Zła jakość wody w kilkunastu miejscowościach dwóch powiatów! Senepid wydał komunikat

2019-10-08 14:37 mj-s
skażona woda w wodociągu
Autor: mj-s

Sanepid w Radomsku wydał komunikat dotyczący jakości wody w kilkunastu miejscowościach w powiecie radomszczańskim i bełchatowskim. Zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych woda z wodociągu „Włodzimierz” w Napoleonowie jest warunkowo zdatna do spożycia, ale po uprzednim przegotowaniu.

Szczególną czujność w użytkowaniu bieżącej wody powinni wykazać mieszkańcy miejscowości: Aleksandrów, Danielów, Gałkowice Nowe, Gałkowice Stare, Huby Ruszczyńskie, Napoleonów, Ozga, Podjezioro, Ruszczyn, Siódemka, Szpinalów, Włodzimierz, gminy Kamieńsk w powiecie radomszczańskim oraz miejscowości Kalisko w gminie Bełchatów.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomsku poinformował, że w wyniku badań jakości wody z urządzenia wodociągowego „Włodzimierz” w Napoleonowie  stwierdzono wysoką ogólną liczbę mikroorganizmów. W związku z tym służby poinformowały, że:  

Woda jest warunkowo przydatna do spożycia, kąpieli noworodków, mycia zębów, mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo oraz mycia naczyń po uprzednim przegotowaniu (minimum 2 minuty) i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania.