Ujawniono pikantne SMS-y 62-letniego księdza i 17-latki. Ta historia przeraża

2019-12-27 11:38
62-letni ksiądz uwiódł 17-latkę
Autor: reprodukcja Piotr Lampkowski/Super Express 62-letni ksiądz uwiódł 17-latkę

Joanna (17 l.) czytała Pismo Święte w kościele. Była wpatrzona w swojego proboszcza jak w obrazek. Zakochała się w nim. Pisała mu, że go kocha. Jej telefon z miłosnymi SMS-ami wykradli i opublikowali jej koledzy. Z korespondencji jasno wynikało, że ta para jest w zażyłych stosunkach - m.in. wyznawali sobie miłość. Gdy cała wieś zaczęła huczeć od plotek, dziewczyna miała dosyć i próbowała odebrać sobie życie.

Joanna mieszka na wsi pod Bydgoszczą (woj. kujawsko-pomorskie). Jej rodzina jest bardzo religijna. Nie wiadomo, dlaczego dziewczyna kilka miesięcy temu przestała traktować miejscowego proboszcza jak księdza. Gdy pojechała razem z klasą na wycieczkę, słała do 62-letniego duchownego SMS-y.On odpisywał m.in., że ją kocha. Wyglądało na to, że łączą ich bardzo uczuciowe relacje. Gdyby nie okoliczności, można by pomyśleć, że to są w zwykłym związku.

To wtedy jeden z kolegów wykradł jej komórkę i zrobił zdjęcie korespondencji, jaką wymieniała z proboszczem, po czym opublikował je w sieci. Nastolatka tak wstydziła się ujawnienia tej historii, że połknęła tabletki, chcąc popełnić samobójstwo.

Dotarliśmy do rodziców 17-latki. – Te SMS-y zostały umieszczone na zamkniętych forach internetowych. To, co się stało, to wina internetu – powiedziała jej matka. – Miałam pretensję do proboszcza, że nie przyszedł do nas z tymi wiadomościami i ich nam nie pokazał. On nas przepraszał, bo powinien to przerwać, jak tylko córka się do niego odezwała – wspomina. – Wychodzimy na prostą. Córka wraca po świętach do szkoły – mówi ojciec Asi. Miejscowi policjanci wiedzą o sprawie. – Wiemy o plotkach i o tym, że dziewczyna miała targnąć się na swoje życie.

Oficjalnego zawiadomienia do nas nie było, więc się tym nie zajmujemy – mówi nam jeden ze śledczych znających sprawę. Ksiądz Mirosław B. (62 l.) został przeniesiony do innej parafii…

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE