Podlaskie. Pożar domu. Ogień pojawił się w kuchni [ZDJĘCIA]

2020-01-29 8:54 vera
Głęboki Bród. Pożar domu. Ogień pojawił się w kuchni
Autor: sekc. Paweł Tarleci oraz mł. kpt. Henryk Hołdyński/KP PSP Sejny Do tego pożaru doszło w domu w miejscowości Głęboki Bród (powiat sejneński). Zapaliła się kuchnia, ogień szybko rozprzestrzenił się na kolejne pomieszczenia. Na szczęście lokatorzy w porę opuścili płonący budynek. W akcji uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej.

Do tego pożaru doszło w domu w miejscowości Głęboki Bród (powiat sejneński). Zapaliła się kuchnia, ogień szybko rozprzestrzenił się na kolejne pomieszczenia. Na szczęście lokatorzy w porę opuścili płonący budynek. W akcji uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej.

W miniony poniedziałek około godz. 11.38 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze kuchni w budynku mieszkalnym.

Mieszkańcy domu bezpiecznie opuścili budynek jeszcze przed przybyciem na miejsce strażaków. W chwili przyjazdu pierwszych zastępów straży pożarnej ogniem objęta była kuchnia, korytarz, łazienka oraz schody budynku w zabudowie bliźniaczej

- Działania ratowników polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu, jednego prądu wody w obronie celem ochrony drugiej części budynku, następnie po opanowaniu pożaru przystąpiono do usuwania nadpalonych elementów budynku połączonych z dogaszaniem - informuje mł. ogn. Tomasz Leonowicz z KM PSP w Sejnach.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej.