Wybory 2019: Marek Komorowski to nowy kandydat PiS w wyborach do Senatu [WIDEO]

2019-09-30 20:02 jch
Marek Komorowski (PiS)
Autor: Biuro regionalne podlaskiego PiS Marek Komorowski (PiS) w Senacie, 111 737 głosów

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 59 będzie pan Marek Komorowski - na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej powiedział Dariusz Piontkowski, szef podlaskich struktur PiS.

W związku ze śmiercią Kornela Morawieckiego, PiS zgłosił nowego kandydata w wyborach do Senatu w okręgu 59. To Marek Komorowski, wieloletni działacz Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący sejmiku woj. podlaskiego. Komorowski pochodzi z Zambrowa. Z zawodu jest radcą prawnym.

- Znam Marka od wielu lat, to doświadczony samorządowiec, po prostu uczciwy człowiek - powiedział Dariusz Piontkowski, szef podlaskich struktur PiS, Minister Edukacji Narodowej.

Okręg 59 swoim obszarem obejmuje powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski, zambrowski oraz miasta na prawach powiatu: Łomża i Suwałki. Wybory parlamentarne 2019 już w niedzielę 13 października. 

Kornel Morawiecki zmarł w wieku 78 lat. Ojciec premiera od kilku miesięcy walczył z chorobą nowotworową. Czytaj tutaj: Nie żyje Kornel Morawiecki. Kim był ojciec premiera?

Wybory 2019. Kandydaci w wyborach do Sejmu i Senatu