Izolatoria w woj. podlaskim. Gdzie powstaną? Do czego będą służyć?

2020-04-06 11:12 jch, inf. prasowa
Izolatoria w woj. podlaskim. Gdzie powstaną? Do czego będą służyć?
Autor: Google Maps/Street View Izolatoria w woj. podlaskim. Gdzie powstaną? Do czego będą służyć?

W województwie podlaskim powstaną izolatoria. Będą w nich przebywać osoby oczekujące na wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub chorzy z łagodnym przebiegiem choroby, którzy nie mogą przebywać w izolacji domowej. Gdzie powstaną takie izolatoria?

W województwie podlaskim izolatoria powstaną przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku (w hotelu BOSiR przy ul. Wołodyjowskiego) oraz przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży (w hotelu MOSiR przy ul. Zjazd).

Czytaj też: Zakaz wstępu do lasów na Podlasiu. Ma to pomóc w walce z koronawirusem

Pobyt w izolatorium zaleca lekarz. Jak informuje Podlaski Urząd Wojewódzki, świadczona w nim będzie pomoc medyczna osobom, u których lekarz stwierdził zachorowanie na koronawirusa, ale mają łagodne objawy i nie muszą być hospitalizowane oraz osobom z podejrzeniem zachorowania, którym zalecono przebywanie w izolacji poza szpitalem.

Nie każdy ma jednak taką możliwość w domu, ze względu na obecność osób z grup podwyższonego ryzyka: starszych lub mających inne choroby. Stąd pomysł powstania takich miejsc jak izolatoria.

Koszty funkcjonowania obiektów pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Jeśli będzie taka konieczność, kolejne w województwie powstaną przy szpitalach z oddziałami zakaźnymi.

W woj. podlaskim potwierdzono 96 przypadków zakażenia koronawirusem. Jedna osoba nie żyje. To pacjent Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Czytaj: Koronawirus w woj. podlaskim. Pierwsza ofiara śmiertelna COVID-19

Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.