzn. Młodszy z nich zaczął ubliżać i obrażać gospodynię oraz swoją towarzyszkę. Początkowo gospodarz próbował słownie przekonać swojego gościa, by ten się zachowywał jak należy, ale kiedy reprymenda nie odniosła żadnego skutku, zdenerwowany wbił nóż w pierś 38-latka. Gdy ten zakrwawiony padł na ziemię, jedna z kobiet zadzwoniła po pomoc.

- Prowadzona przez medyków akcja reanimacyjna nie przywróciła funkcji życiowych 38-latkowi – mówi Iwona Kaszewska z bełchatowskiej policji. - Sprawca oraz uczestniczące w tragicznym spotkaniu kobiety w wieku 40 i 42 lat trafili do policyjnej celi. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 60-letniemu właścicielowi posesji zarzutu zabójstwa. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał, że ugodził ofiarę nożem. Tłumaczył, że zdenerwował się na swojego kolegę, który podczas spotkania awanturował się i źle traktował kobiety uczestniczące w spotkaniu.

Antoniemu W. za morderstwo grozi dożywocie.

Zabił Krzysztofa, bo obrażał kobiety

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki