Najpiękniejsze policjantki na Podlasiu! Zobacz zdjęcia!

2020-02-26 12:44 jch

W Białymstoku, w 95. rocznicę powołania Policji Kobiecej, odbyła się wystawa fotograficzna przedstawiająca zdjęcia policjantek garnizonu podlaskiego. Jest to pierwsza tego rodzaju wystawa. Wyjątkowe fotografie pojawił się w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej. Zdjęcia są dostępne również w tym artykule.

Uczestniczący w briefingu prasowym Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz podkreślił, że kobiety w policji wnoszą istotny wkład w jej funkcjonowanie, a także ocieplają jej wizerunek.

Kandydatki na policjantki podczas rekrutacji do służby muszą sprostać takim samym wymaganiom jak mężczyźni. W dzisiejszych czasach kobiety wykonują zadania służbowe we wszystkich pionach: prewencyjnym, wspomagającym oraz kryminalnym. Zajmują stanowiska na różnych szczeblach hierarchii służbowej.

W podlaskim garnizonie służbę pełni 638 policjantek. W korpusie szeregowych jest 125 policjantek, w korpusie podoficerów 186, w korpusie aspirantów 260, natomiast 67 policjantek nosi dystynkcje oficerskie.

Jak się ustrzec przed koronawirusem?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.